Connect with Us

“Do ti japim fund një Shqipërie të lodhur”/ Garo: Votoni për një qeveri qe kujdeset për ju

Politikë

“Do ti japim fund një Shqipërie të lodhur”/ Garo: Votoni për një qeveri qe kujdeset për ju

Publikuar

-

Zëdhënësja e fushatës së Partisë Demokratike, Floriana Garo gjatë një deklarate për mediat u ka bërë thirrje qytetarëve të votojnë më 25 prill numrin 9.

Ajo shprehet se do ti japim lamtumirën një Shqipërie të lodhur dhe një qeverie që shqetësohet vetëm për veten e vet.

Deklarata e plotë:

Te dashur qytetare te Shqipërisë,

Mundësia te cilën kemi pritur për 4 vite është me afër se kurrë. Ne 3 dite ne do te jemi ne gjendje qe ti japim fund vuajtjes dhe vështirësive qe kane kapluar vendin tone.

Ne do ti themi lamtumire një Shqipërie te vjetër e te lodhur, ne do ti themi lamtumire një qeverie qe shqetësohet vetëm për veten e saj, ne do ti themi lamtumire premtimeve boshe dhe mosveprimit te një qeverie te vjetër, dhe do te ndryshojmë te ardhmen tone.

Ne nuk duhet ta humbasim këtë mundësi.

LEXO EDHE:  “Ia dalim edhe pa Bashën”/ Kadilli thirrje demokratëve

Ne te gjithë do te dalim, do te votojmë për Partine Demokratike e do ta ndryshojmë Shqipërinë përgjithmonë.

Ne do te votojmë qe qytetaret shqiptare ta bëjnë jetën me dinjitet, do te votojmë për zhvillimin e Shqipërisë, për një Shqipëri Evropiane qe rend drejt progresit.

Ne do te votojmë për Shqipërinë e shpresës. Shqipëria do te jete krenari për te gjithë ne dhe do te jete e ardhmja për te rinjtë tanë.

Ne do te votojmë për një qeveri qe kujdeset për njerëzit, e qe punon për njerëzit.

Me 25 Prill ne te gjithë do te votojmë Partine Demokratike me Lulzim Bashen dhe Aleancën për Ndryshim dhe do te sjellim fitoren me te rëndësishme ne 30 vite. Suksesin e shqiptareve dhe triumfin e gjithë Shqipërisë. Shqipëria fiton!/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Basha nuk tërhiqet, mesazh qytetarëve/ “Nëse ulim kokat pranojmë aleancën Rama-Doshi”

Publikuar

-

Nga

Basha nuk tërhiqet, mesazh qytetarëve/ “Nëse ulim kokat pranojmë aleancën Rama-Doshi”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk tërhiqet edhe pas humbjes. Në takimin me qytetarët në Elbasan, Basha është shprehur se, do të vazhdojë betejën pasi është një detyrim që ka ndaj qytetarëve shqiptarë.

Ai thekson se nëse do të ulë flamujt e betejës dhe do të ulë kokën do të thotë që kanë pranuar alenacën Rama-Doshi.

Na ndoqën sepse besuan se beteja nuk bëhej për karriget tona por për ta. Ky është detyrimi. Kujt do t’ia lëmë fatin e atyre që donin ndryshimin por që u penguan. Kujt t’ia dorëzojmë këtë fat?

Krimit të bërë njësh me politikën apo një drejtësie që nuk ekziston? Betejën e nisëm për shqiptarët e thjeshtë. Nëse do të ulim flamujt e betejës dhe do të ulim kokat duhet të pranojmë aleancën Rama –Doshi.

Mesazhi është se ne do të vazhdojmë këtë betejë në krahun tuaj dhe për ju derisa të përmbyset regjimi Rama-Doshi.

Jam i vetëdijshëm se ky rrugëtim do të ketë shumë sakrifica. Duan s’duan kundërshtarët tanë ne jemi një familje e madhe”, shprehet Lulzim Basha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Humbi zgjedhjet/ Habit Basha: Jemi më të fortë

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është stacionuar në qytetin e Elbasanit dhe gjatë një takimi me demokratët është shprehur,  se pavarësisht humbjes në zgjedhjet e 25 prillit mbështetësit e tij duhet ta mbajnë kokën lart.

Ai shton se 680 mijë shqiptarë besuan se lufta nuk po bëhej për ndryshim e fateve të tyre dhe jo për karrige.

“Edhe në këto kushte ju ia dolët duke pasur përballë këtë qeveri që punoi nga minuat e parë  në të fundit që të tjetërsojë votën tuaj. Duke pasur përballë bandit e krimit ia dolët që të mos e lejonit tjetërsimin e votave siç ishte planifikuar.

Kokat duhet t’i kemi lart. Nuk jemi tkurrur por jemi më të fortë dhe më të vendosur se kurrë. 680 mijë shqiptarë besuan se beteja nuk bëhej për karriget tona por për ndryshimin e fateve të tyre.”, u shpreh Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Masakra elektorale/ Basha tregon arsyen pse nuk e pranon ftesën e Ramës

Publikuar

-

Nga

‘Nuk duam ti lexojmë marrëzitë e tij’/ Anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD ‘braktisin’ Bashën

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vijuar me turin e tij të humbjes në qytetin e Elbasanit. Basha i është përgjigjur pyetje  se përse nuk pranon një bashkëpunim me Kryeministrin Edi Rama.

Ai shprehet, se politika dhe krimi nuk mund të jenë kurrë në paqe, por në luftë me njëra tjetrën.

Masakra elektorale dhe vjedhja me e madhe në 30 vite. Kryepolici i Edi Ramës mori bandat për të blerë votat.

Ata që nuk e kuptojnë ende masakrën elektorale ju them ejani në Elbasan. Bandat kanë vënë poshtë institucionet.

Ata që pyesin pse nuk bashkëpunon me Edi Ramën ju them ejani dhe shikoni si janë bërë njësh krimi dhe pushteti. Krimi dhe politika nuk mund të jen në paqe me njëra-tjetrën po në luftë me njëra-tjetrën“, u shpreh Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE