Connect with Us

Ishin shpallur në kërkim/ Arrestohen dy persona në Berat

Kronika

Ishin shpallur në kërkim/ Arrestohen dy persona në Berat

Publikuar

-

Vijon operacioni "Perimetri"/ Arrestohen tre persona në Korçë

Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim.

Në vijim të punës për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të shtetasve të shpallur në kërkim, nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit E. A., 27 vjeç, banues në lagjen “Donika Kastrioti”, Berat.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Vlorë i ka vendosur masën “Arrest në burg”, për veprën penale “Kundërshtim i punonjësit të policisë”.

Gjithashtu u bë kapja e shtetasit E. B., 26 vjeç, banues në Ura Vajgurore, të cilin Gjykata e Apelit Vlorë e ka dënuar me burgim për veprën penale “Vjedhja”.

LEXO EDHE:  Njoftimi i rëndësishëm i AMA/ Ja kur do të mbyllen transmetimet analoge në Berat

Veprimet e mëtejshme për shtetasin E. B. do të kryhen nga DVP Fier.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përplas këmbësoren në Lezhë/ Dërgohet me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

Makina përplas këmbësoren në Lezhë/ Dërgohet me urgjencë në spital

Një tjetër aksident rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme.

Mësohet se një automjet ka përplasur një këmbesore në qytetin e Lezhës.

E reja është dërguar në spital për ndihmë mjeksore, ndërsa dyshohet se nga perplasja të ketë marrë dëmtime në këmbë.

Ndërkohë që policia ndodhet në vendin e ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident masiv/ Përplasen disa automjete, 13 të plagosur

Publikuar

-

Nga

Aksident masiv në Kosovë/ Përplasen disa automjete, 13 të plagosur

Një aksident masiv ka ndodhur pasiditen e sotme  në komunën e Lipjanit, në Kosovë, saktësisht në Grackë të Vjetër.

Në aksident janë përfshira tre automjete, ku për rrjedhojë kanë mbetur të plagosur 13 persona.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e PK-së, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 15:30, në fshatin Grackë e Vjetër të Lipjanit, ka ndodhur një aksident komunikacioni me lëndime trupore, ku janë përfshirë tri automjete.

LEXO EDHE:  U akuzua për ngacmim seksual ndaj një 16-vjeçari/ Gjykata e Beratit liron të moshuarin

LEXO EDHE:  Policia rrethon ambasadat

Bazuar në të dhënat nga vendi i ngjarjes, si pasojë e aksidentit, 13 personave u është ofruar ndihmë mjekësore.

Me rastin po merret njësiti i trafikut rrugor”, tha ajo./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjendet i mbytur një person në plazhin e Shëngjinit/ Detajet e para

Publikuar

-

Nga

Gjendet e mbytur në plazhin e Shëngjinit një grua/ Detajet e para

Një 71 vjeçar është gjetur i mbytur pasditen e sotme në plazhin e Shëngjinit.

Mësohet se viktima kishte shkuar për pushime te e bija në Lezhë, ndërsa ditën e sotme doli për të bërë plazh, por u mbyt sapo u fut në ujë.

Trupi do të dërgohet në morgun e spitalit të Lezhës për autopsi për t’u përcjellë më pas në banesën e fundit./CNA.al

LEXO TE PLOTE