Connect with Us

Futbollistët e Schalkes sulmohen me vezë nga tifozët pas rënies nga Bundesliga

BundesLiga

Futbollistët e Schalkes sulmohen me vezë nga tifozët pas rënies nga Bundesliga

Publikuar

-

Lojtarët dhe stafi i Schalkes janë sulmuar me vezë nga tifozët e tyre pas rënies nga Bundesliga për herë të parë pas 30 vjetësh. Schalke, të martën mbrëma pësoi humbje 1:0 nga Arminia Bielefeldi për të konfirmuar rënien në një kategori më poshtë për sezonin tjetër.

Për Schalken, ku luan Shkodran Mustafi, kjo ishte humbja e 21 këtë sezon. Pas kthimit nga Bielefeldi, futbollistët e Schalkes u sulmuan të mërkurën nga tifozët me vezë pasi rreth 600 prej tyre ishin mbledhur para stadiumit në shenjë pakënaqësie.

Policia e Gelsenkirchenit, tha se tifozët kishin ndezur fishekzjarrët derisa po prisnin lojtarët të dilnin nga autobusi i klubit.

“Sapo ekipi mbërriti dhe zbriti nga autobusi kishte protesta të ashpra”, tha policia në një deklaratë. “Lojtarët u sulmuan me vezë, si dhe u sulmuan verbalisht nga tifozët”. Në përgjigje në lidhje me incidentin, Schalke tha se disa “individë të paidentifikuar shkelën qartë linjat që nuk diskutohen”. “Ndërsa ka zhgënjim dhe zemërim të kuptueshëm për rënien, klubi kurrë nuk do ta pranojë atë kur integriteti fizik i lojtarëve dhe stafit të saj vihet në rrezik”, tha Schalke.

Nënkampioni i Bundesligës në vitin 2018, Schalke është një nga klubet më të mbështetura në Gjermani, duke tërhequr më shumë se 60.000 tifozë në ndeshjet që i luan në shtëpi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Trembet Interi, Bayerni hidhet në sulm për Hakimin

Publikuar

-

Nga

Ashraf Hakimi bëri një kampionatin perfekt me Interin. Në fundjavën e kaluar ai dhe klubi zikaltër u shpallën kampionët e Serisë A për sezonin aktual.

Ish-lojtari i Borusias së Dortmundit ishte një nga protagonistët kryesorë me shtatë gola dhe gjashtë asiste për Interin, duke patur një meritë të madhe në fitimin e titullit.

Pas vetëm një viti, mbrojtësi i shpejtë mund të largohet nga Milano, sepse me sa duket Bajerni Mynihut po e mendon seriozisht një transferim të tijin në Gjermani. Të paktën kështu raporton “Münchner Zeitung tz”.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Klubi dhe tifozët do të jenë gjithmonë në zemrën time”, mesfushori largohet nga Bajerni pas 9 sezonesh

Publikuar

-

Nga

Nëpërmjet një postimi në ‘’Twitter’’, Bajern Mynih ka zyrtarizuar se këtë verë do të shkëpusë marrëdhëniet me mesfushorin spanjoll Javier Martinez, pas 9 sezonesh si futbollist i bavarezëve.

Mesfushori u bashkua me Bajernin në verën e vitit 2012 nga skuadra spanjolle e Atletiko Bilbaos për shifrën rekord 45 milion euro në atë kohë. Martinez ishte një ndër lojtarët kyç të mesfushës në vitet e para si bavarez duke fituar shumë trofe ndër to dhe Ligën e Kampionëve. Ndërkohe për largimin reagoi dhe vetë lojtari duke u shprehur:

‘’Unë jetoj për këtë klub, gjithmonë dhashë gjithçka për të dhe jam shumë i lumtur që fituam shumë trofe së bashku. Bajerni dhe tifozët e saj do të jenë gjithmonë në jetën time’’, shkruan Javi Martinez.

 

 

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

E ardhmja e Flick, gazeta prestigjoze zbulon: Do të zyrtarizohet te…

Publikuar

-

Nga

Hans Dieter Flick po jeton ditët e fundit si trajner i Bayernit. Tekniku në fund të sezonit do të jetë i lirë dhe në pritje të ofertave të reja, pas ndërprejes së bashkëpunimit me kampionët gjerman në qershor. Sipas Sport1, ai do zyrtarizohet te Gjermania, si zëvendësues i Joachim Low.

Kalimi te Tottenham apo te ndonjë ekip tjetër bie poshtë automatikisht, me fokusin që do jetë te Kombëtarja e Panzerave.

Burime të pakonfirmuara bëjnë me dije një lajm të tillë, teksa ai që do e thotë fjalën e fundit do jetë vet Hans Dieter Flick. Flick ka qënë një nga arsyet e sukseseve që ka arritur Bayerni gjtihë këto vite, jo vetëm në kampionat, por edhe në arenën Europiane.

LEXO TE PLOTE