Connect with Us

 “25 Prilli segmenti më i bukur i rrugëtimit tonë”/ Niko Peleshi thirrje qytetarëve

Politikë

 “25 Prilli segmenti më i bukur i rrugëtimit tonë”/ Niko Peleshi thirrje qytetarëve

Publikuar

-

Drejtuesi politik i Korçës Niko Peleshi nën qeverisjen e PS-së nëpërmjet rrjeteve sociale ka publikuar një video ku tregon të ndryshimet që ka pësuar ky qyetet nën qeverisjen e tij.

Peleshi ju ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të bëhen bashkë në këtë mision për Korçën dhe për fëmijët. Sipas tij, mandati që fillon në 25 Prill është segmenti më i bukur i rrugëtimit që qyteti i Korçës ka ndjekur pasi është segmenti i ekonomisë dhe projekteve të mëdha të punësimit dhe mundësive të jashtëzakonshme për të rinjtë.

Peleshi u shpreh se Korça ka vrapur gjithmonë pa u ndalur për të arritur projekte të mëdha të cilat i dhanë këtij qyteti standartin Europian.

Të dashur qytetarë, banor në qytet apo në fshat në Korcëë, Pogradec, Kolonjë, Devoll, Maliq apo Bustec. Mjekë, mësues, sipërmarrës dhe punëtorë, studentë, vajza e djem , gra e burra, prindër, gjyshe e gjyshër, veteran e pasardhës. Kemi vrapuar plot entuziazëm së bashku për të arritur në këtë stuacion të udhëtimin tonë të pandalshëm. Kemi përballur shumë sfida dhe kemi fituar shumë beteja së bashku. Qyteti i Korçës është prova dhe modeli i qasjes sonë për zhvillimin. Ne do ta çojmë më tej atë që kemi arritur gjatë këtyre viteve ku kemi treguar se transformimi vjen nga puna  e palodhur dhe dashuria për vendin. Korça vrapoi, vrapoi pa u ndalour këto vite dhe ne ja dolëm të realizonim projekte të mëdha të cilat i dhanë standardin e një qyteti Europian. E bënë atë qytetin më të jetueshëm në Shqipëri, në destinacionin e preferuar të mijërave turistëve vendas dhe të huaj. Çdo hap që kemi hedhur në këto vite, çdo projekt dhe investim kanë vlerë sidomos falë qytetarisë tuaj. Sot së bashku jemi pranë endrrës sonë për zhvillimin e rajonit tonë si një i vetëm. Modeli. Reparti i qytetit të Korçës do të shtrihet në projekte dhe investime të mëdha në të gjitha qytetet dhe fshatrat e qarkut. Mandati i ri që fillon në 25 Prill është segmenti më i bukur i rrugëtimit tonë. Është segmenti i ekonomisë dhe projekteve të mëdha të punësimit dhe mundësive të jashtëzakonshme për të rinjtë. Korça qendër tregëtare e teknologjive të reja e inovacionit dhe industrive kreative do të jetësohet në vitet e punës së këtij mandati. Ndaj këto vite do të mbahen mend gjatë në historinë tonë të përbashkët. Le të bëhemi bashkë në këtë mision fisnik për Korçën tonë për fëmijët tanë”, u shpreh Peleshi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Basha nuk u bë lider”/ Kajsiu: Nuk krijoi një fabul për opozitën, mendoi se i erdhi radha

Publikuar

-

Nga

Lektori Blendi Kajsiu, thotë se kreu i PD, Lulzim Basha nuk u bë lider dhe nuk krijoi një fabul për opozitën.

Sipas tij, PD u fut në zgjedhje duke menduar se u erdhi radha dhe njerëzit ishin të pakënaqur me Ramën.

“Basha nuk u bë lider dhe nuk krijoi një fabul për opozitën. Nuk krijoi një ide pse duhet të vinte në pushtet opozita. Ata u futën në zgjedhje se u erdhi radha dhe njerëzit ishin të pakënaqur me Ramën. Këtë e tregonin të gjitha sondazhet. PD doli aty dhe tha se nuk kanë nga të shkojnë njerëzit dhe tek ajo do të shkonin”, u shpreh ai në studion e PolitikOn./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

U vetshpall kandidat për kreun e PD/ Kadilli: I vetmi që e ka ditur ka qenë Basha

Publikuar

-

Nga

Fatbardh Kadilli është vetshpallur kandidat për të qenë në krye të Partisë Demokratike ka treguar arsyen se përse vendosi të marrë këtë vendim. I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN Kadilli u shpreh se pikënisja për një opozitë të re ka qenë momenti i konstatimit të humbjes së PD në zgjedhjet e 25 prillit. Ai shtoi se ky është momenti më i dobët që PD ka pasur ndonjëherë.

I vetmi që e ka ditur ka qenë Basha, ia kam thënë më 8 Mars që nëse humb do më keshë përballë. Në momentin që u realizua fakti i humbjes konstatoj me zemërim që PD ka hyrë në një cikël zbritje, duhet të fillojmë që sot për një opoztitë të re. Ky është momenti më i dobët ndonjëherë i PD. Opozita ka humbur dhe Basha është përgjegjës për fitoren e Ramës. Ai është zgjedhur kryetar partie dhe jo inventarizues humbjesh”, u shpreh Kadilli./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhet e 25 Prillit/ Gjekmarkaj: Vjedhja e votave tragjedi e demokracisë shqiptare

Publikuar

-

Nga

Deputeti i zgjedhur i PD në Lezhë Agron Gjekmarkaj ka folur për zgjedhjet e 25 Prillit. Sipas tij, vjedhja në mënyrë të përsëritshme e zgjedhjeve është tragjedi e demokracisë shqiptare.

I ftuar në studion e “Real Story” ai deklaroi se kësaj here ndryshe nga herët e tjera, zgjedhjet nuk janë vjedhur në kuti, ditën e votimit, por ka pasur një inxhinieri elektorale paraprake, ku shteti dhe pushteti janë bërë një si sandwich.

Unë mendoj që temat e emisionit këto dy javë duhet të kishin pasur në fokus si u vodhën zgjedhjet. Mendoj që shumica e shqiptarëve e besojnë. Narrativa ndryshon kur je në studiot e Tiranës dhe tjetër është kur je me statusin e dëshmitarit në një histori. Ndoshta unë do kisha pasur tjetër qasje nga një studio televizive, ndryshe kur merr informacion në gjithë Shqipërinë se çfarë ka ndodhur.

Nuk është term i fortë sepse më duket term i vërtetë, tragjedia e demokracisë shqiptare, vjedhja në mënyrë të përsëritshme e zgjedhjeve, por kësaj here ndryshe nga herët e tjera, zgjedhjet nuk janë vjedhur në kuti, ditën e votimit, sigurisht ka pasur ndonjë tentativë për prishje fletësh votimi, ka pasur një inxhinieri elektorale paraprake, ku shteti dhe pushteti janë bërë një si sandëich dhe kanë ndikuar në të gjitha format e mundshme që të trukohet dhe të ndryshojë vullneti i elektorëve në kutinë e votimit dhe pjesërisht ia kanë dalë duke ia hequr një sasi mandatesh opozitës shqiptare, duke penguar ardhjen e saj në pushtet me artifice.

Kush janë këto artifice? Janë disa, i ka renditur PD në ankimin që i ka çuar KAS. Përdorimi i parave të tërmetit, menaxhimi i vaksinës dhe pandemisë, punësimet e paligjshme që u bënë, fryrja e administratës, forma më tipike siç janë aleancat në qytete të caktuara me grupe të njohura për kriminalitet”, deklaroi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE