Connect with Us

PD mesazh grave/ Garo: Kur një qeveri s’punon, duhet ta zëvendësojmë

Politikë

PD mesazh grave/ Garo: Kur një qeveri s’punon, duhet ta zëvendësojmë

Publikuar

-

Zëdhënësja e fushatës së Partisë Demokratike, Floriana Garo, në një deklaratë për mediat është shprehur se gratë duhet të votojnë PD për të ndryshuar të ardhmen e vendit tonë.

Ajo tha se PD do t’ju mësojë fëmijëve që një qeveri që nuk funksionon duhet zëvendësuar menjëherë.

Te dashura gra shqiptare,

Ne me pak se 5 dite do te mbahen zgjedhjet parlametare ne Shqiperi dhe ne duhet te marrim pjese ne kete proces te rendesishem demokratik dhe te ndryshojme te ardhmen e vendit tone.

Per femjet qe kane lindur 8 vitet e fundit, femijet e gjenerates se humbur me Ramen, keta femije qe njohin vetem varferi dhe veshtiresi, ata nuk njohin kushte mireqenieje, ata nuk njohin shprese, ata shohin vellezerit e te afermit te largohen nga Shqiperia te deshperuar…

Eshte misioni yne qe tu mesojme femijeve qe veshtiresia nuk eshte fati I tyre dhe qe ne kete vend mund te kete shprese.

Ne do tu japim mesimin e pare per demokracine- qe nje qeveri qe nuk funksionon duhet zevendesuar menjehere.

Me 25 Prill, ne grate e Shqiperise do te dalim te votojme numrin 9, do te votojme Partine Demokratike me Lulzim Bashen dhe Aleancen per Ndryshim.

Ne do te kthejme driten ne syte e femijeve tane. Do te votojme numrin 9 dhe Shqiperia fiton.”, shprehet Garo./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Konflikti Palestinë-Izarel/ Ironizon Spahiu: Jemi popull pa ‘shtyllë kurrizore’

Publikuar

-

Nga

Nga Kreshnik Spahiu/ “Shqipëria Fiton” nëse votohet Amerika, dhe jo Monika

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar lidhur me situatën e tensionuar mes Palestinës dhe Izraelit.

Spahiu shprehet se ne jemi një popull pa ‘shtyllë kurrizore’. Ai shton se partitë politike në vendin tonë kanë zgjedhur të heshtin në lidhje me këtë konflikt.

“Në shekuj kombi ynë ka qenë i ndarë dhe pa vizion partneriteti historik: Brenda një shekulli kemi ndërruar 30 popuj miq, dhe i kemi bërë armiq: Turqit, grekët, italianët, serbët, Jugo-sllavët, kubanezët, Vietnamezët, rusët, kinezët, amerikanët, gjermanët, francezët… Së fundmi për turpin tonë jemi ndarë si popull në dysh:

– Tifoza pro Palestinës

– Tifoza pro Izraelit

Thjesht tregojmë mediokritetin dhe mungesën e një shtylle kurrizore si komb i pa përcaktuar për të ardhmen tonë. Jo vetēm kaq por dy shtetet shqiptare dhe 200 partitë politike në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi kanë zgjedhur heshtjen”, shkruan Spahiu./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kush mund të drejtojë PD nëse largohet Basha?/ Arben Imami: Do bëjmë gati kandidatin

Publikuar

-

Nga

Kush mund të drejtojë PD nëse largohet Basha?/ Arben Imami: Do bëjmë gati kandidatin

Ish-deputeti Arben Imami, është pyetur se kush mund të jetë kryetari i PD-së nëse Lulzim Basha jep dorëheqjen.

Teksa ishte i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Imami tha se “Grupi për PD” është duke zgjedhur dhe bërë gati një kandidat për postin e kreut të PD-së.

Ai deklaroi se drejtimin e PD-së mund ta bëjë më mirë edhe një kandidat i paprovuar që ka eksperiencë në PD.

“Nuk janë hapur zgjedhjet. Ne si grup, “Grupi për PD” meqënëse ka një kohezion të mjaftueshëm pikëpamjesh dhe marrëdhëniesh besoj se do arrijmë të nxjerrim 1 ose më shumë kandidat që zgjedhjet e ardhshme në parti. Do ta bëjmë gati kandidatin, absolutisht jo s’mund të them që jam unë. Një kandidat i paprovuar që ka eksperiencë në PD, mund ta bëjë më mirë se Basha që ka provuar që nuk e bën dot”, theksoi Imami pa dhënë asnjë emër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Berishën e sulmonin, por e donin”/ Imami: Me Bashën tallen se nuk fiton dot

Publikuar

-

Nga

“Berishën e sulmonin, por e donin”/ Imami: Me Bashën tallen se nuk fiton dot

Ish-deputeti i PD-së Arben Imami, nuk i ka kursyer kritikat për kryetarin e opozitës Lulzim Basha, pasi humbi zgjedhjet parlamentare me rezultat të thellë.

Imami ka bërë një krahasim të shkurtër me ish-kryeministrin dhe ish-liderin historik të PD-së Sali Berisha, ku deklaroi se këtë të fundit pavarësisht se e sulmonin, edhe e donin.

Ai tha se e kundërta ndodh me Bashën, për të cilin theksoi se po tallen me të se nuk fiton dot kundrejt kryeministrit Edi Rama.

LEXO EDHE:  Denaj flet për pensionin e posaçëm që i jepet familjes Rasha/ I gjendemi pranë në këtë moment të vështirë

LEXO EDHE:  Nard Ndoka nuk firmos marrëveshjen me Bashën/ Zbulohet arsyeja

“Berishën e sulmonin, nuk  kanë lënë fjalë pa i thënë, e urrenin shumë, por e donin shumë. Problemi është që këtë nuk e urren njeri, me këtë tallen. Nuk fiton dot. Unë e kam ditur para 2 vjetësh”, nënvizoi ish-deputeti në emisionin “Zonë e Lirë”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE