Connect with Us

Mohoi lidhjen me autorin e plagosjes/ Basha del blof, ja faktet që e nxjerrin zbuluar

Politikë

Mohoi lidhjen me autorin e plagosjes/ Basha del blof, ja faktet që e nxjerrin zbuluar

Publikuar

-

Një natë më parë në Kavajë u raportua një plagosje në zyrat e degës së PD atje.

Ende pa u hedhur dritë mbi ngjarjen, kreu i PD Lulzim Basha, nxitoi ta politizonte.

E quajti atentat, akuzoi kryeministrin Edi Rama me argumentin se ka humbur kontrollin.

Është në të drejtën e Lulzim Bashës që të sulmojë kampin tjetër politik, por jo të nxisë përplasje dhe dhunë mes qytetarëve me deklarata si ajo e mbrëmshmja.

Një që i thotë vetes, lider i Opozitës duhet të jetë i përgjegjshëm për atë çfarë deklaron, por Basha nuk është se shquhet për parimor.  Të paktën këtë ka treguar gjatë kohë që është në politikë.

“..është një atentat jo thjesht kundër një përfaqësuesi të Partisë Demokratikë, të Aleancës për Ndryshim, por është një atentat kundër demokracisë, e cila tregon se Edi Rama e ka humbur komplet toruan dhe kontrollin, është një tjetër ngjarje që tregon se e ka humbur kontrollin, sepse si pjesa dërmuese e shqiptarëve e ka kuptuar që në zgjedhjet e 25 Prillit që vijnë pas 5 ditësh siç thatë ju, pas 6 ditësh, ai do të humbë dhe Shqipëria do të fitojë”, është shprehur Basha mbrëmë.

Në fakt e vërteta ka rezultuar ndryshe, dhe nuk bëhet fjalë për atentat as kundër përfaqësuesve të PD-së dhe as kundër demokracisë.

Pasi autori i dyshuar për plagosjen Ndriçim Jonuzi, i cili është ende në kërkim ka dalë me zë dhe figurë, duke treguar se është pjesë e Partisë Demokratike.

“Lul Basha më ka cilësuar socialist dhe nuk më vjen mirë fare me m’i humb që të gjitha ato sakrifica gjithë jetën time për PD, vetëm me e shrytëzu këtë rast për fushatë.
Të fliste me gjithë të PD-, së vjetër jam apo nuk jam socialist unë. Kam rreziku jetën, kam rreziku kokën. Kam bo shum me tepër sakrifica për PD” – thotë Jonuzi në një video, publikuar sot në media.

LEXO EDHE:  Video-Basha mëson matematikën/ E gjeti sa bëjnë 7x7

Gjithashtu po në një tjetër video të publikuar sot në media, shfaqet Lulzim Basha, i cili del nga lokali i personit të dyshuar për plagosjen, gjatë  fushatës për zgjedhjet vendore në vitin 2015.

Por, sot Lulzimi hesht nuk del të flasë më për atentate, pasi faktet e nxorën zbuluar.

Por, duke parandjerë humbjen, ai duket se është gati të bëjë gjithçka, të mohojë jo vetëm ata me të cilët është mbështetur, por të mohojë edhe veten.

Ndonjë ditë me të gjitha bëmat që mbart mbi supe, kur të dalë e të thotë, unë nuk jam Lulzim Basha, jam klouni i tij.

Se Bashës, i ka dalë PD nga kontrolli, kjo dihet. Pasi pothuajse në të gjitha qarqet ka përplasje, që ka degjeneruar deri në dhunë fizike.

Kohët e fundit, është shfaqur presidenti Ilir Meta, i cili bën thirrje me çdo kusht për konflikte, incidente dhe përplasje.

Dhe Lulzim Basha po ia mban ison, duke paralajmëruar kështu, se po shkon drejt humbjes me 25 Prill./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Hapja e kutive të Beratit/ LSI: Dhjetëra raste të votimit të shumëfishtë

Publikuar

-

Nga

Hapja e kutive të Beratit/ LSI: Dhjetëra raste të votimit të shumëfishtë

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka deklaruar se hapja e kutive të Beratit ka faktuar masakrën zgjedhore, siç e quan ai 25 prillin.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shprehet se janë evidentuar me dhjetëra raste të votimit të dyfishtë. Ndërkohë, sipas tij, KQZ ka futur duart në kutitë e materialeve zgjedhore.

Regimi i plotë:

Hapja e kutive te Beratit i nxjerr bojen totalisht masakres zgjedhore te 25 prillit!

Dhjetëra raste te votimit te shumefishte!

19 persona kane votuar 53 here kjo eshte konstatuar vetem ne disa kuti te hapura te Beratit.

Skandal, KQZ fut duart ne kutite e materialeve zgjedhore. Fut nga jashte materiale qe nuk jane ne kutine e materiale zgjedhore.

Raporti PEI i konfirmuar edhe nga numeruesit socialiste, dhe nga hapja e sotme e kutive, qe nuk ndodhet ne kutite e materialeve zgjedhore, eshte futur dorazi nga jashte nga ana e administrates se KQZ duke kompromentuar te gjithe procesin

Ne kutite e materialeve qe u hapen nga vete KQZ, shenohet qarte qe mungojne raporti dhe kuponat PEI, nderkohe, nga persona te KQZ jane futur ne listen e materialeve dokumente te cilat nuk ndodheshin ne kuti duke shkaterruar totalisht procesin!

Masakren zgjedhore nuk e mbulon dot më askush.

Denoncimi dhe çmontimi i masakres zgjedhore mafioze mision i shenjte dhe pa kthim!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Qytetarët e shkëmbyen me një thes miell”/ Kadilli-Bashës: E ke djegur mundësinë për të kandiduar sërish

Publikuar

-

Nga

“Qytetarët e shkëmbyen me një thes miell”/ Kadilli-Bashës: E ke djegur mundësinë për të kandiduar sërish

Fatbardh Kadilli i cili është vetëshpallur për të marrë drejtimin e PD, ka shpërthyer në akuza ndaj kryedemoratit Basha, ku tha se shpresa që ai ngjallte të shqiptarët vlente sa një thes miell, ndaj dhe qytetaret nuk e besuan.

I ftuar në Report tv, ai tha se Basha e ka djegur mundësinë e tij për të kandiduar sërish, ndërsa përmendi dhe kauzat që ai ka lënë në mes, që sipas tij e bëjnë të pabesueshëm për qytetarët.

Një politikan nuk ka çfarë të provojë më se provoi dy herë dhe dështoi. E ka mbyllur ciklin e tij politik.

Basha e ka djegur mundësinë e kandidimit në aspektin moral. Njerëzit ishin mësuar se 8 mandate dhe ndërron pushtetin.

Ky vend ka nevojë për njerëz që nuk lënë kauza në mes, që nuk i braktisin, nuk shpikin kauz për të forcuar veten.

Pse nuk e besuan njerëzit Lulzim Bashën, ishte i pabesueshëm, sepse një kauz e lënë përgjysme i jep një shembull të keq qytetarit.

Qytetarët e shëkmëbyen Lulzim Bsshën me një thes me miell, spese shpresa e Lulzim Bashës sa një thes miell vlente”, tha Kadilli./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Jemin Gjana “merr në mbrojtje” Bashën/ Në statutin e PD-së nuk është parashikuar dorëheqja

Publikuar

-

Nga

Partia Demokratike do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri në datën 13 qershor. Ky vendim u mor mbrëmjen e djeshme nga Këshilli Kombëtar dhe Karyesia, ku në garë deri tani janë Lulzim Basha dhe Fatbardh Kadilli.

Ajo që bie në sy është se kryetar i Komisionit të Zgjedhjeve brenda PD-së u zgjodh Jemin Gjana. Ky i fundit, në një dalje për mediat nga selia blu ka marrë në mbrojtje Lulzim Bashën, duke deklaruar se në statutin e PD-së nuk është e parashikuar dorëheqja.

Do ia paraqesim pastaj kryesisë së partisë të dielën që do të mblidhet për të caktuar kandidaturat që ta miratojë bashkë me kandidaturat modelin që do operohet gjatë procesit të zgjedhjeve.

Kryetari i Komisionit të Zgjedhjeve ka një detyrim statutor. Në statut nuk ka detyrim dorëheqje. Pjesë të tjera janë detyrime individuale. Do plotësohet një formular me të cilat do konkurrohet në kryesi për t’u miratuar”, tha Gjana.

LEXO EDHE:  Video-Basha mëson matematikën/ E gjeti sa bëjnë 7×7

LEXO EDHE:   "Rama ka tmerr nga Lulzim Basha/ I duket si gogol"

Ditën e sotme grupi ‘Për PD-në’ reagoi në lidhje me procesin e zgjedhjeve në Partinë Demokratike duke thënë se komisioni zgjedhor u ngrit në mënyrë të njëanshme, pa u konsultuar me anëtarët e kryesisë dhe Këshillit Kombëtar. Sipas Grupit “Për PD” nuk do të ketë zgjedhje të lira për kryetar nëse Lulzim Basha nuk jep fillimisht dorëheqjen./CNA.al

LEXO TE PLOTE