Connect with Us

Guardiola: Jam kundër Superligës, por UEFA duhet të pranojë se ka dështuar me futbollin

Premier Liga

Guardiola: Jam kundër Superligës, por UEFA duhet të pranojë se ka dështuar me futbollin

Publikuar

-

Pep Guardiola është kundër Superligës së Europës, megjithëse Manchester City është një nga klubet themelues të këtij kompeticioni. Spanjolli foli para ndeshjes së nesërme me Aston Villa, por vëmendjen më të madhe ia kushtoi Superligës, të cilin e quan kompeticion të pandershëm.

“E mora vesh para se të dilte deklarata. Janë njerëzit e ngarkuar për organizimin e këtij kompeticioni që duhet të dalin dhe të shpjegojnë veten e tyre. Nuk i kam të gjitha përgjigjet në lidhje me këtë kompeticion të ri.

Pse Leicester, Sevilla apo Ajax duhet të luftojnë aq shumë për të qenë në një kompeticion të tillë? Secili kujdeset për interesat e veta. Të mos thonë se kjo është për të mirën e të gjithëve. UEFA duhet ta kuptojë se ka dështuar. Është edhe faji i tyre.

Lewandowski humbi ndeshjet e Champions League sepse iu desh të luante për Poloninë në mars, kulmi i sezonit. Unë mbështes atë që tha kryeministri (Johnson). Nuk më duket e drejtë që një ekip lufton dhe nuk mund të kualifikohet. Ky nuk është sport. Është diçka tjetër”, tha Guardiola ndër të tjera.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Merkato në Madrid, Evertoni dhe Ancelotti projektojnë goditjen e madhe

Publikuar

-

Nga

Everton ka ambicie të mëdha. Drejtuesit e klubit anglez i kanë besuar pankinën një emri të madh si Carlo Ancelotti, teksa nuk ka munguar merkato cilësore.

Ekipi e filloi mirë kampionatin dhe gjatë gjithë kohës ka qenë afër objektivit Champions League, por ndeshjet e fundit nuk kanë qenë shumë pozitive.

Tifozët presin një skuadër edhe më të fortë sezonin e ardhshëm, ndërsa drejtuesit janë gati t’i dhurojnë një futbollist të madh trajnerit Ancelotti.

El Chiringuito raporton se Everton është futur në garë për Gareth Bale. Ylli uellsian po luan i huazuar te Tottenham, por klubi londinez nuk ka ndërmend të shpenzojë për të.

As te Real Madrid nuk e duan më. Klubi nga Liverpuli po përgatit një ofertë, teksa Ancelotti shpreson të punojë sërish me Bale, pas aventurës të suksesshme në La Liga me Realin.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

“Shpikja” e Guardiolës ndaj PSG-së, ja pse është trajneri më i mirë në botë

Publikuar

-

Nga

Ruben Dias ishte muri i pathyeshëm që i dha një dorë të madhe Manchester City-t në kualifikimin për finalen e Champions League. I rritur te ekipi i Benfikas, mbrojtësi nuk e mendoi dy herë punën me trajnerin Guardiola pas interesimit që mbërriti në Portugali.

Guardiola i besonte së tepërmi Dias dhe besimi u shpërblye. Në ndeshjen e fundit kundër PSG, futbollisti 23-vjeçar u shpall si lojtari i ndeshjes. Më poshtë mund të gjeni edhe performancën e tij teksa u shndërrua në murin e pakalueshëm.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Kur Aguero premtonte Champions League në vitin 2014

Publikuar

-

Nga

Mançester Siti u kualifikua për herë të parë në histori në Ligën e Kampioneve, teksa do të presë fituesin e çiftit Çelsi-Real Madrid.

Megjithatë menjëherë pas kualifikimit të Sitit, në mendjet e tifozëve të Sitit ka ardhur një deklaratë e bërë nga sulmuesi i tyre, Serxho Aguero në vitin 2014. Asokohe sulmuesi argjentinas, i dashuruar me skuadrën angleze, para tifozëve deklaronte: “Unë do të qëndroj këtu deri sa të fitojmë Ligën e Kampioneve.”

Tashmë fitimi i trofeut është vetëm një ndeshje larg, teksa Aguero ka njoftuar zyrtarisht largimin në fund të sezonit. Në këtë situatë, tifozët e Sitit kanë filluar të ëndërrojnë për fitimin e Champions-it, ku do të ishte si një profeci e sulmuesit.

LEXO TE PLOTE