Connect with Us

“Penalltia e Teutës nuk ishte”, Memelli befason me deklaratën pas ndeshjes

Sport

“Penalltia e Teutës nuk ishte”, Memelli befason me deklaratën pas ndeshjes

Publikuar

-

Trajneri i Skënderbeut, Migen Memelli, ndjeu keqardhje për humbjen minimale në Korçë ndaj Teutës. Për “Gol pas Goli”, pas ndeshjes, pogradecari pati dilema për sa i përket 11-metërshit të durrsakëve, teksa u shpreh:

NDESHJA- E dija që do ishte një ndeshje episodesh, që te ndryshimi që bëri Martini me Grudën përpara. Ajo që i kërkova lojtarëve është të jenë të kujdesshëm.

Futbolli është kthyer në një lojë shumë të kujdesshme. Gabuam. Nuk e di nëse jemi në limitet e një penallti apo ishte faull. Gabuam te ai detaj. Këmba e majtë e Grudës është jashtë vijës. Për mua nuk është penallti. Si do që të jetë, e thashë futbolli është një lojë detajesh. Nuk kam kritika për gjykimin, në skajin që Martini bëri pas ndeshjes në Kupë. Komplimente Teutës për ndeshjen e sotme. Në pjesën e dytë bëmë shumë mirë, ku goditëm shtyllën, por nuk ishim të qartë në fund.

DIFERENCA ME RIVALËT- Janë edhe 24 pikë në lojë. Do t’i marrin ndeshjet njëra pas tjetrës. Luajmë ndaj Vllaznisë, dneshje e vështirë për nga rëndësia. Po ngushtohen javët, janë edhe 24 pikë në lojë dhe ne do t’i luajmë të gjitha.

DISKUTIMI PËR PENALLTINË- Këmba e djathtë është në ajër. Nuk merrem fare me atë, varet si e përcakton rregullorja. Ishte i vetmi detaj që duhet ta diskutojmë. Bëmë një ndeshje të mirë, prandaj më vjen keq. Është 20-vjeçar Sadriu, kemi 3 lojtarë 20-vjeçar në qendër të mbrojtjes. Patjetër që eksperienca bën diferencën, janë njerëz dhe mund të gabojnë.

I DRUHENI MOSEKSPERIENCËS NË VAZHDIM? Nuk i druhet, skuadra po bën performanca të mirë. Nuk është më ajo skuadra që mundej lehtë. Në 5 javët e fundit kemi bërë performanca të mira dhe kemi marrë rezultate. Do të bëjmë më të mirën ndaj Vllaznisë në ndeshjen e javës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

VIDEO/ Fantastik Manaj, shqiptari realizon dopietë me Barcelonën

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj është duke kaluar një moment fantastik me Barcelonën B. Sulmuesi lushnjar, realizoi dopietë në përballjen ndaj Murcias, të vlefshme për gjysmëfinalen e “Play-Off”-it.

Vendasit kaluan të parët në avantazh me Fernandez në minutën e 24-t, teksa pjesa e parë u mbyll me shifrat 1-0.

Në fragmentin e dytë të lojës, vjen dhe shpërthimi i bomberit shqiptar, i cili në minutën e 47-të, barazon shifrat nga pika e bardhë e penalltisë, teksa në të 64-t, rrëmben skenën me një shpërthim spektakolar nga mesfusha, afrohet bukur në hyrje të zonës dhe godet në mënyrë të kalibruar duke e dërguar topin në cepin e portës. Një gol i gjithi për t’u shijuar.

Barcelona B nuk arriti ta ruante këtë triumf, teksa në minutën e 82-të, vendasit barazuan shifrat me anë të Xemit. Koha e rregullt përfundoi në barazim 2-2.

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Italia i ngre në piedestal futbollistët”, De Ligt: Në Holandë jam djalë i thjeshtë

Publikuar

-

Nga

Matthijs De Ligt ka dhënë një intervistë të gjatë për mediet holandeze dhe ka folur shumë mbi mënyrën e tij të thjeshtë të jetesës dhe mënyrës sesi i trajtojnë futbollistët në Itali dhe Holandë. Mbrojtësi i Juventusit tregon ndryshimin e madh.

“Nuk vishem me rroba të shtrenjta të dizenjuara vetëm për mua. Jam vetvetja dhe nuk do më shihni asnjëherë të shkoj në stërvitje me një kostum të dizenjuar vetëm për mua. Profesioni im është futbollist. Dua të jem yll në fushë. Ndonjëherë qeshim në klub për rrobat që vesh.

Por kjo nuk ka rëndësi për mua. Ndihem mirë për mënyrën sesi sillem dhe vishem. Gjëja më e rëndësishme është të bëj mirë në fushë. Atëherë të repsektojnë më shumë sesa kur vishesh me rroba të shtrenjta. Në Itali, pavarësisht nëse bën mirë ose keq, mbetesh hero për tifozët.

Këtu të ngrenë në piedestal dhe presin shumë nga ty. Në Holandë isha një djalë normal, që luan futboll. Në Itali futbollistët janë mbi shoqërinë. Më pëlqen vlerësimi që të japin këtu, por më pëlqen gjithashtu të eci në rrugët e Holandës i shpenguar dhe i pashqetësuar nga tifozët”, tregon De Ligt.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kualifikueset e Botërorit/ Gafa e Anglisë, “3 luanët” fshijnë nga lista Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Në faqen zyrtare të Anglisë ka një gabim sa i përket ndeshjeve të raportuara dhe programit për Kombëtaren. Duke treguar gjithë përballjet që do të zhvillojnë “tre luanët” gjatë këtij viti, gjithçka nis me ndeshjet e para dhe më të afërta që i përkasin Europianit.

Menjëherë pas këtij kompeticioni do të rikthehen kualifikueset e Botërorit. Anglia ndodhet në të njëjtin grup me Shqipërinë, ndërsa ndeshja e parë u mbyll në shifrat 0-2. Ndeshja e kthimit do të zhvillohet në datën 12 nëntor të këtij viti.

Por gabimi qëndron në faktin se ndeshja kundër Shqipërisë është e vetmja që nuk raportohet në programin e faqes zyrtare për ta anashkaluar menjëherë dhe për të mbërritur te ndeshja e fundit që do të jetë kundër San Marinos.

LEXO TE PLOTE