Connect with Us

“PD-ja në pushtet është bërë problem i shqiptarëve”/ Peleshi: Votoni partinë e zgjidhjeve

Politikë

“PD-ja në pushtet është bërë problem i shqiptarëve”/ Peleshi: Votoni partinë e zgjidhjeve

Publikuar

-

Kandidati i Partisë Socialiste në Korçë Niko Peleshi ka zhvilluar një takim me të rinjtë e këtij qyteti në lagjen 17. Peleshi, theksoi veç të tjerash se besimi për një mandat të tretë është garanci për të ecur drejt rrugës së nisur për më shumë rritje ekonomike dhe punësim.

Ai e cilësoi zgjedhjen e 25 Prillit midis partisë së problemeve dhe partisë së zgjidhjeve. Pasi sipas tij, partia Demokratike sa herë ka qënë në pushtet ëshrtë bërë një problem jo zgjidhje për shqiptarët.

“Unë kam vendosur ta bëj me ju pjesën tjetër të rrugëtimit të Korçës, sepse së bashku e kemi filluar në 2007, së bashku kemi ecur dhe ju më keni mbështetur. Në 25 prill është përballë partia e problemeve, nga ana tjetër është partia e zgjidhjeve, sepse Partia Demokratike sa herë ka ardhur në pushtet është bërë problemi i shqiptarëve jo zgjidhja.

Ne premtuam punësim për mandatin e ardhshëm dhe e premtojmë të bazuar në një qytet që është kthyer vëmendja e shumë investitorëve, është kthyer interesi i të rinjve korçarë që kanë studiuar në Tiranë apo jashtë shtetit për t’u kthyer dhe për të jetuar këtu”, theksoi Peleshi.

LEXO EDHE:  “Paratë e rindërtimit për militantët e partisë”/ Bashkia i përgjigjet PD-së: Ngatërroi Lulin hallexhi me Lulin e 4 vilave pas tërmetit

Gjithashtu kandidati i Partisë Socialiste ju bëri thirrje qytetarëve që të votojnë këtë parti dhe jo partitë e tjera.

“Ndaj edhe një herë ju ftojmë që së bashku të votojmë Partinë Socialiste, të votojmë partinë e zgjidhjes jo partitë e tjera që janë parti që janë bërë problemi mbrapa qafës për shqiptarët për shumë vite”, përfundoi Peleshi./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Dreka e Bashës me Komisionin Gjana/ Imami: Është e turpshme

Publikuar

-

Nga

Dreka e Bashës me Komisionin Gjana/ Imami: Është e turpshme

Lulzim Basha sot në mënyrë krejt demostrative mblodhi Komision Zgjedhor të PD të kryesuar nga Jemin Gjana dhe disa anëtarë të propozuar prej tij për një drekë në restorant B.Vita pas piramidës.

Për këtë ka reaguar mbrëmjen e sotme edhe ish-deputeti Arben Imami, i cili tha se kjo gjë është e turpshme.

Sipas tij, dreka e sotme tregon se çfarë gare do të ketë dhe cilat do të jenë rregullat se do të nxjerrin rregulla ata.

“Unë nuk kam prova për këtë gjë, por njerëz të njohur më kanë garantuar se është kështu, por nuk është çudi. Është komisioni i tij, pse mos hajë drekë, por është e turpshme, tregon çfarë gare do të ketë, cilat do të jenë rregullat se do të nxjerrin rregulla ata.

E para e punës ky komision ka një detyrim. Jemin Gjana dhe të tjerët duhet të marrin një vërtetim që nuk kanë qenë pjesë e sigurimit të shtetit. Nuk kam dyshime për asnjë njeri, është detyrim si për çdo deputete.

LEXO EDHE:  “Paratë e rindërtimit për militantët e partisë”/ Bashkia i përgjigjet PD-së: Ngatërroi Lulin hallexhi me Lulin e 4 vilave pas tërmetit

LEXO EDHE:  Një mesazh politik nga takimi Yuri Kim-Lulzim Basha

Veprimet që kryhen në një nivel kaq mikro, kaq të ulët në dukje, janë vendime të rëndësishme jo vetëm se kush do të drejtojë PD-në. Është injorancë e paparë edhe e mediave tona, edhe e gazetarëve, që thonë se ça ndodh brenda partive nuk më intereson, mua më intereson kush do të fitojë”, nënvizoi Imami./ CNA.al

Dreka e Bashës me Komisionin Gjana dhe një fitore në 14 Qershor

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ristani “dush të ftohtë” Bashës/ “Është si Rama, një lider s’mund të gënjejë”

Publikuar

-

Nga

Ristani "dush të ftohtë" Bashës/ "Është si Rama, një lider s’mund të gënjejë"

Arben Ristani anëtar i kryesisë së Partisë Demokratike e ka krahasuar liderin e opozitës Lulzim Basha me kryeministrin Edi Rama.

“Në rast se do të vazhdojmë në gjendjen që jemi më një kryetar partie që i ngjan Ramës me mënyrën se si drejton partinë se si merr të gjitha pushtetet sepse kritika bazë që është ndaj Ramës është që ai po shnderrohet në një autocrat që ka mbledhur në dorë të gjitha pushtetet. Dhe e njëjta gjë ndodh edhe në Partinë Demokratike prej kohësh”, u shpreh ai në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi.

Sipas Ristanit , Bashës i mungojnën tiparet e një lideri të vërtetë.

LEXO EDHE:  Mima thirrje tatimpaguesve/ Përçmojeni, injorojeni Ramën, ata që kini mbi zverk jua ka turrur ai

LEXO EDHE:  Një mesazh politik nga takimi Yuri Kim-Lulzim Basha

Lideri nuk mund të jetë gënjeshtar, nuk mund të jetë me vese. Lideri duhet të reflektojë tek ndjeksit e tij. E kam tek veset e karakterit, po u shqua që është gënjeshtar që është arrogant që nuk respekton rregullat sigurisht që cënon karizmën e tij. Dhe kjo ka ndodhur me Bashën. Rama jo vetëm që e mund por edhe e tall, jo vetëm Rama por edhe më gjerë”, theksoi anëtari i kryesisë së PD-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Liderët e Ballkanit Perëndimor në Bruksel/ Lajçak takon Ramën: E urova për fitoren në zgjedhje

Publikuar

-

Nga

Liderët e Ballkanit Perëndimor në Bruksel, Lajçak takon Ramën: E urova për fitoren në zgjedhje

Përfaqësuesi i lartë për politikën e jashtme në BE, Miroslav Lajçak ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama në Bruksel, ku nesër do të mblidhen krerët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor për një darkë tashmë tradicionale të organizuar nga shefi i diplomacisë së BE, Josep Borrell.

Përmes një postimi në Twitter, Lajçak shprehet se e kishte uruar kryeministrin shqiptar për fitoren në zgjedhjet e fundit dhe kishte diskutuar me të lidhur me zhvillimet e fundit në rajon dhe rolin e BE në Ballkanin Perëndimor.

“I lumtur që u takova sërish me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. E Urova për fitoren në zgjedhje dhe diskutova me të zhvillimet e fundit në rajon dhe rolin e BE në Ballkanin Perëndimor”, shkroi në Twitter Lajçak.

Ndryshe nga takimi i një dite më parë në Brdo të Sllovenisë, në takimin e Brukselit kryesisht do të jenë kryeministrat e vendeve të rajonit, me përjashtim të Malit të Zi dhe Bosnje-Hercegovinës.

LEXO EDHE:  Mima thirrje tatimpaguesve/ Përçmojeni, injorojeni Ramën, ata që kini mbi zverk jua ka turrur ai

LEXO EDHE:  Skandali/ Drejtoresha e ALUIZNI-t u jep kushërinjve pronën shtetërore

Në takim do të marrë pjesë edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ai i Shqipërisë Edi Rama, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq, presidenti i Malit të Zi Millo Gjukanoviq dhe kryesuesi i radhës i presidencës trepalëshe të Bosnje-Hercegovinës Millorad Dodik./euronews

LEXO TE PLOTE