VIDEO/ Partizani mposht Kastriotin dhe merr kreun, eurogola për një pikë te Kukësi-Tirana

-

Partizani ka marrë vendin e parë, pasi mposhti me rezultatin 3-1 Kastriotin, kurse Kukësi ka frenuar Tiranën me një supergol të kapitenit Agim Ibraimi. Në kryeqytet “demat” u befasuan që në minutën e katërt, kur Klejdi Daci i ndëshkoi.

Partizani u hodh në sulm dhe pati disa raste shënimi. Esin Hakaj, pas gjysmë ore lojë, vendosi baraspeshën me një goditje të bukur diagonal. Fraksioni i parë i lojës u mbyll në barazim dhe në të dytën vendasit shënuan edhe dy gola të tjerë.

Stenio Junior ishte ai që i dha epërsinë skuadrës së Partizanit, kurse Jasir Asani vulosi gjithçka. 3-1 dhe Partizani parakalon Teutën kryesuese, që nesër luan në transfertë kundër Skënderbeut.

NDESHJA TJETËR – Kukësi barazoi 2-2 me Tiranën, në një ndeshje të hapur dhe me shumë raste. Eze realizoi i pari, ndërkohë që u ndal më pas edhe në një pozicion jashtë loje të dyshimtë. Seferi dsa herë rrezikoi portën e Tafas, por vetëm në minutën e 71-të realizoi me kokë.

Cale realizoi më pas një perlë, duke përmbysur rezultatin me Kukësin. Gjithsesi kapiteni Agim Ibraimi shtangu portierin Visar Bekaj me një goditje dënimi. 2-2, rezultat që nuk u shkon për shtat skuadrave si Tirana e Kukësi.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 28
E shtunë, më 17 prill, ora 16:00

PARTIZANI-KASTRIOTI 3-1
Shënues:
Hakaj 31′, Stenio Junior 75′, Asani 85′Daci 4′
PARTIZANI:
 Hoxha, Mala, Bitri, Belica, Hakaj, Broja, Murataj, Bardhi, Asani, Çinari, Stenio Junior. Trajner: Ilir Daja.
KASTRIOTI: Hidi, Neziri, Zhivanaj, Çela, Rami, Shkalla, Moraes, Mehmeti, Bardhi, Prodani, Daci. Trajner: Ramazan Ndreu.

KUKËSI-TIRANA 2-2
Shënues: Eze 24′, Ibraimi 88′ / Seferi 71′, Cale 84′
KUKËSI:
 Tafas, Baravykas, Bytyçi, Lulaj, Kotobelli, Demiri, Taipi, Limaj, Ibraimi, Gashi, Eze. Trajner: Mirel Josa.
TIRANA: Bekaj, Vangjeli, Najdovski, Hoxhallari, Toshevski, Çelhaka, Batha, Ismajlgeci, Torassa, Cale, Seferi. Trajner: Orges Shehi

88′ Tjetër eurogol në “Elbasan Arena”. Avantazhi i Tiranës zgjat pak, pasi Agim Ibraimi realizoi një gol të mrekullueshëm pas një goditje dënimi.

85′ Partizani gjen golin e tretë. Autori është Jasir Asani, i cili vulos fitoren e ekipit të tij kundër Kastriotit.

84′ Tirana realizon përmbysjen e madhe. Eurogol i brazilianit Elton Cale dhe Tirana në avantazh 1-2 përballë ekipit të Josës.

75′ Stenio Junor ka realizuar pas një pasimi të Esat Malës. Partizani në epërsi me Kastriotin, që kishte realizuar i pari

71′ Tirana gjen golin e barazimit në “Elbasan Arena”. Kros nga e majta e Marsel Ismajlgecit dhe finalizim me kokë i Taulant Seferit.

31′ Esin Hakaj ka realizuar një gol mjaft të bukur në portën e Kastriotit, duke baraspeshuar shifrat në “Air Albania Stadium”

24′ Vjen goli i parë në “Elbasan Arena”. Gafë e Çelhakës dhe finalizim i nigerianit Eze. Kukësi i Mirel Josës në avantazh.

4′ Daci ka realizuar për Partizanin dhe Partizani kalon kështu në epërsi. Portieri Alban Hoxha u mundua ta ndalte, por pa sukses

Ekipi kombëtar i boksit niset në Zagreb për kampionatin ballkanik

-

Ekipi Kombetar i Boksit ndodhet ne Zagreb te Kroacise per te marre pjese ne Kampionatin Ballkanik te Boksit qe zhvillohet nga data 5-10 maj.

Ekipi jone udhehiqet nga traineret Zef Gjoni, Sead Bushati, Lazarin Vila, Sekretari i pergjthshem i FSHBO, Enea Kovaci dhe boksieret Krenar Zeneli Rexhildo Zeneli Denis Nurja Alban Beqiri Arjon Kajoshi dhe Indrit Laci.

Lajmi i mire eshte se ne kete kampionat te forte me boksieret me te mire te ballkanit ekipi jone ka arritur te nxjerre pese finaliste. Priten rezultate pozitive nga skudra kuqezi.

Vllaznia u shpërfytyrua ndaj Kukësit, ja deklarata e Brdaric pas ndeshjes

-

Pas humbjes me rezultatin 3-1 ndaj Kukësit në stadiumin “Elbasan Arena”, trajneri i Vllaznisë, Thomas Brdariç ka folur në mikrofonat e “SuperSport” duke analizuar këtë takim:

“Humbja e sotme të dhëmb shumë, duhet ta analizojmë këtë disfatë për ndeshjen e rradhës. Gjatë pjesës së parë kishim tjetër strategji, ndryshoi gjithçka për atë që kishim planifikuar, prandaj bëra dhe shumë zëvendësime gjatë pjesës së dytë për të ndryshuar diçka.

Nuk është e pranueshme që bëmë shumë gabime në pjesën e parë, nuk kishim presion në këtë takim. Të gjitha ndeshjet janë shumë të rëndësishme, duhet të shkonim për të luftuar.

Dilaver bëri pushim sepse ka patur shumë ngarkesë dhe e lamë të pushonte disi nga ngjeshja e shumtë e kalendarit dhe e ndeshjeve. Ne nuk kemi vetëm 11 lojtarë ne kemi në përbërje kemi shumë lojtarë, Eni Imami duhet të jetë i përgatitur sepse të gjithë lojtarët duhet të jenë të gatshëm për të gjithë pjesët e sezonit.”

Vllaznia i thotë lamtumirë titullit, mundet nga Kukësi në “Elbasan Arena”

-

Kukësi ka arritur të triumfojë me rezultatin 3-1 ndaj Vllaznisë në sfidën e vlefshme për javën e 32-të të Kategorisë Superiore. Një disfatë tepër e hidhur kjo për shkodranët e Brdariç, të cilët duket se kanë humbur “trenin” e titullit, teksa tashmë iu duhet një mrekulli në 4 ndeshjet e mbetura.

Eze, Taipi dhe Gavazaj ishin autorët e golave për verilindorët, ndërkohë që golin e vetëm për Vllazninë e realizoi Ardit Hoxhaj me penallti. Në këtë përballje u akorduan dy 11-metërsha, teksa më herët realizoi Taipi në radhët e Kukësit.

Ekipi i drejtuar nga Mirel Josa, u rikthye te fitorja pas 3 humbjes, ndërkohë që shkodranët e kanë ndërlikuar ndjeshëm situatën me këtë humbje.