Connect with Us

Kategoria e Parë/ Turbina “dajak” Flamurtarit, Besëlidhja e Erzeni nuk falin në shtëpi. Ja rezultatet

Sport

Kategoria e Parë/ Turbina “dajak” Flamurtarit, Besëlidhja e Erzeni nuk falin në shtëpi. Ja rezultatet

Publikuar

-

Besëlidhja dhe Erzeni kanë hedhur një hap të rëndësishëm për qëndrimin në Kategorinë e Parë, pasi kanë fituar përballjet e tyre në shtëpi me Partizanin B dhe Veleçikun. Në grupin B Turbina matematikisht e ka siguruar qëndrimin, pas triumfit të sotëm me Flamurtarin.

Në Lezhë Besëlidhja fitoi me rezultatin e pastër 2-0 kundër Veleçikut. Autorë të golave ishin Danaj dhe Përgjoni, që shënuan nga një gol për pjesë. Erzeni në shtëpi theu me përmbysje Partizanin B. Që realizoi i pari me Çemën.

Reçi vendosi baraspeshën, kurse me penallti Allmeta realizoi golin e fitores. Në Cërrik Turbina nuk e diskutoi Flamurtarin, që e mposhti me rezultatin 4-0 dhe e çoi në 13 pikë diferencën me ta. Shehi, Jaupaj me dy gola dhe Brahimlika vendosën fatet e këtij dueli.

KATEGORIA E PARË (PLAY-OUT)
E shtunë, më 17 prill, ora 15:00

GRUPI A
Erzeni-Partizani B 2-1
Shënues:
 Reçi 48’, Allmeta (pen.) 70’ / Çema 25’
Besëlidhja-Veleçiku 2-0
Shënues:
 Danaj 30’, Përgjoni 56’

GRUPI B
Turbina-Flamurtari 4-0
Shënues:
 Shehi 3’, Jaupaj 12’, 68’, Brahimlika 22’

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

LIVE| Luhen 5 sfidat e Kategorisë Superiore, mësoni rezultatet në kohë reale

Publikuar

-

Nga

Takimi mes Teutës dhe Partizanit, pa diskutim që do të marrë vëmendjen më të madhe të javës së 34-ët në Kategorinë Superiore. Të pesta sfidat e kësaj jave kanë startuar në orën 17:00, por shumë sy do të jenë të drejtuar në “Niko Dovana”, aty ku mund të vendosen dhe fatet e titullit kampion.

Se sa e rëndësishme është kjo sfidë për Partizanin, mjafton të shikosh renditjen. “Demat” e kanë detyrim fitoren! Pasi çdo rezultat tjetër, do ta komplikonte ndjeshëm objektivin titull.

Përballje tepër e luftuar pritet të jetë dhe ajo mes Tiranës dhe Laçit. Të dy skuadrat kanë në përbërje lojtarë cilësorë dhe do të tentojnë të marrin maksimumin nga ky sezon.

Ndërkohë në sfidat e tjera, Skënderbeu, Vllaznia dhe Kukësi, vijnë si favoritë në letër, përballë kundërshtarëve respektivë si Apolonia, Kastrioti dhe Bylisi.

REZULTATET LIVE: 

TEUTA-PARTIZANI 0-0

VLLAZNIA-KASTRIOTI 0-0

TIRANA-LAÇI 0-0

SKËNDERBEU-APOLONIA  0-0

KUKËSI-BYLIS  0-0

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Sa shumë yje/ Kroacia shpall listën për Europianin “Euro 2020”

Publikuar

-

Nga

Kroacia ka publikuar listën paraprake me 32 lojtarë të ftuar nga Zlatko Dalic për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Lista përfundimtare do të ketë 26 lojtarë dhe gjashtë lojtarë të kësaj liste do të kthehen në “shtëpi” nga Dalic.

Megjithatë, lista përmban emra të njohur dhe talentë të mëdhenj nga mbarë klubet evropiane.

Vrsalko, Kovacic dhe Budimir rikthehen në Kombëtare, ndërsa i ftuar është edhe Milan Badelj.

Lista e plotë e lojtarëve të ftuar nga Zlatko Dalic për “Euro 2020”

LEXO TE PLOTE

Sport

Teuta-Partizani e Skënderbeu-Apolonia/ Publikohen formacionet zyrtare në të dyja sfidat

Publikuar

-

Nga

Sot zhvillohet java e 34-t e Kategorisë Superiore. Duele të forta dhe përballje të vështira, për titullin kampion, kualifikimin në Europa League dhe garën për mbijetesë.

Në “Niko Dovana” zhvillohet një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit. Teuta kryesuese pret Partizanin, sfidë që nis prej orës 17:00. Ekipi durrsak ka favorin të luajë për dy rezultate, ndërsa “Demat” kanë alternativë vetëm fitoren.

Trajnerët Edi Martini dhe Ilir Daja kanë zgjedhur “luftëtarët” e takimit të sotëm. Kapiteni Renato Arapi rikthehet titullar në vend të Kouros.

Në krahun tjetër Lucas Cardoso i ka marrë vendin Stenio Junior (i dëmtuar) në majë të sulmit. Skënderbeu po kalon një moment shumë të mirë, por ka nevojë për të pikë të tjera për të siguruar qëndrimin në Superiore.

Skuadra korçare pret në shtëpi Apoloninë e vendit të fundit, që ka rënë zyrtarisht në Kategorinë e Parë. Migen Memelli dhe Fabrizio Cammarata kanë vendosur në lidhje me lojtarët që do e nisin ndeshjen nga minuta e parë. /abcnews.al

TEUTA-PARTIZANI
TEUTA
: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Jackson, Aleksi, Daja, E. Vila, L. Vila, Bregu, Krasniqi. Trajner: Edi Martini.
PARTIZANI: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Hakaj, Broja, Murataj, Hasani, Asani, Çinari, Lucas. Trajner: Ilir Daja.

SKËNDERBEU-APOLONIA
SKËNDERBEU
: Rexhepi, Meksi, Dwumfour, Vitija, Sadriu, Zguro, Vangjeli, Taipi, Jean Victor, Pusi, Tereziu. Trajner: Migen Memelli.
APOLONIA: Harizaj; Asllanaj, Agyare, Sota; Zoga, Smaçi, Shanaj, Mihana, Levendi, Gjata, Vasilj. Trajner: Fabrizio Cammarata.

LEXO TE PLOTE