Connect with Us

Basha “hedh në kosh” kaubojsin me kobure/ Pas rrahjes Strazimiri mbetet jashtë Kuvendit

Politikë

Basha “hedh në kosh” kaubojsin me kobure/ Pas rrahjes Strazimiri mbetet jashtë Kuvendit

Publikuar

-

“Do u heq ‘lakun’ familjeve shqiptare”/ Basha zotohet për uljen e çmimit të naftës

“Sherifi” i Partisë Demokratike Gent Strazimiri, rrezikon të mbetet jashtë Kuvendit.

Strazimiri është i 19-ti në listën e Partisë Demokratike dhe koalicioni i Lulit me Monikën e flakin atë jashtë Kuvendit.

Kjo pasi, Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim synojnë të marrin 19 mandate në Tiranë

Që do të thotë se Strazimiri  bie nga lista, pasi në lojë futen edhe aletaët e tjerë të Lulit, si PDIU, ku kandidate është Mesila Dodën dhe PDDNJ me Vangjel Dulen.

Dje ortakët e Edi Ramës dhe sot ortakët e Lulzim Bashës, i heqin karrigen e deputetit, kaubojsit të PD, Gent Strazimiri.

Kujtojmë se deputetin  kaubojs e rrahën në vitin 2014 në Kuvend, ndërsa në vitin 2016 e kapën dhe me pistoletë në brez gjatë një proteste tek Liqeni në Tiranë.

Sot, Lulzim Basha e hedh si mish për “qentë” e LSI, pasi PD dhe LSI, me çdo kusht, kërkojnë 19 mandate në Tiranë.

LEXO EDHE:  Gjekmarkaj në mbrojtje të Bashës/ Akuzat ishin tendencë për të përzierë letrat

Në çdo rast një e merr LSI dhe Strazimiri digjet pa llogaritur këtu se Tirana mund t’i japë 2 deri 3 mandate për LSI-në.

Pra, nuk ka asnjë shanc që të marrë mandate deputeti.

Edhe sikur koalicioni PD-LSI, mos të shkojë mbi 18 mandate, sërish rikthimi i kaubojsit në Kuvend do ishte i pamundur.

Mesa duket Strazimiri nga njeriu i Lulzim Bashës, si një luftëtar i tij është hedhur në kosh, duke vlerësuar Vangjel Dulen apo Mesila Dodën, më shumë sesa kaubojsi me kobure në brez./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Basha nuk tërhiqet, mesazh qytetarëve/ “Nëse ulim kokat pranojmë aleancën Rama-Doshi”

Publikuar

-

Nga

Basha nuk tërhiqet, mesazh qytetarëve/ “Nëse ulim kokat pranojmë aleancën Rama-Doshi”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk tërhiqet edhe pas humbjes. Në takimin me qytetarët në Elbasan, Basha është shprehur se, do të vazhdojë betejën pasi është një detyrim që ka ndaj qytetarëve shqiptarë.

Ai thekson se nëse do të ulë flamujt e betejës dhe do të ulë kokën do të thotë që kanë pranuar alenacën Rama-Doshi.

Na ndoqën sepse besuan se beteja nuk bëhej për karriget tona por për ta. Ky është detyrimi. Kujt do t’ia lëmë fatin e atyre që donin ndryshimin por që u penguan. Kujt t’ia dorëzojmë këtë fat?

Krimit të bërë njësh me politikën apo një drejtësie që nuk ekziston? Betejën e nisëm për shqiptarët e thjeshtë. Nëse do të ulim flamujt e betejës dhe do të ulim kokat duhet të pranojmë aleancën Rama –Doshi.

Mesazhi është se ne do të vazhdojmë këtë betejë në krahun tuaj dhe për ju derisa të përmbyset regjimi Rama-Doshi.

Jam i vetëdijshëm se ky rrugëtim do të ketë shumë sakrifica. Duan s’duan kundërshtarët tanë ne jemi një familje e madhe”, shprehet Lulzim Basha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Humbi zgjedhjet/ Habit Basha: Jemi më të fortë

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është stacionuar në qytetin e Elbasanit dhe gjatë një takimi me demokratët është shprehur,  se pavarësisht humbjes në zgjedhjet e 25 prillit mbështetësit e tij duhet ta mbajnë kokën lart.

Ai shton se 680 mijë shqiptarë besuan se lufta nuk po bëhej për ndryshim e fateve të tyre dhe jo për karrige.

“Dua t’ju them se kokat duhet t’i kemi lart. Nuk ka forcë politike në Ballkan të mbetur që nga koha e rrëzimit të regjimeve komuniste që të ketë fuqinë që demonstroi Partia Demokratike në Shqipëri përballë këtij regjimi. Njësoj si në 91-shin, pa asnjë pushtet përveç pushtetit të zemrës, përveç besimit tek ndryshimi dhe kjo tregon se jo vetëm nuk jemi tkurrur, dobësuar apo lodhur, por jemi më të fortë, më të vendosur se kurrë”, u shpreh Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Masakra elektorale/ Basha tregon arsyen pse nuk e pranon ftesën e Ramës

Publikuar

-

Nga

‘Nuk duam ti lexojmë marrëzitë e tij’/ Anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD ‘braktisin’ Bashën

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vijuar me turin e tij të humbjes në qytetin e Elbasanit. Basha i është përgjigjur pyetje  se përse nuk pranon një bashkëpunim me Kryeministrin Edi Rama.

Ai shprehet, se politika dhe krimi nuk mund të jenë kurrë në paqe, por në luftë me njëra tjetrën.

Masakra elektorale dhe vjedhja me e madhe në 30 vite. Kryepolici i Edi Ramës mori bandat për të blerë votat.

Ata që nuk e kuptojnë ende masakrën elektorale ju them ejani në Elbasan. Bandat kanë vënë poshtë institucionet.

Ata që pyesin pse nuk bashkëpunon me Edi Ramën ju them ejani dhe shikoni si janë bërë njësh krimi dhe pushteti. Krimi dhe politika nuk mund të jen në paqe me njëra-tjetrën po në luftë me njëra-tjetrën“, u shpreh Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE