Connect with Us

Zbulohet premio pas Teutës te Skënderbeu,Takaj i premton skuadrës lekët e… FSHF-së

Sport

Zbulohet premio pas Teutës te Skënderbeu,Takaj i premton skuadrës lekët e… FSHF-së

Publikuar

-

Më në fund Skënderbeu buzëqesh… Nuk është pak të jesh në finalen e Kupës në sezonin më të vështirë të klubit në dekadën e fundit. Ky nuk është ekipi që kërkon titullin, por një trofe në vitin kur rrezikon më shumë se kurrë të zbresësh nga Superiorja duket si një luks.

Mirëpo, në Korçë besuan dhe ia dolën të eliminojnë nga gjysmëfinalja një prej pretendentëve për titullin kampion, Teutën. Pas këtij suksesi edhe klubi nuk mund të qëndronte në heshtje, paçka se në muajt e fundit më tepër ka qenë në vorbullën e zërave që dita-ditës shtoheshin për probleme të mëdha financia re.

“Panorama Sport” zbulon se presidenti Ardjan Takaj ka vendosur që ta shpërblejë me 5 milionë lekë të vjetër skuadrën pas këtij kualifikimi heroik në Durrës. Mirëpo, për të mbajtur të karikuar ekipin në objektivin parësor, që është mbijetesa në Superiore, Takaj ka menduar të bëj edhe një premtim tjetër për futbollistët.

“Shkuat në finale dhe meritoni një bravo të madhe. Në rast se mundni Vllazninë, atëherë do të keni në dispozicion 50 milionë lekë shpërblim. Tashmë duhet të fokusoheni te kampionati për të arritur mbijetesën. Ju ka munguar besimi dhe tani e kuptoni edhe vetë se çfarë jeni në gjendje të bëni”, mësohet të ketë thënë kreu i klubit para skuadrës.

Kësisoj, shpërblimi prej 50 milionë lekësh të vjetër që jep FSHF për fituesen e Kupës së Shqipërisë, Takaj ka vendosur ta kalojë si shpërblim për skuadrën. Finalja Vllaznia-Skënderbeu do të luhet më 30 maj, por deri atëherë korçarët kanë një tjetër mision më të rëndësishëm për të realizuar. Nëse qëndrojnë në elitë, atëherë do të ishte si një trofe…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ekipi kombëtar i boksit niset në Zagreb për kampionatin ballkanik

Publikuar

-

Nga

Ekipi Kombetar i Boksit ndodhet ne Zagreb te Kroacise per te marre pjese ne Kampionatin Ballkanik te Boksit qe zhvillohet nga data 5-10 maj.

Ekipi jone udhehiqet nga traineret Zef Gjoni, Sead Bushati, Lazarin Vila, Sekretari i pergjthshem i FSHBO, Enea Kovaci dhe boksieret Krenar Zeneli Rexhildo Zeneli Denis Nurja Alban Beqiri Arjon Kajoshi dhe Indrit Laci.

Lajmi i mire eshte se ne kete kampionat te forte me boksieret me te mire te ballkanit ekipi jone ka arritur te nxjerre pese finaliste. Priten rezultate pozitive nga skudra kuqezi.

LEXO TE PLOTE

Sport

Vllaznia u shpërfytyrua ndaj Kukësit, ja deklarata e Brdaric pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Pas humbjes me rezultatin 3-1 ndaj Kukësit në stadiumin “Elbasan Arena”, trajneri i Vllaznisë, Thomas Brdariç ka folur në mikrofonat e “SuperSport” duke analizuar këtë takim:

“Humbja e sotme të dhëmb shumë, duhet ta analizojmë këtë disfatë për ndeshjen e rradhës. Gjatë pjesës së parë kishim tjetër strategji, ndryshoi gjithçka për atë që kishim planifikuar, prandaj bëra dhe shumë zëvendësime gjatë pjesës së dytë për të ndryshuar diçka.

Nuk është e pranueshme që bëmë shumë gabime në pjesën e parë, nuk kishim presion në këtë takim. Të gjitha ndeshjet janë shumë të rëndësishme, duhet të shkonim për të luftuar.

Dilaver bëri pushim sepse ka patur shumë ngarkesë dhe e lamë të pushonte disi nga ngjeshja e shumtë e kalendarit dhe e ndeshjeve. Ne nuk kemi vetëm 11 lojtarë ne kemi në përbërje kemi shumë lojtarë, Eni Imami duhet të jetë i përgatitur sepse të gjithë lojtarët duhet të jenë të gatshëm për të gjithë pjesët e sezonit.”

LEXO TE PLOTE

Sport

Vllaznia i thotë lamtumirë titullit, mundet nga Kukësi në “Elbasan Arena”

Publikuar

-

Nga

Kukësi ka arritur të triumfojë me rezultatin 3-1 ndaj Vllaznisë në sfidën e vlefshme për javën e 32-të të Kategorisë Superiore. Një disfatë tepër e hidhur kjo për shkodranët e Brdariç, të cilët duket se kanë humbur “trenin” e titullit, teksa tashmë iu duhet një mrekulli në 4 ndeshjet e mbetura.

Eze, Taipi dhe Gavazaj ishin autorët e golave për verilindorët, ndërkohë që golin e vetëm për Vllazninë e realizoi Ardit Hoxhaj me penallti. Në këtë përballje u akorduan dy 11-metërsha, teksa më herët realizoi Taipi në radhët e Kukësit.

Ekipi i drejtuar nga Mirel Josa, u rikthye te fitorja pas 3 humbjes, ndërkohë që shkodranët e kanë ndërlikuar ndjeshëm situatën me këtë humbje.

LEXO TE PLOTE