Connect with Us

“Me punë dhe jo me llafe”/ Manastirliu: Shqipëria ka ndryshuar si dita me natën

Politikë

“Me punë dhe jo me llafe”/ Manastirliu: Shqipëria ka ndryshuar si dita me natën

Publikuar

-

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu shprehet e bindur se Shqipëria pas dy mandateve të Partisë Socialiste, ndryshon si dita me natën.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Manastirliu ka renditur disa nga arritjet e qeverisjes Rama. Ajo thekson se kanë ende punë për të bërë për të mbërritur aty u ata duan.

“Shqipëria pas dy mandatevë të Partisë Socialiste, ndryshon si dita me natën, me Shqipërinë që gjetëm 8 vite më parë.Arsimi në Shqipërinë e 2021-shit, nuk është më ai i shkollave me turlilloj tekstesh çoroditëse dhe kioskash që i quanin universitete, dhe që nga vatra të dijes ishin shndërruar në dyqane diplomash. Shëndetësia në Shqipërinë e 2021-shit, me spitalet moderne dhe 300 qendrat shëndetësore të rehabilituara, nuk është më ajo e spitaleve pa serume dhe medikamente bazë, as e qendrave shëndetësore të braktisura në harresën disa dekadëshe.

Drejtësia, Bujqësia, Turizmi në 2021-shin janë prova të tjera të transformimit të Shqipërisë, ikjes prej një të kaluare të errët, që nuk do të kthehet kurrë më.
Ne të parët jemi të vetëdijshëm se kemi ende shumë punë për të bërë, për të mbërritur aty ku duam dhe për të ndërtuar të ardhmen që meritojnë qytetarët e këtij vendi.
Hap pas hapi, me punë dhe jo me llafe, do t’ia dalim në vitet e mandatit tonë të tretë”, shkruan Manastirliu./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Dreka e Bashës me Komisionin Gjana/ Imami: Është e turpshme

Publikuar

-

Nga

Dreka e Bashës me Komisionin Gjana/ Imami: Është e turpshme

Lulzim Basha sot në mënyrë krejt demostrative mblodhi Komision Zgjedhor të PD të kryesuar nga Jemin Gjana dhe disa anëtarë të propozuar prej tij për një drekë në restorant B.Vita pas piramidës.

Për këtë ka reaguar mbrëmjen e sotme edhe ish-deputeti Arben Imami, i cili tha se kjo gjë është e turpshme.

Sipas tij, dreka e sotme tregon se çfarë gare do të ketë dhe cilat do të jenë rregullat se do të nxjerrin rregulla ata.

“Unë nuk kam prova për këtë gjë, por njerëz të njohur më kanë garantuar se është kështu, por nuk është çudi. Është komisioni i tij, pse mos hajë drekë, por është e turpshme, tregon çfarë gare do të ketë, cilat do të jenë rregullat se do të nxjerrin rregulla ata.

E para e punës ky komision ka një detyrim. Jemin Gjana dhe të tjerët duhet të marrin një vërtetim që nuk kanë qenë pjesë e sigurimit të shtetit. Nuk kam dyshime për asnjë njeri, është detyrim si për çdo deputete.

LEXO EDHE:  Shëndetësia “mollë sherri” mes LSI dhe PS

LEXO EDHE:  Bashkimi Kosovë-Shqipëri/ Majko: Kjo histori duhet mbyllur

Veprimet që kryhen në një nivel kaq mikro, kaq të ulët në dukje, janë vendime të rëndësishme jo vetëm se kush do të drejtojë PD-në. Është injorancë e paparë edhe e mediave tona, edhe e gazetarëve, që thonë se ça ndodh brenda partive nuk më intereson, mua më intereson kush do të fitojë”, nënvizoi Imami./ CNA.al

Dreka e Bashës me Komisionin Gjana dhe një fitore në 14 Qershor

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ristani “dush të ftohtë” Bashës/ “Është si Rama, një lider s’mund të gënjejë”

Publikuar

-

Nga

Ristani "dush të ftohtë" Bashës/ "Është si Rama, një lider s’mund të gënjejë"

Arben Ristani anëtar i kryesisë së Partisë Demokratike e ka krahasuar liderin e opozitës Lulzim Basha me kryeministrin Edi Rama.

“Në rast se do të vazhdojmë në gjendjen që jemi më një kryetar partie që i ngjan Ramës me mënyrën se si drejton partinë se si merr të gjitha pushtetet sepse kritika bazë që është ndaj Ramës është që ai po shnderrohet në një autocrat që ka mbledhur në dorë të gjitha pushtetet. Dhe e njëjta gjë ndodh edhe në Partinë Demokratike prej kohësh”, u shpreh ai në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi.

Sipas Ristanit , Bashës i mungojnën tiparet e një lideri të vërtetë.

LEXO EDHE:  “Biznesi do trajtohet si partner”/ Basha: Ndryshimi do jetë shumë i shpejtë!

LEXO EDHE:  Zyrtarja e lartë e BE vjen të enjten në Shqipëri/ Takim me krerët e shtetit

Lideri nuk mund të jetë gënjeshtar, nuk mund të jetë me vese. Lideri duhet të reflektojë tek ndjeksit e tij. E kam tek veset e karakterit, po u shqua që është gënjeshtar që është arrogant që nuk respekton rregullat sigurisht që cënon karizmën e tij. Dhe kjo ka ndodhur me Bashën. Rama jo vetëm që e mund por edhe e tall, jo vetëm Rama por edhe më gjerë”, theksoi anëtari i kryesisë së PD-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Liderët e Ballkanit Perëndimor në Bruksel/ Lajçak takon Ramën: E urova për fitoren në zgjedhje

Publikuar

-

Nga

Liderët e Ballkanit Perëndimor në Bruksel, Lajçak takon Ramën: E urova për fitoren në zgjedhje

Përfaqësuesi i lartë për politikën e jashtme në BE, Miroslav Lajçak ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama në Bruksel, ku nesër do të mblidhen krerët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor për një darkë tashmë tradicionale të organizuar nga shefi i diplomacisë së BE, Josep Borrell.

Përmes një postimi në Twitter, Lajçak shprehet se e kishte uruar kryeministrin shqiptar për fitoren në zgjedhjet e fundit dhe kishte diskutuar me të lidhur me zhvillimet e fundit në rajon dhe rolin e BE në Ballkanin Perëndimor.

“I lumtur që u takova sërish me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. E Urova për fitoren në zgjedhje dhe diskutova me të zhvillimet e fundit në rajon dhe rolin e BE në Ballkanin Perëndimor”, shkroi në Twitter Lajçak.

Ndryshe nga takimi i një dite më parë në Brdo të Sllovenisë, në takimin e Brukselit kryesisht do të jenë kryeministrat e vendeve të rajonit, me përjashtim të Malit të Zi dhe Bosnje-Hercegovinës.

LEXO EDHE:  Tragjike/ Aksidentohet për vdekje i riu në punë

LEXO EDHE:  Bashkimi Kosovë-Shqipëri/ Majko: Kjo histori duhet mbyllur

Në takim do të marrë pjesë edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ai i Shqipërisë Edi Rama, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq, presidenti i Malit të Zi Millo Gjukanoviq dhe kryesuesi i radhës i presidencës trepalëshe të Bosnje-Hercegovinës Millorad Dodik./euronews

LEXO TE PLOTE