Zgjedhjet e 25 Prillit/ OSBE i dhuron KQZ-së mjete mbrojtëse nga COVID-19

14 Prill 2021, 14:22, Politikë CNA
Zgjedhjet e 25 Prillit/ OSBE i dhuron KQZ-së mjete mbrojtëse nga

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirian Celibashi nëpërmjet një postimi në twitter ka bërë të ditur se OSBE Albania i ka dhuruar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve një set me materiale informuese dhe mjete mbrojtëse nga COVID-19, që do të përdoren në QV dhe KZAZ.

Celibashi thekson se rreth 6.400 postera me rregullat praktike që duhen zbatuar për këtë qëllim, do të vendosen në QV & VNV.

?OSCEinAlbania i dhuroi KQZ-së një set me materiale informuese & mjete mbrojtëse nga Covid-19 që do të përdoren në QV dhe KZAZ, për zgjedhjet e datës #25prill2021. Rreth 6.400 postera me rregullat praktike që duhen zbatuar për këtë qëllim, do të vendosen në QV & VNV?, shkruan Celibashi në Twitter./ CNA.al

Lajmet e fundit nga