Connect with Us

“Rama ik”/ Kryeministri: Kanë të drejtë të kërkojnë largimin tim pasi e dinë që nuk më mundin dot

Politikë

“Rama ik”/ Kryeministri: Kanë të drejtë të kërkojnë largimin tim pasi e dinë që nuk më mundin dot

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi elektoral me banorët në Peshkopi, Dibër ka folur rreth investimeve që do të bëhen më këtë qark. Teksa po fliste njëri nga qytetarët tha “Rama ik”.

Kryeministri u shpreh se në fakt ata që thonë ‘Rama ik” e thonë pasi e dinë që nuk mund ta mundin. Sipas Ramës, edhe ata që kërkojnë largimin e tij për të shkuar në Tiranë do të kalojnë nga rruga e Arbrit dhe jo nga rruga e Lulit.

“Ja doli një atje. Ku të iki mo. Rama ik, doli në ballkon, i erdhi mesa duket mesazhi nga gramafonit. Rama ik, ku të shkoj, o zot, në fakt thonë të vërtetën të shkretën thonë ik se nuk të mundim dot. Në tunelin numër 3 më doli një demokrat, kanë një maskë tjetër se këta dhe kafshojnë ndonjëherë. Më tha a do të bëjmë një foto dhe më pyeti kush do të fitojë. I thash pa merak kur të fitojmë edhe PD do ta nxjerrim nga tuneli. Se dhe ai që thotë Rama ik do ti bjeri nga rruga e Arbvrit joi nga rruga e Lulit.”, u shpreh Rama. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ministri Niko Peleshi sot në Kosovë/ Takimi me homologun e tij Armend Mehaj

Publikuar

-

Nga

Ministri Niko Peleshi sot në Kosovë/ Takimi me homologun e tij Armend Mehaj

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, do të zhvillojë sot një vizitë në Kosovë ku do të takohet me homologun e tij Armend Mehaj.

Ministria e Kosovës njofton se takimi do të fillojë në ora 10:30 në Ministrinë e Mbrojtjes dhe më pas do të ketë deklaratë për media.

Ministrin e Mbrojtjes të Republikës së Shqipërisë Niko Peleshi do ta presë Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës Armend Mehaj me stafin e lartë të Ministrisë dhe FSK-së”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes në Kosovë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rindërtimi/ Rama publikon videon nga kompleksi i ri në Laç

Publikuar

-

Nga

Rindërtimi/ Rama publikon videon nga kompleksi i ri në Laç

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në rrjetet sociale ku tregon se puna për Rindërtimin e pallateve të dëmtuara pas tërmetit të 26 nëntorit vijon.

Ai ka treguar pamjet nga kantieri i komplkesit të ri në Laç, me 13 pallate, parqe, qendër tregtare dhe njësi shërbimi.

MIRËMËNGJES 😊 nga kantieri i kompleksit të ri në Laç, me 13 pallate, 524 apartamente, 37 njësi shërbimi, 375 vendparkime, qendër tregtare, njësi shërbimi e parqe komunitare😍”, shkruan Rama krahas videos./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Çështja “Cakaj”/ Meta–Rama përballen sot në Kushtetuese

Publikuar

-

Nga

Sot pritet të përballen në Gjykatën Kushtetuese, Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama.

Çështja që i ka çuar dyshen Meta –Rama në Kushtetuese ka lidhje me mosmarrëveshjen e kompetencave për dekretimin e ministrave.

Padia është depozituar nga Rama pas përplasjes me Metën, për mosdekretimin e ish-ministrit të jashtëm Gent Cakaj.

Kryeministri kërkon interpretimin e nenit 98 të Kushtetutës pika 1 për të drejtën e emërimit dhe shkarkimit të ministrave.

LEXO EDHE:  Programi ekonomik i PD/ Tabaku: Pas zgjedhjeve Rama do jetë në opozitë

LEXO EDHE:  Jozefina Topalli presents her political movement: Albania cannot remain hostage to Rama, Meta and Basha

Kujtojmë, se Meta në atë kohë refuzoi të dekretojë Cakajn, i cili mbajti postin e ushtruesit të detyrës ndërsa ministër i jashtëm me dekret ishte vetë kryeministri Rama.

Kjo është përballja e parë e dy liderve në gjykatë pas zgjedhjeve të 25 prillit./CNA.al

LEXO TE PLOTE