Connect with Us

Të shtëna me armë zjarri/ Plumba mbi efektivin e policisë

Kronika

Të shtëna me armë zjarri/ Plumba mbi efektivin e policisë

Publikuar

-

E rëndë/ Babai qëllon me armë djalin e tij

Të shtëna me armë zjarri raportohen nga Mamurrasi.

Paraprakisht dyshohet se një efektiv policie ka mbetur i plagosur. Nuk dihen ende shkaqet dhe rrethanat e kësaj ngjarje.

Ndërkohë autoritetet kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave.

CNA.al do ju mbajë të informuar në vazhdim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Tronditet sërish Shkodra/ Një person gjendet i vdekur

Publikuar

-

Nga

Kryenin ndërtime pa leje/ Policia vë në pranga 5 persona

Një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditur sërish sot qytetin e Shkodrës.

Sipas Syri Tv, një person është gjendur i vetëvarur mesditen e sotme në lagjen “Rus” të Shkodrës.

Policia është nisur menjëherë drejt vendit të ngjarjes, ndërsa deri tani nuk dihen të tjera detaje në lidhje me ngjarjen në fjalë…vijon

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ishte dënuar në Itali për trafik droge/ Prangoset në Durrës 31-vjeçari

Publikuar

-

Nga

I dënuar në Itali me 6 vite burg/ Arrestohet në Lezhë i shumëkërkuari

Një 31-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë në Durrës, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik të lëndëve narkotike.

Policia bën të ditur se është arrestuar me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 31-vjeçari F. I.

“Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me agjentët e Forcës së Posaçme Operacionale në DVP Durrës, Fast Albania dhe Interpol Tirana, zhvilluan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Last Step”, në kuadër të të cilit u bë i mundur lokalizimi, kapja dhe arrestimi i përkohshëm, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, i shtetasit F. I.(N.), 31 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për veprat penale” Plagosja e rëndë me dashje”, “Vjedhja me dhunë” dhe “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Barit, Itali, ka lëshuar urdhër-arresti për kryerjen e veprës penale “Trafikimi i narkotikëve” kryer në bashkëpunim.

LEXO EDHE:  Zjarr i madh në Orikum/ Rrezikohen tre banesa

LEXO EDHE:  Zjarr i madh në Orikum/ Rrezikohen tre banesa

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.”-thuhet në njoftim.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunonte sistematikisht bashkëjetuesen/ E pëson keq 29-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Dhunonte sistematikisht bashkëjetuesen/ E pëson keq 29-vjeçari

Një 29-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Matit, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij.

Mësohet së në pranga ka rënë shtetasi D. M., 29 vjeç, banues në Klos.

Sipas uniformave blu, ky shtetas akuzohet për veprën penale “Dhunë në familje”, pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij.

LEXO EDHE:  Video-Berisha publikon emrin/ Kush është polici që dhunoi gruan te Bregu i Lumit

LEXO EDHE:  Atentat me armë në Vlorë/ Vihet në shënjestër 27-vjeçari

Materialet procedurale në ngarkim të shtetasve të lartëpërmendur i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE