Connect with Us

Shit-blerja e votës/ Rama tallet me LSI-në: Çfarë do bëjnë ata që bubrojnë ditët e fundit

Politikë

Shit-blerja e votës/ Rama tallet me LSI-në: Çfarë do bëjnë ata që bubrojnë ditët e fundit

Publikuar

-

Shit-blerja e votës/ Rama tallet me LSI-në: Çfarë do bëjnë ata që bubrojnë ditët e fundit

Në prag të zgjedhjeve të 25 prilit, kryeministri thotë se i vetmi shqetësim për këto zgjedhje është fenomeni LSI.

I ftuar në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi, Rama foli për shitblerjen e votës.

Shqetësim lidhur me zgjedhjet nuk shoh si proces, është ai shqetësimi i zakonshëm se çfarë do të bëjnë ata që bubrojnë në ditët e fundit për hesap të LSI dhe dihet se ca aktiviteti zhvillojnë. Por përtej kësaj nuk shoh ndonjë problem”, u shpreh ai.

LEXO EDHE:  "Festa të trishta, që nuk i meritojmë"/ Deputeti zbulon fajtorin

Megjithatë, sipas tij, fenomeni i shitblerjes së votës në vend po zvogëlohet dhe partitë e mëdha nuk e bazojnë rezultatin tek shitblerja e votës.

Shitblerja e votës po shkon në zvogëlim nga zgjedhje në zgjedhje, sa më shumë zgovelohte lsi aq me shume zvogëlohet edhe shitblerja”, theksoi kryeministri.

Ai komentoi gjithashtu edhe programin e Partisë Demokratike, për të cilin deklaroi se është i parealizueshëm.

Është program absurd, është njësoj si programi i Rapush Xhaferrit”, tha Rama./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ministri Niko Peleshi sot në Kosovë/ Takimi me homologun e tij Armend Mehaj

Publikuar

-

Nga

Ministri Niko Peleshi sot në Kosovë/ Takimi me homologun e tij Armend Mehaj

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, do të zhvillojë sot një vizitë në Kosovë ku do të takohet me homologun e tij Armend Mehaj.

Ministria e Kosovës njofton se takimi do të fillojë në ora 10:30 në Ministrinë e Mbrojtjes dhe më pas do të ketë deklaratë për media.

Ministrin e Mbrojtjes të Republikës së Shqipërisë Niko Peleshi do ta presë Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës Armend Mehaj me stafin e lartë të Ministrisë dhe FSK-së”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes në Kosovë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rindërtimi/ Rama publikon videon nga kompleksi i ri në Laç

Publikuar

-

Nga

Rindërtimi/ Rama publikon videon nga kompleksi i ri në Laç

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në rrjetet sociale ku tregon se puna për Rindërtimin e pallateve të dëmtuara pas tërmetit të 26 nëntorit vijon.

Ai ka treguar pamjet nga kantieri i komplkesit të ri në Laç, me 13 pallate, parqe, qendër tregtare dhe njësi shërbimi.

MIRËMËNGJES 😊 nga kantieri i kompleksit të ri në Laç, me 13 pallate, 524 apartamente, 37 njësi shërbimi, 375 vendparkime, qendër tregtare, njësi shërbimi e parqe komunitare😍”, shkruan Rama krahas videos./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Çështja “Cakaj”/ Meta–Rama përballen sot në Kushtetuese

Publikuar

-

Nga

Sot pritet të përballen në Gjykatën Kushtetuese, Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama.

Çështja që i ka çuar dyshen Meta –Rama në Kushtetuese ka lidhje me mosmarrëveshjen e kompetencave për dekretimin e ministrave.

Padia është depozituar nga Rama pas përplasjes me Metën, për mosdekretimin e ish-ministrit të jashtëm Gent Cakaj.

Kryeministri kërkon interpretimin e nenit 98 të Kushtetutës pika 1 për të drejtën e emërimit dhe shkarkimit të ministrave.

LEXO EDHE:  Martesat gay/ Këshilltari i grupit parlamentar të LSI-së pyet Vlahutin: E ka miratuar Kroacia ?

LEXO EDHE:  "Festa të trishta, që nuk i meritojmë"/ Deputeti zbulon fajtorin

Kujtojmë, se Meta në atë kohë refuzoi të dekretojë Cakajn, i cili mbajti postin e ushtruesit të detyrës ndërsa ministër i jashtëm me dekret ishte vetë kryeministri Rama.

Kjo është përballja e parë e dy liderve në gjykatë pas zgjedhjeve të 25 prillit./CNA.al

LEXO TE PLOTE