Connect with Us

Sergio Ramos pozitiv me COVID-19

La Liga

Sergio Ramos pozitiv me COVID-19

Publikuar

-

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Spanjolli që është duke u shëruar nga demtimi, në analizat e fundit të COVID-19, është testuar pozitiv.

Këtë e ka konfirmuar El Chiringueto, mirëpo ende s’ka asgjë zyrtare nga “Los Blancos”.

Pritet që klubi në orët në vijim përmes ndonjë komunikate zyrtare ta konfirmojë se spanjolli është prekur nga COVID-19.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Skedina e çmendur/ Shitësi i lodrave të seksit pret vetëm titullin e Atletikos

Publikuar

-

Nga

Një tifoz anglez po pret vetëm që Atletiko Madridi të fitojë titullin kampion ë Spanjë, që në llogarinë e tij të derdhen 13 mijë euro.

Karls Eduards, i cili është shitës lodrash seksi, ka vendosur një skedinë, duke zgjedhur 5 skuadrat që fitojnë titullin.

4 deri tani i ka kapur, ku bëhet fjalë për kampionët në 4 kategoritë e futbollit në Angli, Mançester Siti, Noruiç, Hall Siti dhe Çeltenham. Tashmë anglezi pret vetëm Atletikon, për të siguruar plot 13 mijë paund.

Një shifër e madhe parash, ndërkohë që Eduards ka luajtur vetëm 50 cent. Ai po pret me padurim përfundimin e kampionatit spanjoll, ku shpreson që titullin ta fitojë Atletiko, që një ndeshje nga fundi kryeson 2 pikë më shumë se Reali.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Në Spanjë projektohet Real Madridi i ri

Publikuar

-

Nga

Ish trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri është favoriti për ta zëvendësuar Zinedine Zidane si trajner i Real Madridit, nëse tekniku francez vendos të largohet. Raul Gonzalez, momentalisht trajneri i Real Madrid Castilla gjithashtu mbetet kandidat.

Lojtarët si Sergio Ramos, Luka Modric dhe Karim Benzema do i japin mundësi lojtarëve të talentuar si Kylian Mbappe, Erling Haaland, Eduardo Camavinga dhe David Alaba, me “Los Blancos” që synojnë ta dominojnë Evropën sërish.

Prioriteti kryesor i Realit mbetet Mbappe dhe Erling Haaland. Ndërkaqq, Alaba ka arritur marrëveshje me Real Madridin, me kontratën që i skadon në verë dhe thuhet se do nënshkruajë kontratë pesëvjeçare me vlerë 12 milionë euro për sezon.

Camavinga, talenti i Rennes gjithashtu shihet si lojtari i duhur për ta përforcuar qendrën e mesfushës. Ndërkohë, Real Madrid është duke vëzhguar edhe situatën e Paul Pogbasë, kontrata e të cilit skadon në vitin 2022 dhe United është i hapur ta shesë. Reali i sezonit tjetër do jetë shumë ndryshe nga ky i sotmi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

La Liga

Sezon i dështuar, Barcelona merr vendimin drastik për Koeman

Publikuar

-

Nga

Ronald Koeman me 99 përqind nuk do jetë më trajner i Barcelonës sezonin që vjen. RAC 1 në Spanjë bën me dije se hollandezi nuk preferohet nga Laporta edhe pse tekniku ka një kontratë deri në fundin e sezonit 2022.

Pavarëisht fjalëve të presidenti katalanas pak muaj më parë se trajneri do vijojë punën, duket se dështimi për të fituar së paku La Ligan ka bërë që të ndryshohen planet te Barcelona.

Vendimtare kanë qenë rezultatet e fundit, ndersa në vend të tij përflitet Xavi, legjenda e Barçës ka zgjati kontratën me Al-Sadd në Arabinë Saudite.

LEXO TE PLOTE