Connect with Us

Ishte thjesht një formalitet, Perez rizgjidhet në krye të Real Madrid

La Liga

Ishte thjesht një formalitet, Perez rizgjidhet në krye të Real Madrid

Publikuar

-

Florentino Perez do të vazhdojë të jetë në krye të Real Madrid për të paktën edhe katër vite të tjera. Në fakt, ishte një formalitet rizgjedhja e tij si president i Los Blancos duke qenë se ai garonte i vetëm dhe nuk kishte asnjë alternativë tjetër.

Në këtë formë, epoka e tij në Madrid do të vazhdojë teksa Perez e drejton klubin prej vitit 2009, ndërsa më parë e ka udhëhequr edhe nga viti 2000-2006.

Perez ka qenë i suksesshëm si president ndaj edhe ishte e vështirë për ta rivalizuar, ndërsa synimi i tij tashmë është të rikthejë edhe njëherë një formacion galaktik teksa këtë verë do të tentojë nënshkrimin e Kilian Mbape, por edhe të Erling Haland. Një dyshe që bën të ëndërrojë tifozët e futbollit dhe te Real shpresojnë t’i shijojnë nga afër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

VIDEO/ Finale pa krisma në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Publikuar

-

Nga

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego Simeones ishte më i rrezikshëm në pjesën e parë.

 

Correa, Llorente dhe Carrasco patën shanset e tyre, por nuk ia dolën të dërgonin topin në rrjetë. Leo Messi tensionoi mbrojtjen mike në minutën e 41-të, por Oblak e ndali me një pritje të bukur.

Pjesa e dytë ishte më e ekuilibruar, edhe pse vendasit patën iniciativën. Araujo gjeti golin në minutën e 70-të, por ishte në pozicion të parregullt dhe u anulua. Në fund tentoi edhe Dembele, por sfida përfundoi 0-0.

 

Atletico Madrid vazhdon të kryesojë La Liga-n me 77 pikë, dy më tepër se Barcelona dhe tre mbi Real Madrid, që pret në fushën e vet Sevillan (70 pikë) të dielën në mbrëmje (21:00)

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Sergio Ramos, rrezikon Europianin

Publikuar

-

Nga

Kapiteni i Realit të Madridit, Serxhio Ramos ka marrë një tjetër goditje së fundmi, teksa ka zbuluar se në ndeshjen ndaj Çelsit ka pësuar një tjetër dëmtim dhe është i detyruar të qëndrojë jashtë fushave të blerta.

Ka qenë vetë klubin madrilen që ka bërë të ditur se lojtari ka pësuar një dëmtim ndaj Çelsit, në ndeshjen ku ai sapo ishte kthyer nga dëmtimi i mëparshëm që e mbajti jashtë për disa javë. 2021 mund të quhet si një mallkim për mbrojtësin, i cili vetëm në 5 muajt e para të vitit, është infektuar me Koronavirus dhe është dëmtuar dy herë.

Nuk dihet ende se sa do mungojë lojtari, por gjasat janë që sezoni për të është mbyllur, pasi kanë mbetur edhe pak javë për t’u luajtur. Gjithashtu në rast se dëmtimi rezulton i rëndë, atëherë Ramos rrezikon edhe Europiainin në verë me Spanjën.

Ndoshta ajo me Çelsin mund të ketë qenë ndeshja e fundit e Ramosit me fanellën e Realit, pasi kontrata i përfundon në fund të sezonit dhe nuk ka ende të reja për rinovimin, teksa prej kohësh flitet se do të largohet.

 

LEXO TE PLOTE

La Liga

Suarez rikthehet në “Kamp Nou” si kundërshtar, Barcelona i përgatit surprizën

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht faktit se u largua si i padëshiruar nga Katalonja, Luis Suarezit i është rezervuar një pritje e bukur dhe interesante për ndeshjen e sotme.

Detajet nuk janë bërë ende të ditura, por klubi i Barcelonës ka bërë një kërkesë në La Liga për të organizuar diçka të bukur për sulmuesin uruguaian, i cili është golashënuesi i tretë më i mirë i historisë së skuadrës.

Suarez do të luajë për herë të parë kundër Barcelonës që nga momenti që u largua, pasi në duelin e parë nuk ishte për shkak të COVID-it. Ai do të kërkojë të hakmerret me ata që e larguan, por Bartomeu është larguar dhe president i skuadrës është Laporta.

LEXO TE PLOTE