Connect with Us

Korrupsioni i liderave politikë/ Berisha krahason Nanon dhe Ramën

Politikë

Korrupsioni i liderave politikë/ Berisha krahason Nanon dhe Ramën

Publikuar

-

Berisha i nxjerr videon Ramës/ Ja pse Shqipëria nuk i hap negociatat

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur për korrupsionin në politikë i cili është kthyer në një shqetësim serioz në këto 30 vjet demokraci.

Në një interviste për “Zgjedhje 2021” Berisha ka akuzuar socialistët si personat të përfshirë në shumë afera, ndërsa ka hequr edhe një paralele mes Edi Ramës dhe Fatos Nanos.

Sipas tij, ky i fundit është një liliput i korrupsionit para Edi Ramës.

LEXO EDHE:  Rama kapet duke gënjyer/ Zbardhet e vërteta e takimit me qytetarët e Kukësit

Afera të tilla siç janë ndjeksa, afera siç është Agon Channel, siç do të jetë porti i Durrësit nuk ka lënë Fatos Nano. Megjithatë Fatos Nano vendosi një akt së pari rrotacionin e pushtetit dhe dha dorëheqjen nga Partia Socialiste. Fatos Nano është një liliput i korrupsionit para Edi Ramës”, u shpreh Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Shqipëria model unik i harmonisë ndërfetare”/ Xhaçka takon imzot Frendon

Publikuar

-

Nga

“Shqipëria model unik i harmonisë ndërfetare”/ Xhaçka takon imzot Frendon

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, priti në një takim Kryepeshkopin Metropolitan të Tiranës dhe Durrësit, George Frendo.

Xhaçka vlerësoi rolin e Selisë së Shenjtë dhe Kishës për nismat dhe realizimin e projekteve të ndryshme gjatë periudhës së tranzicionit në Shqipëri, teksa shprehu vullnetin për krijimin e mundësive të mëtejshme për shkëmbim të përvojave në fushën e restaurimit dhe konservimit të trashëgimisë kulturore dhe vendeve fetare.

Sipas saj, bashkëpunimi dhe dialogu i frytshëm i autoriteteve shqiptare me komunitetet fetare dhe komunitetin katolik po i shërbejnë kohezionit midis institucioneve laike dhe fetare dhe komunitetit.

Marrëdhëniet e Shqipërisë me Vatikanin janë të rëndësishme dhe shkojnë përtej marrëdhënieve institucionale; ato janë shpirtërore dhe frymëzim për shqiptarët.

LEXO EDHE:  Marrëveshje Rama-Basha?/ Mustafaj: Kurrë mos thuaj kurrë

LEXO EDHE:  Xhafaj, Bushati e Lleshaj pjesë e listës së PS? Përgjigjet Rama

Siç theksoi Papa Françesku gjatë vizitës së tij në 2014, Shqipëria është një vend i vëllazërisë fetare. Bashkëjetesa harmonike midis feve të ndryshme është një trashëgimi historike. Në këtë drejtim, vendi ynë shërben si një model unik i harmonisë ndërfetare, të cilën ne punojmë në mënyrë aktive për ta ruajtur dhe promovuar”, u shpreh ministrja gjatë takimit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Hapja e kutive të Beratit/ LSI: Dhjetëra raste të votimit të shumëfishtë

Publikuar

-

Nga

Hapja e kutive të Beratit/ LSI: Dhjetëra raste të votimit të shumëfishtë

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka deklaruar se hapja e kutive të Beratit ka faktuar masakrën zgjedhore, siç e quan ai 25 prillin.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shprehet se janë evidentuar me dhjetëra raste të votimit të dyfishtë. Ndërkohë, sipas tij, KQZ ka futur duart në kutitë e materialeve zgjedhore.

Regimi i plotë:

Hapja e kutive te Beratit i nxjerr bojen totalisht masakres zgjedhore te 25 prillit!

Dhjetëra raste te votimit te shumefishte!

19 persona kane votuar 53 here kjo eshte konstatuar vetem ne disa kuti te hapura te Beratit.

Skandal, KQZ fut duart ne kutite e materialeve zgjedhore. Fut nga jashte materiale qe nuk jane ne kutine e materiale zgjedhore.

Raporti PEI i konfirmuar edhe nga numeruesit socialiste, dhe nga hapja e sotme e kutive, qe nuk ndodhet ne kutite e materialeve zgjedhore, eshte futur dorazi nga jashte nga ana e administrates se KQZ duke kompromentuar te gjithe procesin

Ne kutite e materialeve qe u hapen nga vete KQZ, shenohet qarte qe mungojne raporti dhe kuponat PEI, nderkohe, nga persona te KQZ jane futur ne listen e materialeve dokumente te cilat nuk ndodheshin ne kuti duke shkaterruar totalisht procesin!

Masakren zgjedhore nuk e mbulon dot më askush.

Denoncimi dhe çmontimi i masakres zgjedhore mafioze mision i shenjte dhe pa kthim!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Qytetarët e shkëmbyen me një thes miell”/ Kadilli-Bashës: E ke djegur mundësinë për të kandiduar sërish

Publikuar

-

Nga

“Qytetarët e shkëmbyen me një thes miell”/ Kadilli-Bashës: E ke djegur mundësinë për të kandiduar sërish

Fatbardh Kadilli i cili është vetëshpallur për të marrë drejtimin e PD, ka shpërthyer në akuza ndaj kryedemoratit Basha, ku tha se shpresa që ai ngjallte të shqiptarët vlente sa një thes miell, ndaj dhe qytetaret nuk e besuan.

I ftuar në Report tv, ai tha se Basha e ka djegur mundësinë e tij për të kandiduar sërish, ndërsa përmendi dhe kauzat që ai ka lënë në mes, që sipas tij e bëjnë të pabesueshëm për qytetarët.

Një politikan nuk ka çfarë të provojë më se provoi dy herë dhe dështoi. E ka mbyllur ciklin e tij politik.

Basha e ka djegur mundësinë e kandidimit në aspektin moral. Njerëzit ishin mësuar se 8 mandate dhe ndërron pushtetin.

Ky vend ka nevojë për njerëz që nuk lënë kauza në mes, që nuk i braktisin, nuk shpikin kauz për të forcuar veten.

Pse nuk e besuan njerëzit Lulzim Bashën, ishte i pabesueshëm, sepse një kauz e lënë përgjysme i jep një shembull të keq qytetarit.

Qytetarët e shëkmëbyen Lulzim Bsshën me një thes me miell, spese shpresa e Lulzim Bashës sa një thes miell vlente”, tha Kadilli./CNA.al

LEXO TE PLOTE