Connect with Us

Ish-menaxheri i Nejmar zbulon prapaskenën e bujshme/ Al Khelaifi i premtoi emrin në Kullën Eifel

Sport

Ish-menaxheri i Nejmar zbulon prapaskenën e bujshme/ Al Khelaifi i premtoi emrin në Kullën Eifel

Publikuar

-

Vagner Ribeiro, ish-drejtues klubi në Brazil dhe për një periudhë të gjarë edhe menaxheri i sulmuesit Nejmar, ka treguar disa prapaskena të rëndësishme rreth futbollistit në fjalë. Ai ka qenë shpesh në diskutim për të ardhmen e tij, pasi vazhdimisht janë publikuar pakënaqësi që ka për faktin se nuk po merr atë që mendon se meriton, fronin e më të mirit në botë.

Riberio ka treguar se u bë i mundur kalimi i tij në Paris e se si drejtuesit e klubit në fjalë, refuzuan oferta të pabesueshme për të.”PSG e kërkoi që në vitin 2015, por ai preferoi që të qëndronte te Barcelona edhe pse Al Khelaifi i kishte ofruar 26 milionë uro në vit, një avion privat dhe se do t’i vendoste emrin në Kullën Eifel”, tha fillimisht ai në një intervistë për “L’ Euqipe”.

“Pas dy viteve nuk mundi të refuzonte, PSG pagoi 222 milionë euro për të me një rrogë prej 36 milionë eurosh neto në vit. Në vitin 2019, Real Madrid bëri gati 300 milionë euro për të. Por Al Khelaifii tha se nuk do ta shiste as për1 miliard euro. Në Paris është i lumtur, asnjë klub në botë nuk mund t’i ofrojë atë që i ofron PSG, që është i vetmi klubi i cili ka luksin që të përballojë shpenzimet për Nejmar sot. Reali ka probleme financiare. Barcelona? Edhe më keq. As Junajtid apo Siti, ashtu si italianet. Në Paris luan me një ekip të mirë, në këtë sezon do të fitojnë Ligën e Kampioneve dhe Nejmar do të fitojë “Topin e Artë””, ishte bindja e Vagner Ribeiros.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

LIVE| Zhbllokohen 3 sfida, Skënderbeu në avantazh të dyfishtë! Mësoni rezultatet në kohë reale (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Takimi mes Teutës dhe Partizanit, pa diskutim që do të marrë vëmendjen më të madhe të javës së 34-ët në Kategorinë Superiore. Të pesta sfidat e kësaj jave kanë startuar në orën 17:00, por shumë sy do të jenë të drejtuar në “Niko Dovana”, aty ku mund të vendosen dhe fatet e titullit kampion.

Se sa e rëndësishme është kjo sfidë për Partizanin, mjafton të shikosh renditjen. “Demat” e kanë detyrim fitoren! Pasi çdo rezultat tjetër, do ta komplikonte ndjeshëm objektivin titull.

Përballje tepër e luftuar pritet të jetë dhe ajo mes Tiranës dhe Laçit. Të dy skuadrat kanë në përbërje lojtarë cilësorë dhe do të tentojnë të marrin maksimumin nga ky sezon.

Ndërkohë në sfidat e tjera, Skënderbeu, Vllaznia dhe Kukësi, vijnë si favoritë në letër, përballë kundërshtarëve respektivë si Apolonia, Kastrioti dhe Bylisi.

REZULTATET LIVE: 

TEUTA-PARTIZANI 0-1

Çinari 25′

VLLAZNIA-KASTRIOTI 0-0

TIRANA-LAÇI 0-0

SKËNDERBEU-APOLONIA  2-0

Meksi 26′, Pusi 30′

KUKËSI-BYLIS  0-1

Ntephe 14′

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia “blindon” Mançinin, kontrata e re e mban në stol për… 2 Botërore

Publikuar

-

Nga

Është zyrtarizuar zgjatja e bashkëpunimit midis “axurrëve” dhe teknikut Roberto Mançini, teksa kontrata e re është nënshkruar deri në vitin 2026.

Mançi ka bërë mjaft mirë këto 3 vite me kombëtaren italiane duke e rritur shumë si ekip. Gjithashtu kontrata e parashikon Mançinin trajner të Italisë dhe për Botërorin 2026 që do të zhvillohet në SHBA, Meksikë dhe Kanada.

Vetë tekniku u shpreh mjaft i lumtur për këtë zgjatje të bashkëpunimit duke vendosur theksin tek marrëdhëniet e mira me numrin një të federatës, Gabriele Gravina.

“Gravina dhe unë kemi kaluar një kohë të mirë, kemi punuar shumë në këto dy vjet. Ne jemi përmirësuar dhe mund të përmirësohemi edhe më tej, nuk kishte asnjë arsye për t’u prishur. Qëllimi është të fitojmë dhe ne po ecim në atë rrugë së bashku.

Unë jam shumë i lumtur dhe falënderoj presidentin. Për ne është një moment i bukur. Ne kemi zgjatur kontratën, do të ketë shumë ngjarje, nuk është e lehtë të fitosh, por ne po përpiqemi të mbajmë mbi një punë të filluar 3 vjet më parë. Do të na duhet edhe pak fat në momente të caktuara dhe ne do të fillojmë të mendojmë për të bërë sa në mirë në Kampionatin Evropian”, u shpreh tekniku italian në konferencën për shtyp.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Sa shumë yje/ Kroacia shpall listën për Europianin “Euro 2020”

Publikuar

-

Nga

Kroacia ka publikuar listën paraprake me 32 lojtarë të ftuar nga Zlatko Dalic për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Lista përfundimtare do të ketë 26 lojtarë dhe gjashtë lojtarë të kësaj liste do të kthehen në “shtëpi” nga Dalic.

Megjithatë, lista përmban emra të njohur dhe talentë të mëdhenj nga mbarë klubet evropiane.

Vrsalko, Kovacic dhe Budimir rikthehen në Kombëtare, ndërsa i ftuar është edhe Milan Badelj.

Lista e plotë e lojtarëve të ftuar nga Zlatko Dalic për “Euro 2020”

LEXO TE PLOTE