Connect with Us

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina merr përpara 4 këmbësorë, largohet nga vendngjarja

Kronika

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina merr përpara 4 këmbësorë, largohet nga vendngjarja

Publikuar

-

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina merr përpara 4 këmbësorë, largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet, në afërsi të Drejtorisë së policisë së Tiranës.

Mësohet se një automjet tip ‘Smart’ nën drejtimin e një shofereje femër ka marrë përpara 4 persona dhe është largua me shpejtësi nga vendngjarja.

Burime bëjnë me dije se personat e lënduar janë jashtë rrezikut për jetën, ndërkohë që policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për identikimin e drejtueses së mjetit./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Koncert në Tiranë? Surpriza e babait të Dua Lipës duket e paparë

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Kur ke fat, ke fat…”/ Artan Hoxha nxjerr pamjet, si u sekuestrua 400 kg kokainë në Kosovë

Publikuar

-

Nga

“Kur ke fat, ke fat…”/ Artan Hoxha nxjerr pamjet, si u sekuestra 400 kg kokainë në Kosovë

Policia e Kosovës ka sekuestruar ditën e sotme qindra kilogramë kokainë në një ngarkesë me mishi të ardhur nga Amerika Latine përmes portit të Durrësit

Lidhur me këto zhvillime ka reaguar dhe gazetari investigative Artan Hoxha i cili ka publikuar dhe pamjet ku u sekuestrua kokaina.

Deri më tani sipas informacioneve paraprake thuhet se bëhet fjalë për një sasi prej 400 kg, por sipas Hoxhës, sasia e kokainës është ende duke u peshuar.

“Kur ke fat, ke fat… Në kohen dhe në vendin e duhur… Në Lipjan të Kosoves, në ambjentet e kompanise ku eshte kapur nje sasi e frikshme kokaine, e fshehur brenda nje ngarkesa me mish te nisur nga Brazili.

Nderkohe oficeret e njesise speciale te policise se Kosoves dhe oficeret e antidroges nga Tirana jane ende duke punuar për te peshuar dhe saktesuar sa eshte sasia e sekuestruar e kokaines.” shkruan Hoxha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Fier/ Makina përplas dy fëmijë të mitur, largohet nga vendngjarja

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Fier/ Makina përplas dy fëmijë të mitur, largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë është regjistruar mbremjen e sotme në Fier.

Mësohet se një automjet ka përplasur dy fëmijë të mitur.

Dy fëmijët ishin të shoqëruar nga nëna e tyre, ndërsa janë transportuar menjëherë në spital ku ndodhen  jashtë rrezikut për jetën.

Pas aksidentit drejtuesi i automjetit është larguar nga vendngjarja./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasen dy automjete në Fushë-Prezë, një tjetër merr flakë/ Plagoset 35 vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Përplasen dy automjete në Fushë-Prezë, një tjetër merr flakë/ Plagoset 35 vjeçarja

Një aksident rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme në Fushë-Prezë, ku janë përplasur dy automjete.

Për pasojë ka mbetur e plagosur një 35 vjeçare e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

“Më datë 16.05.2021, ora 19:30, në kryqëzimin e Fushë- Prezës, janë përplasur dy automjete. Si pasojë është dëmtuar shtetasja E. K., 35 vjeçe, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Po ashtu një tjetër automjet është përfshirë nga flakët tek Ura e Peshkatarit ndërsa ka qenë në lëvizje.

LEXO EDHE:  Thaçi javën e ardhshme viziton zyrtarisht Tiranën

LEXO EDHE:  Aksidenti i Izet Haxhisë/ Drejtori i Burgjeve sqaron çfarë ka ndodhur

“Më datë 16.05.2021, rreth orës 19:40, tek Ura e Peshkatarit, ka marrë flakë në lëvizje mjeti me drejtues E. Sh., 50 vjeç, ku ka vetëm dëme materiale. Vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE