Connect with Us

Superiorja i lë vendin Kupës në mesjavë, njihuni edhe me ndeshjet e javës së 28

Sport

Superiorja i lë vendin Kupës në mesjavë, njihuni edhe me ndeshjet e javës së 28

Publikuar

-

Kategoria Superiore rikthehet sërish në fundjavën e ardhshme, por ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, që do të zhvillohen më 14 prill, pra në mesjavën e ardhshme, ku zbresin në fushë katër ekipet që duan trofeun. Duelet e Kupës së Shqipërisë luhen prej orës 16:00.

Kupa e Shqipërisë/Gjysmëfinalet

Vllaznia-Laçi

Teuta-Skënderbeu

Ndërkohë që në fundjavë luhen ndeshjet e javës së 28-të, ose të javës së parë të fazës së katërt dhe sipas asaj që ka publikuar në faqen e vet FSHF-ja, java e ardhshme është e planifikuar që të luhen të gjitha ditën e diel, nëse nuk do të ketë ndonjë ndryshim program që ndodh rëndom në çdo javë. Kalendari ka vendosur përballë sfida interesante dhe luhen ndeshjet si më poshtë:

LEXO EDHE:  SHBA në sulm për ngërçin politik/Zbardhet axhenda e zyrtarit të DASH

Java e 28

Laçi – Bylis

Partizani – Kastrioti

Apolonia – Vllaznia

Kukësi – Tirana

Skënderbeu – Teuta

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ekipi kombëtar i boksit niset në Zagreb për kampionatin ballkanik

Publikuar

-

Nga

Ekipi Kombetar i Boksit ndodhet ne Zagreb te Kroacise per te marre pjese ne Kampionatin Ballkanik te Boksit qe zhvillohet nga data 5-10 maj.

Ekipi jone udhehiqet nga traineret Zef Gjoni, Sead Bushati, Lazarin Vila, Sekretari i pergjthshem i FSHBO, Enea Kovaci dhe boksieret Krenar Zeneli Rexhildo Zeneli Denis Nurja Alban Beqiri Arjon Kajoshi dhe Indrit Laci.

Lajmi i mire eshte se ne kete kampionat te forte me boksieret me te mire te ballkanit ekipi jone ka arritur te nxjerre pese finaliste. Priten rezultate pozitive nga skudra kuqezi.

LEXO TE PLOTE

Sport

Vllaznia u shpërfytyrua ndaj Kukësit, ja deklarata e Brdaric pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Pas humbjes me rezultatin 3-1 ndaj Kukësit në stadiumin “Elbasan Arena”, trajneri i Vllaznisë, Thomas Brdariç ka folur në mikrofonat e “SuperSport” duke analizuar këtë takim:

“Humbja e sotme të dhëmb shumë, duhet ta analizojmë këtë disfatë për ndeshjen e rradhës. Gjatë pjesës së parë kishim tjetër strategji, ndryshoi gjithçka për atë që kishim planifikuar, prandaj bëra dhe shumë zëvendësime gjatë pjesës së dytë për të ndryshuar diçka.

Nuk është e pranueshme që bëmë shumë gabime në pjesën e parë, nuk kishim presion në këtë takim. Të gjitha ndeshjet janë shumë të rëndësishme, duhet të shkonim për të luftuar.

LEXO EDHE:  Mogherini mbërrin në Tiranë/ Zbardhet axhenda

LEXO EDHE:  Nga promovimi i romanit, tek udhëtimet nëpër botë/ Deputeti i Rilindjes, qejf me paratë e shqiptarëve

Dilaver bëri pushim sepse ka patur shumë ngarkesë dhe e lamë të pushonte disi nga ngjeshja e shumtë e kalendarit dhe e ndeshjeve. Ne nuk kemi vetëm 11 lojtarë ne kemi në përbërje kemi shumë lojtarë, Eni Imami duhet të jetë i përgatitur sepse të gjithë lojtarët duhet të jenë të gatshëm për të gjithë pjesët e sezonit.”

LEXO TE PLOTE

Sport

Vllaznia i thotë lamtumirë titullit, mundet nga Kukësi në “Elbasan Arena”

Publikuar

-

Nga

Kukësi ka arritur të triumfojë me rezultatin 3-1 ndaj Vllaznisë në sfidën e vlefshme për javën e 32-të të Kategorisë Superiore. Një disfatë tepër e hidhur kjo për shkodranët e Brdariç, të cilët duket se kanë humbur “trenin” e titullit, teksa tashmë iu duhet një mrekulli në 4 ndeshjet e mbetura.

Eze, Taipi dhe Gavazaj ishin autorët e golave për verilindorët, ndërkohë që golin e vetëm për Vllazninë e realizoi Ardit Hoxhaj me penallti. Në këtë përballje u akorduan dy 11-metërsha, teksa më herët realizoi Taipi në radhët e Kukësit.

Ekipi i drejtuar nga Mirel Josa, u rikthye te fitorja pas 3 humbjes, ndërkohë që shkodranët e kanë ndërlikuar ndjeshëm situatën me këtë humbje.

LEXO TE PLOTE