Connect with Us

Shënoi gol me Verderin, ja vlerësimi për Milot Rashicën

BundesLiga

Shënoi gol me Verderin, ja vlerësimi për Milot Rashicën

Publikuar

-

Werder Bremen u mposht me rezultat të thellë 1-4 nga Leipzig.

Në pjesën e dytë u inkuadrua edhe Milot Rashica, i cili shënoi golin e nderit për vendasit, shkruan Gazeta Olle.

Ylli i Kosovës shënoi nga penalltia në minutën e 61-të, kur rezultati ishte 0-3.

Megjithatë, as ky gol nuk i mjaftoi ekipi të tij për tu rikthyer në këtë takim.

Rashica për paraqitjen e tij u vlerësua me notën 6.9 nga uebsajti i njohur ‘SofaScore’.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Do ishte goli historik, e pabesueshme çfarë humbet Levandosvki me portën bosh

Publikuar

-

Nga

Robert Levandovski me golin e shënuar ditën e sotme ndaj Frajburgut, ka hyrë në histori, teksa barazoi Gerd Mylerin, me 40 gola brenda 1 sezoni. Megjithatë polaku mund të kishte bërë të kishte vendosur një tjetër rekord, teksa në minutën e 78-të kishte në këmbët e tij një gol të sigurt.

Pas një pasimi të marrë nga Sane, Levandovski shfaqet i vetëm me portë bosh, por kur të gjithë prisnin që topi të ndalej në rrjetë, nuk ndodhi kështu. Sulmuesi gjuan keq me të majtën dhe topi shkon në duart e portierit kundërshtar. Kaq ka mjaftuar që në rrjetet sociale të shpërndahet me shpejtësi rasti i humbur i yllit bavarez.

 

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

E pabesueshme/ “Apolonia” e Bundesligës lë Frankfurtin pa Champions! Futbollisti shqiptar shënon pas asistit të magjishëm të Huntelar

Publikuar

-

Nga

Bundesliga ka prodhuar një rezultat tërësisht të befasishëm në ditën e sotme teksa Shalke 04 ka mundur Frankfurtin me rezultatin 4-3. I rënë nga elita e futbollit prej kohësh dhe me vetëm 10 pikë në fundin e tabelës, Shalke 04 po i jepte më shumë hapësira talenteve dhe futbollistëve të rinj pasi të vjetërit e kishin turpëruar stemën.

Përballja e sotme luhej kundër Frankfurtit që kërkonte me patjetër fitoren që të linte prapa vetes Dortmundin për të arritur në Champions League. Por surpriza e madhe ndodhi pasi vendasit arritën që të fitonin.

Goli i dytë do të shënohej nga lojtari shqiptar, Blendi Idrizi. Sulmuesi 23-vjeçar shfrytëzoi pasimin e magjishëm me finte të Huntelar për të dërguar topin në rrjetë. Tashmë Frankfurti mban vendin që të dërgon në Europa League dhe renditet 1 pikë pas Dortmundit, kur kanë mbetur edhe 2 ndeshje nga fundi.

Një krahasim i Shalke 04 që do të shkonte më së miri me Apoloninë, megjithëse këta të fundit kanë qenë më shumë se në garë në Superiore sesa ekipi gjerman në Bundesligë. Por ky duhet të shërbejë si shembull edhe për fierakët. Pavarësisht se të gjithë i bëjnë llogaritë për tre pikët e marra me vendin e fundit që nuk i shërben për asgjë fitorja ose barazimi, duhet të mos harrojmë se po flasim për futboll.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Lewandowski barazon rekordin historik të Gerd Muller

Publikuar

-

Nga

Robert Lewandowski ka barazuar rekordin e Gerd Muller në Bundesligë. Rekordi i maksimumit të golave në Bundesligë mbahet nga Gerd Muller, sulmuesit legjendar “Bavarez” i cili kishte arritur kuotën e 40 golave në sezonin 1971/1972.

Tani, Lewandowski është ka barazuar rekordin e gjermanit dhe është afër të vendosë rekord historik pas gati 50 vitesh. Lewa tashmë është vetëm një gol larg që ta thyejë rekordin e Muller.

Lewandowski ka edhe 45 minuta kohë në ndeshjen ndaj Freiburgut në mënyrë që të shkruajë historinë, por edhe nëse nuk shënon sot, ai do të mund ta bëjë këtë në ndeshjen e ardhshme kundër Ausburgut.

LEXO TE PLOTE