Connect with Us

Kartoni i kuq, zbulohet çfarë i tha Ibrahimovic arbitrit

Seria A

Kartoni i kuq, zbulohet çfarë i tha Ibrahimovic arbitrit

Publikuar

-

Zlatan Ibrahimoviç është ndëshkuar me karton të kuq, në minutën e 60’, në ndeshjen mes Parmës dhe Milanit. Suedezi gjatë gjithë kohës kishte ankesa të shumta ndaj arbitrimit.

Sulmuesi 39-vjeçar, në një moment e teproi me arbitrin, Fabio Mareska, ndaj të cilit kishte ankesa për mënyrën se si po e gjykonte ndeshjen. Sipas mediave italiane, Ibra i është drejtuar arbitrit me fjalët: “Je gjithmonë ti Mareska”.

Menjëherë pas kësaj, arbitri nuk ka hezituar për ta ndëshkuar, duke e nxjerrë jashtë me karton të kuq. Mediat italiane momentalisht kanë zbuluar vetëm këto fjalë, por nëse do të jenë të tjera, atëherë përveç ndeshjes me Xhenoan, Ibra rrezikon të pezullohet më shumë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“Italia i ngre në piedestal futbollistët”, De Ligt: Në Holandë jam djalë i thjeshtë

Publikuar

-

Nga

Matthijs De Ligt ka dhënë një intervistë të gjatë për mediet holandeze dhe ka folur shumë mbi mënyrën e tij të thjeshtë të jetesës dhe mënyrës sesi i trajtojnë futbollistët në Itali dhe Holandë. Mbrojtësi i Juventusit tregon ndryshimin e madh.

“Nuk vishem me rroba të shtrenjta të dizenjuara vetëm për mua. Jam vetvetja dhe nuk do më shihni asnjëherë të shkoj në stërvitje me një kostum të dizenjuar vetëm për mua. Profesioni im është futbollist. Dua të jem yll në fushë. Ndonjëherë qeshim në klub për rrobat që vesh.

Por kjo nuk ka rëndësi për mua. Ndihem mirë për mënyrën sesi sillem dhe vishem. Gjëja më e rëndësishme është të bëj mirë në fushë. Atëherë të repsektojnë më shumë sesa kur vishesh me rroba të shtrenjta. Në Itali, pavarësisht nëse bën mirë ose keq, mbetesh hero për tifozët.

Këtu të ngrenë në piedestal dhe presin shumë nga ty. Në Holandë isha një djalë normal, që luan futboll. Në Itali futbollistët janë mbi shoqërinë. Më pëlqen vlerësimi që të japin këtu, por më pëlqen gjithashtu të eci në rrugët e Holandës i shpenguar dhe i pashqetësuar nga tifozët”, tregon De Ligt.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Paraqitja pozitive në derbi, mediat italiane i thurin elozhe Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Roma mposhti ditën e djeshme Lacion në derbin e kryeqytetit. Verdhekuqtë fituan ne rezultatin e pastër 2-0, ndërsa pjesë e sfidës prej minutës së 37 u bë edhe Marash Kumbulla, i cili zëvendësoi Ibanez të dëmtuar.

Mbrojtësi shqiptar tregoi një performancë të mirë, e kjo reflektohet edhe te notat nga Eurosport pas ndeshjes. Kumbulla vlerësohet me notën 6.5, ndërsa theksohet se administroi mirë mbrojtjen.

Kumbulla, 6.5- “Administron mirë prapavijën dhe ndonjëherë ka dëshirën për të shkuar përpara”, ishte përshkrimi i Eurosport për Kumbullën.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tare nuk e kapërdin dot humbjen e Lacios në derbi, bën sherr me futbollistin e Romës

Publikuar

-

Nga

Sot është luajtuar derbi i kryeqytetit italian, ku Roma ka mposhtur me shifrat 2-0 Lacion. Bardheklatrit patën mundësinë për të kaluar të parët në avantazh, por anësori do të ndalte festën e Muriqit. Goli i sulmuesit shqiptar anulohet për pozicion jashtë loje në minutën e 31-të të takimit, çka do të trazonte situatën në pankinë.

Juan Jesus provokon skuadrën e Lacios me gjestet e tij që nga stoli ku ndodhej së bashku me shokët e tij të skuadrës. Veprmiet e tij nuk i ka kapërdirë lehtë Igli Tare, që sipas raportimeve nga “Corriere dello Sport”, ka shkuar në pankinën kundërshtare ku është sqaruar nga afër me mbrojtësin e Romës. Më pas drejtori sportiv shqiptar është kthyer në vendi ne tij pranë Lotitos, të cilit i ka shpjeguar dhe situatën e ndodhur.

LEXO TE PLOTE