Connect with Us

Goli i Benzema në “El Clasico” po bën xhiron e rrjetit (VIDEO)

La Liga

Goli i Benzema në “El Clasico” po bën xhiron e rrjetit (VIDEO)

Publikuar

-

Karim Benzema ka shënuar në “El Clasico”. Real Madridi është duke udhëhequr 2-0 me golin e pare të Benzemasë.

Barcelona kishte posedimin, por “Los Blancos” janë treguar më efektivë.

Benzema shënoi në min (14′) pas një asistimi nga Lucas Vazquez.

Rezultati momental në “El Clasico”, Real Madrid 2-0 Barcelona.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

VIDEO/ Fantastik Manaj, shqiptari realizon dopietë me Barcelonën

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj është duke kaluar një moment fantastik me Barcelonën B. Sulmuesi lushnjar, realizoi dopietë në përballjen ndaj Murcias, të vlefshme për gjysmëfinalen e “Play-Off”-it.

Vendasit kaluan të parët në avantazh me Fernandez në minutën e 24-t, teksa pjesa e parë u mbyll me shifrat 1-0.

Në fragmentin e dytë të lojës, vjen dhe shpërthimi i bomberit shqiptar, i cili në minutën e 47-të, barazon shifrat nga pika e bardhë e penalltisë, teksa në të 64-t, rrëmben skenën me një shpërthim spektakolar nga mesfusha, afrohet bukur në hyrje të zonës dhe godet në mënyrë të kalibruar duke e dërguar topin në cepin e portës. Një gol i gjithi për t’u shijuar.

Barcelona B nuk arriti ta ruante këtë triumf, teksa në minutën e 82-të, vendasit barazuan shifrat me anë të Xemit. Koha e rregullt përfundoi në barazim 2-2.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Nuk ka festë për Espanyolin kur nuk luan Keidi Bare

Publikuar

-

Nga

Espanjoli zyrtarizoi ngjitjen në La Liga në javën e shkuar pas barazimit kundër Zaragoës. Festa e madhe përfshiu lojtarët e këtij ekipi, mes të cilëve ishte edhe Keidi Bare. Mesfushori shqiptar ka fituar zemrën e tifozëve të Espanjolit me grintën e treguar dhe dëshirën që paraqet në fushën e blertë, sikur të mos ekzistonte një tjetër 90 minutësh.

Por në përballjen e djeshme të Espanjolit kundër Cartagenas, trajneri Moreno mendoi që ta linte pushim Keidin për t’i dhënë më shumë frymëmarrje pas arritjes së objektivit. E në këtë moment ishte skuadra që humbi shumë pa “pitbullin” e saj, ku agresiviteti nuk ishte i nivelit të duhur në mesfushë.

Kështu Espanjoli do të dështonte në shtëpi me shifrat 0-2 kundër Cartagenas, në humbjen e parë që pësoi pas 15 ndeshjeve. Tifozët e kanë parë në këtë këndvështrim humbjen e sotme me reagimet e tyre në rrjetet sociale ku edhe njëherë tjetër tregohet se rëndësia e Bares është jetike.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Lautaro del zbuluar: Kam folur me Mesin për tu transferuar tek Barcelona

Publikuar

-

Nga

Pas konfliktit në distancë me Antonio Konten pas zëvendësimit në sfidën ndaj Romës dhe pas asaj “boksi” në qendrën stërvitore “Appiano Gentile”, Lautaro Martinez rikthehet të flasë për të ardhmen e tij, teksa në një intervistë në mikrofonat e “SKY Sport”, ka deklaruar se ka qenë pranë skuadrës së Barcelonës, ku ka thënë se për këtë fakt ka biseduar dhe me Mesin:

“Jam shumë i lumtur që jam pjesë e Interit, edhe më shumë për fitimin e titullit kampion që i mungonte klubit prej vitesh. Jemi duke përjetuar një moment të pabesueshëm dhe nuk mund të mendoj ndonjë gjë tjetër ndryshe përveç qëndrimit tek Interi.

Për sa i përket rinovimit dhe klauzolës, këtë e zgjidh vetëm agjenti im. Kam qenë shumë pranë Barcelonës dhe për këtë kam folur me Mesin. Më pas kam bërë një zgjedhje, kam zgjedhur të qëndroj tek Interi dhe nuk kam gabuar.

Në Serinë A detajet nuk bëjnë diferencën, ndërsa në Champions ku luajnë më të mirët, detajin e bën diferenca dhe ne duhet ta përmirësojmë. Do të ishte hapi i duhur për të bërë diferencën.”, përfundoi Lautaro Martinez.

LEXO TE PLOTE