Connect with Us

200 kilogram kokainë në portin e Durrësit/ Mësohet emri i kompanisë që e kishte porositur

Aktualitet

200 kilogram kokainë në portin e Durrësit/ Mësohet emri i kompanisë që e kishte porositur

Publikuar

-

Rreth 200 kg kokainë  u kapën ditën e sotme në portin e Durrësit nga forcat e policisë në një kontinjer, i cili vinte nga Ekuadori drejt Shqipërisë.

Nga burimet mediatike mësohet se sasia e drogës ishte porositur nga kompania me iniciale M.F e cila ndodhet me seli qëndrore në Tiranë.

Sasia e drogës ishte fshehur në tavanin e konterierit, ku deri më tani janë raportuar 200 kg ndërsa ende po vijon puna e sekuestrimit për pakot e tjera.

Ndërsa nuk ka asnjë njoftim nga policia se kush ishte dërguesi i kokainës. Gjithashtu një punonjës i kësaj kompanie është shoqëruar në polici.

LEXO EDHE:  Ishte dënuar për trafikim droge/ Kapet 41 vjeçari

Vijon…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Ti s’duhet të jesh deputete”/ Evi Kokalari “masakron” Grida Dumën, nuk kursen as Bashën

Publikuar

-

Nga

Deklarata e fortw e gazetarit/ FUSHA dhe BKT plan tw frikshwm pwr Tiranwn

Aktivistja e njohur shqiptare, e cila jeton në SHBA, Evi Kokalari ka bërë deklarata mjaft të forta, në drejtim të Grida Dumës, për të cilën thotë se nuk duhet të jetë deputete.

Në një postim në rrjetet sociale, Kokalari, ndërsa ki referohet debatit të mbrëmshëm me Grida Dumën në një studio televizive, thekson ndër të tjera se Grida Duma nuk bën për politikane.

Po ashtu ajo ka komentuar edhe situatën në të cilën ndodhet Partia Demokratike, për të cilën thotë se është një shtesë e së majtës.

Po ashtu ajo thekson se Basha duhet të largohet nga drejtimi i PD. Ndërsa për Fatbardh Kadillin, i cili ka shpallur kandidaturën për drejtimin e PD, thotë se është pjesmarres ne bordin e Soros.

LEXO EDHE:  Foto/ Kush është babai i tre fëmijëve që masakroi me thikë bashkëshorten e tij

LEXO EDHE:  Foto/ Kush është babai i tre fëmijëve që masakroi me thikë bashkëshorten e tij

“Ti Grida Duma s’duhet te jesh deputete se i humbe zgjedhjet ne Kavaje.

– Sistemi i listave te mbyllura nuk eshte sistem demokratik.

-Ti Grida Duma je e mire si motivational speaker por nuk ben per politikane.

– F. Kadilli pjesmarres ne bordin e Soros.

– PD nuk eshte parti e djathtë por nje extension(shtese) e PS.

-Sali Berisha eshte i vetmi burre qe mund te bej ndryshimin ne PD. Si Ramiz Alia i dha çelesat atij. Ai duhet t’ja jape çelesat e PD dikujt tjeter.

– L. Basha duhet te largohet.”-shkruan Evi Kokalari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tronditëse/ E mitura përdhunohet në grup

Publikuar

-

Nga

Lushnje/ 51-vjeçari arrestohet për veprime të turpshme me 12-vjeçaren

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Lezhë ku një grup prej pesë personash kanë dhunuar seksualisht në bashkëpunim me njëri-tjetrin një vajzë të mitur.

Policia njofton sejanë prangosur  pesë persona nga mosha 17 deri në 44-vjeç,  pasi dyshohen se me anë të shantazheve kanë detyruar 15-vjeçaren që të kryejë marrëdhënie seksuale me ta.

Të arrestuarit janë A. K., 31 vjeç, A. M., 27 vjeç, E. T., 30 vjeç, N. Ll., 44 vjeç dhe A. Gj., 17 vjeç. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Detaje nga vrasja në Shkodër/ Dyshohet si autori kryesor, shpallet në kërkim Ibrahim Liçi

Publikuar

-

Nga

Detaje nga vrasja në Shkodër/ Dyshohet si autori kryesor, shpallet në kërkim Ibrahim Liçi

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me vrasjen e Endri Mustafës në Shkodër.

Dyshohet se autori kryesor i vrasjes së 33 vjeçarit është Ibrahim Liçi. Burime pranë Policisë së Shkodrës raportojnë se Lici i cili është shpallur në kërkim për vrasjen e 32-vjeçarit.

Kujtojmë se Endri Mustafa u gjet një ditë më parë i vrarë, ndërsa ishte raportuar i zhdukur nga shtëpia prej tri ditësh./ CNA.al

LEXO TE PLOTE