Connect with Us

Skandali në aeroportin e Rinasit/ Ngjela ngre dyshime për akt terrorist

Politikë

Skandali në aeroportin e Rinasit/ Ngjela ngre dyshime për akt terrorist

Publikuar

-

Deklarata "bombë" e Spartak Ngjelës/ “Ramën e mban Berisha”

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar pas hapjes së aeroportit të Rinasit.

Ngjela ngre pyetjen nëse kjo çështja e Aeroportit të Rinasit, hyn në një dyshim për akt terrorist? Sipas tij kjo çështje duhet t’i nënshtrohet një hetimi ndërkombëtar të nivelit të lartë professional.

“Areoporti i Rinasit u hap. Janë thirrur kontrollorë të huaj për të filluar punë.
Sigurisht, kur thashë dje se nesër hapet aeroporti, e dija nga ngjarje të ngjashme si kjo, në vende të tjera, në lidhje me çështje të tilla.. Por, duhet të kemi parasysh se: me kullat e vrojtimit të aeroporteve me fluturime të shumta civile, terrorizmi ndërkombëtar ka pasur disa çështje. Po kjo çështja e Aeroportit të Rinasit, a hyn në një dyshim të tillë për akt terrorist? Alibia që nga disa kontrollorë u shpreh prej tyre me shprehjen: “kam stres dhe s’mund ta vijoj punën”, e fut çështjen në një dyshim të një krimi të rëndë. Të shohim çfarë do të sjellë hetimi që ka nisur. Duhet pritur, se nuk besoj që kjo çështje të mos i nënshtrohet një hetimi ndërkombëtar të nivelit të lartë profesional. Është një banditizëm kundër Shqipërisë dhe shqiptarëve. Duhet pritur hetimi…”, shkruan Ngjela./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nard Ndoka sulmon Bashën/ “Gënjeu, nuk zbatoi marrëveshjen”

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka është shprehur shumë i zhgënjyer nga zgjedhjet e 25 prillit

Në emisionin “Breaking”, Ndoka ka thënë, se është zhgënjyer nga Basha, pasi nuk ka zbatuar marrëveshjen.

U zhgënjeva nga Basha, nuk e zbatoi marrëveshjen. Marrëdhënia institucianole mes PDK dhe PD-s kishte probleme.

Drejtuesit lokalë u futën me shumë vonesë dhe pati një luftë brenda llojit pasi nuk pati një frymë grupi. Koalicioni me një listë nuk u arrit për shkak të mosmarrëveshjes së liderëve PD dhe LSI”, është Ndoka.

Sipas tij logjika e Bashës, ishte pragmatiste dhe e dështuar.

LEXO EDHE:  Skandali në Fiks Fare/Ja si na helmojnë çdo ditë me ushqime

LEXO EDHE:  Zhbllokohet situata në Rinas/ Balluku jep lajmin për vaksinat

Ne e kemi ditur se Rama do përdorur të gjithë pushtetet në fushatë, duhet të ishim të bashkuar me LSI në një kualicion. Basha doli i vetëm dhe nuk pranoi mbështetjen e aleatëve, kisha një marrëveshje me Bashën që do të më vendoste në një numër favorizues.

Logjika e Bashës pragmatiste ishte e gabuar dhe e dështuar. Nuk është vendosur një lloj standarti në politikën shqiptare, nuk është difekti te liderët e partive.

Kadilli i ka parametrat e një lideri, por koha e pamjaftueshme, janë mekanizma hileqare”, është shprehur  Ndoka./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ti s’duhet të jesh deputete”/ Evi Kokalari “masakron” Grida Dumën, nuk kursen as Bashën

Publikuar

-

Nga

Deklarata e fortw e gazetarit/ FUSHA dhe BKT plan tw frikshwm pwr Tiranwn

Aktivistja e njohur shqiptare, e cila jeton në SHBA, Evi Kokalari ka bërë deklarata mjaft të forta, në drejtim të Grida Dumës, për të cilën thotë se nuk duhet të jetë deputete.

Në një postim në rrjetet sociale, Kokalari, ndërsa i referohet debatit të mbrëmshëm me Grida Dumën në një studio televizive, thekson ndër të tjera se Grida Duma nuk bën për politikane.

Po ashtu ajo ka komentuar edhe situatën në të cilën ndodhet Partia Demokratike, për të cilën thotë se është një shtesë e së majtës.

Po ashtu ajo thekson se Basha duhet të largohet nga drejtimi i PD. Ndërsa për Fatbardh Kadillin, i cili ka shpallur kandidaturën për drejtimin e PD, thotë se është pjesmarres ne bordin e Soros.

LEXO EDHE:  Kapet i shumëkërkuari i grabitjes së Rinasit

LEXO EDHE:  Zhbllokohet situata në Rinas/ Balluku jep lajmin për vaksinat

“Ti Grida Duma s’duhet te jesh deputete se i humbe zgjedhjet ne Kavaje.

– Sistemi i listave te mbyllura nuk eshte sistem demokratik.

-Ti Grida Duma je e mire si motivational speaker por nuk ben per politikane.

– F. Kadilli pjesmarres ne bordin e Soros.

– PD nuk eshte parti e djathtë por nje extension(shtese) e PS.

-Sali Berisha eshte i vetmi burre qe mund te bej ndryshimin ne PD. Si Ramiz Alia i dha çelesat atij. Ai duhet t’ja jape çelesat e PD dikujt tjeter.

– L. Basha duhet te largohet.”-shkruan Evi Kokalari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Refuzimi i Metës/ Komisioni Hetimor ndryshon planin

Publikuar

-

Nga

Refuzimi i Metës/ Komisioni Hetimor ndryshon planin

Komisioni hetimor ka nisur mbledhjen për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Në nisje të tij, shkresa e presidentit Meta drejtuar Kuvendit ka ndryshuar rrjedhën e vijimit të mbledhjes se Komisionit Hetimor Parlamentar.

Mbledhja është ndërprerë me kërkesë nga anëtarët e Komisionit për të lexuar shkresën e presidentit dhe më pas do të rikthehen për të marrë një vendim.

Në nj ëshkresë prej 29 faqesh, presidenti Meta i është përgjigjur kërkesës të Komisionit Hetimor për ftesën e seancës dëgjimore.

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i Basir Çollakut/ Në fundjavë do të publikohet një tjetër skandal

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i Basir Çollakut/ Në fundjavë do të publikohet një tjetër skandal

Sipas presidentit kërkesa, nuk referon asnjë dispozitë kushtetuese dhe ligjore për bazueshmërinë e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE