Connect with Us

Sukseset e Dua Lipës nuk mbarojnë/ Këngëtarja nominohet në katër kategori në iHeart Media

Showbizz

Sukseset e Dua Lipës nuk mbarojnë/ Këngëtarja nominohet në katër kategori në iHeart Media

Publikuar

-

Sukseset e Dua Lipës nuk mbarojnë/ Këngëtarja nominohet në katër kategori në iHeart Media

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa, nuk di të ndalet me sukseset e saj. Lipa është nominuar në katër kategori në kompetcionin muzikor iHeart Media.

Ajo u nominua si ‘Artistja femër e vitit’, ‘Këngën e Vitit’ për “Don’t Start Now”, ‘Për këngën me tekstin më të mirë’ dhe për ‘Për videon më të mirë muzikore’.

The Weeknd u nominuar për tetë kategori në nominimet kryesore, duke u ndjekur nga Megan Thee Stallion dhe Roddy Ricch me nga shtatë si dhe Harry Styles me gjashtë.

Kjo wshtw lista me të nominuarit:

“Kënga e vitit”

“Blinding Lights” – The Weeknd

“Circles” – Post Malone

“Don’t Start Now” – Dua Lipa

“ROCKSTAR” – DaBaby featuring Roddy Ricch

“Watermelon Sugar” – Harry Styles

“Artistja femër e vitit”

Ariana Grande

Billie Eilish

Dua Lipa

Megan Thee Stallion

Taylor Swift

“Artisti mashkull i vitit”

Harry Styles

Justin Bieber

Post Malone

Roddy Ricch

The Weeknd

“Grupi/dyshja më e mirë e vitit”

BTS

Dan + Shay

Jonas Brothers

Maroon 5

twenty one pilots

“Bashkëpunimi më i mirë”

“Go Crazy” – Chris Brown & Young Thug

“Holy” – Justin Bieber featuring Chance the Rapper

“I Hope” – Gabby Barrett featuring Charlie Puth

“Mood” – 24kGoldn featuring iann dior

“Savage” (Remix) – Megan Thee Stallion featuring Beyonce

“Artisti i ri më i mirë”

24kGoldn

blackbear

Doja Cat

JP Saxe

Pop Smoke

“Kënga e viti në zhanrin rock”

“Bang!” – AJR

“Bloody Valentine” – Machine Gun Kelly

“everything i wanted” – Billie Eilish

“Level Of Concern” – tëenty one pilots

“Monsters” – All Time Loë featuring blackbear

“Artisti i viti në zhanrin rock”

AJR

All Time Low

Billie Eilish

Cage the Elephant

twenty one pilots

“Artisti më i mirë rock”

Ashe

Dayglow

Powfu

Royal & The Serpent

Wallows

“Kënga e vitit nga një artist country”

“Even Though I’m Leaving” – Luke Combs

“I Hope” – Gabby Barrett

“Nobody But You” – Blake Shelton ëith Gëen Stefani

“One Margarita” – Luke Bryan

“The Bones” – Maren Morris

“Artisti i vitit në zhanrin country”

Blake Shelton

Luke Bryan

Luke Combs

Maren Morris

Thomas Rhett

“Artisti më i mirë i ri i country”

Ashley McBryde

Gabby Barrett

HARDY

Ingrid Andress

Jameson Rodgers

“Kënga e vitit në zhanrin hip-hop”

“High Fashion” – Roddy Ricch featuring Mustard

“Life Is Good” – Future featuring Drake

“ROCKSTAR” – DaBaby featuring Roddy Ricch

“Savage” (Remix) – Megan Thee Stallion featuring Beyonce

“The Box” – Roddy Ricch

“Artisti i vitit në zhanrin hip-hop”

DaBaby

Lil Baby

Megan Thee Stallion

Pop Smoke

Roddy Ricch

LEXO EDHE:  Hoqi dorë përgjithmonë nga muzika/ Zbulohet surpriza e këngëtares

“Artisti më i mirë i ri në hip-hop”

Jack Harlow

Moneybagg Yo

Pop Smoke

Rod Wave

Roddy Ricch

“Kënga më e mirë në zhanrin R&B”

B.S.” – Jhene Aiko featuring H.E.R.

“Go Crazy” – Chris Brown & Young Thug

“Heat” Chris Broën featuring Gunna

“Playing Games” – Summer Walker

“Slide” – H.E.R. featuring YG

“Artisti i vitit në zhanrin R&B”

Chris Brown

H.E.R.

Jhene Aiko

Snoh Aalegra

Summer Walker

“Artisti i ri më i mirë në zhanrin R&B”

Chloe x Halle

Lonr.

Mahalia

Skip Marley

Snoh Aalegra

“Kënga e vitit në zhanrin ‘reggaeton’”

“Caramelo” – Ozuna

“Dakiti” – Bad Bunny & Jhay Cortez

“Hawai” (Remix) – Maluma & The Weeknd

“RITMO (Bad Boys For Life)” – Black Eyed Peas & J Balvin

“Tusa” – KAROL G & Nicki Minaj

“Artisti i vitit në zhanrin ‘reggaeton’”

Bad Bunny

J Balvin

KAROL G

Maluma

Ozuna

“Artisti i ri më i mirë latin”

Chesca

Jay Wheeler

Natanael Cano

Neto Bernal

Rauw Alejandro

“Producenti i vitit”

Andrew Watt

Dr Luke

Frank Dukes

Louis Bell

Max Martin

“Tekstshkruesi i vitit”

Ali Tamposi

Amy Allen

Ashley Gorley

Dan Nigro

Finneas

“Kënga me tekstin më të mirë”

“Adore You” – Harry Styles

“Before You Go” – Lewis Capaldi

“Blinding Lights” – The Weeknd

“cardigan” – Taylor Swift

“Don’t Start Now” – Dua Lipa

“everything i wanted” – Billie Eilish

“I Hope” – Gabby Barrett featuring Charlie Puth

“If The World Was Ending” – JP Saxe featuring Julia Michaels

“Intentions” – Justin Bieber featuring Quavo

“Life Is Good” – Future featuring Drake

“Kënga me videon më të mirë muzikore”

“Blinding Lights” – The Weeknd

“Don’t Start Now” – Dua Lipa

“Dynamite” – BTS

“Hawai” – Maluma

“How You Like That” – BLACKPINK

“Life Is Good” – Future featuring Drake

“Rain On Me” – Lady Gaga & Ariana Grande

“WAP” – Cardi B featuring Megan Thee Stallion

“Watermelon Sugar” – Harry Styles

“Yummy” – Justin Bieber

“Videoja muzikore me koreografinë më të mirë”

BTS – Son Sung Deuk

“34+35” (Ariana Grande) – Scott & Brian Nicholson

“Do It” (Chloe x Halle) – Kendra Bracy & Ashanti Ledon

“Honey Boo” (CNCO & Natti Natasha) – Kyle Hanagami

“Physical” (Dua Lipa) – Charm La’Donna

“Rain On Me” (Lady Gaga & Ariana Grande) – Richy Jackson

“Say So” (Doja Cat) – Cortland Brown

WAP” (Cardi B featuring Megan Thee Stallion) – JaQuel Knight

“Bop” (DaBaby) – Coach Cherry & DaniLeigh./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Betohu se më ke dashtë”/ Arsimi pendohet për këngën që i dedikoi Anës: Duhet me e korrigjuar

Publikuar

-

Nga

Para pak kohësh në mediat rozë u përfol për një lidhje  mes Ana Lleshi dhe Arsimit. Këto lajme në një farë mënyre u pranuan edhe nga dy protagonistëve, por mesa duket lidhja e tyre ka përfunduar.

Madje ndjekësit e dyshes vunë re se Arsimi dhe Ana nuk e ndiqnin më njëri-tjetrin në llogaritë e tyre në Insatgram. “Prive” ka konfirmuar nga burime pranë dyshes se ata janë ndarë dhe shkak është bërë një debat që kanë pasur me njëri-tjetrin në distance.

Para se kjo lidhje të përfundonte, Arsimi i kishte dedikuar një këngë Anës , për të cilën është penduar. Në InstaStory, Arsimi ka ndarë me ndjekësit këtë pjesë, teksa shkruan “Bon be? Se më ke dasht? Të uroj më të mirat beba. Sardi, tani vëlla duhet me e korrigju njëçikë këtë pjesë.”./CNA.al


LEXO TE PLOTE

Showbizz

Atdheu thumbon konkurentët/ “I mora këlyshë dhe i rrita”

Publikuar

-

Nga

Disa ditë më parë Atdheu u rikthye në emision dhe trazoi ujërat në përputhen. Ai u shfaq shumë i afërt me Antonelën dhe kjo gjë revoltoi Blerimin i cili ka disa takime me konkurenten.

Po ashtu edhe Sindi iu hodh në sulm çiftit, duke pasur gjithashtu një përballje katër minutëshe me Atdheun. Sipas saj, Atdheu po gënjen dhe po bën lojë me Antonelën.

Të gjithë konkurrentët që i dolën “kundër”, Atdheu i ka thumbuar me një status në InstaStory.

LEXO EDHE:  Këngëtarja e njohur tregon se nuk është shtatzanë/ ‘Thjesht po shëndoshem!’

LEXO EDHE:  Artisti me famë botërore në Karaibe me këngëtaren shqiptare!

“I mora këlyshë, i rrita, u përkujdesa për ta. Ju dhashë me pi, ju dhashë gjithçka. Tash janë bo qen, janë rrit e shofin me m’hangër. Qenushat e vegjël.”- shkruan ai në postim pa përmendur emra konkretë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

 “Bën strategji”/ Ana Kauri thumbon Olën

Publikuar

-

Nga

Ola Zenelaj është konkurentja më e re në Përputhen e cila “përçau” çiftin Sindi-Murat. Gjatë takimit të parë me Muratin ata u shfaqën shumë të afërt me njëri tjetrin.

Sigurisht, që kjo gjë nuk i pëlqeu Sindit e cila i kërkoi llogari Muratit duke u justifikuar me faktin se kishte investuar në “lidhjen” e tyre, ndërsa ky i fundit nga ana tjetër shprehu pëlqim për Olën.

Ditën e djeshme gjatë transmetimit të takimit të dytë ta Muratit dhe Olës, Mevlani u shprehj se afrimitetin e kësaj të fundit e shikon si strategji për të ndarë Muratin dhe Sindin.

Të njëjtin mendim me Mevlanin duket se ka pasur edhe Ana Kauri, ish-konkurrente e emisionit e cila nuk e ka kursyer një koment në faqen publike të “Për’puthen” në Instagram.

LEXO EDHE:  Anxhela Peristeri feston ditëlindjen/ A e dini sa vjeç mbush sot këngëtarja?

LEXO EDHE:  Këngëtarja shqiptare rrëfen tmerrin që përjetoi në koncert/ “Një fans i armatosur më kërcënoi”

“Mevlani mendon se Ola bën strategji, për të ndarë Muratin nga Sindi.”- shkruhej në video, ndërsa Ana Kauri ka mbështetur mendimin e Mevlanit, duke u shprehur se tashmë ka nisur t’i kuptojë të gjitha dhe askush s’ia hedh dot më.

“Është bërë mjeshtër Mevlan Shaba, nuk ia hedh dot më njeri.”– ka shkruar Ana, duke hedhur kështu një thumb për konkurrenten e re./CNA.al

LEXO TE PLOTE