Connect with Us

Shtohet paqartësia për tentativën e trukimit te PAOK-AEK, klubi grek çudit me reagimin: Hera e parë që e dëgjojmë…

Sport

Shtohet paqartësia për tentativën e trukimit te PAOK-AEK, klubi grek çudit me reagimin: Hera e parë që e dëgjojmë…

Publikuar

-

Një tronditje e fuqishme erdhi për futbollin grek nga ana e ish-mbrojtësit të AEK, Ognjen Vranjes. Futbollisti serb dha intervistën për “Kurir” duke u shprehur se ishte kanosur përpara ndeshjes famëkeqe mes PAOK dhe AEK që do të vendoste titullin në Greqi. Pikërisht ajo përballje ku kemi parë në fushën e lojës presidentin e ekipit të PAOK me armë.

Një menaxher serb e kishte telefonuar duke provuar në të gjitha mënyrat që Vranjes të trukonte këtë përballje. Por futbollisti serb u shpreh se nuk ra pre e kanosjes së menaxherit që e telefonoi pasi bisedoi me drejtuesit e AEK që e morën në mbrojtje. “E di shumë mirë fuqinë e presidentit të AEK dhe prandaj nuk kisha frikë. Ata që më telefonuan do të humbnin, jo unë”.

Menjëherë ka ardhur edhe reagimi i klubit të AEK që është disi i çuditshëm. Këta të fundit janë shprehur se e dëgjojnë për herë të parë këtë histori dhe se nuk kanë asnjë njohuri mbi këtë problem, pavarësisht se Vranjes siguroi përkrahjen që i kishte dhënë klubi për ta mbrojtur pas kanosjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

VIDEO/ Solskjaer nuk kursehet ndaj Son: E turpshme! Të ishte djali im, nuk do i jepja për të ngrënë

Publikuar

-

Nga

Fitorja e sotme e Mançester Junajtid ndaj Totenhemit nuk ka kaluar pa polemika. “Djajtë e kuq”, edhe pse fituan, në fund u ankuan për gjykimin e sfidës dhe sidomos për një episod në pjesën e parë ku Kavanit iu anulua një gol pasi u vlerësua se gjatë aksionit kishte një faull të MekToiminei ndaj Son.

Koreano-jugori mbeti i shtrirë në tokë pas një prekje në fytyrë dhe gjyqtari pasi pa pamjet me VAR, vendosi që goli i uruguaianit duhej anuluar. Një vendim që la të pakënaqur “djajtë e kuq” e mbi të gjithë trajnerin Ole Gunar Solskjaer, i cili pas sfidës nuk është kursyer ndaj futbollistit kundërshtar.

“Jam absolutisht i tronditur. Nëse ai do të kishte qenë djali im dhe do të kishte qëndruar në tokë duke kërkuar ndihmë nga shokët që të çohej, nuk do t’i jepja për të ngrënë pasi është e turpshme”, ishin fjalët e teknikut në përfundim të ndeshjes për ngjarjen në fjalë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Dëshirë e vjetër për Juventusin, PSG cakton çmimin për Mauro Icardin

Publikuar

-

Nga

Në verën e shkuar PSG vendosi të blejë shërbimet e Mauro Icardit pas një sezoni shumë të mirë në huazim nga Interi. Gjithsesi, në këtë sezon argjentinasi nuk ka arritur të zërë vend stabël në formacion.

Ai është një nga më të paguarit te PSG, por një talent si Mosie Kean i ka marrë vendin e titullarit dhe nuk po e lëshon më. Nga Franca bëjnë me dije se Icardi është nxjerrë në merkato.

Ai është dëshira e madhe e Juventusit dhe bardhezinjtë mund ta blejnë për një shifër relativisht të përballueshme. 40 milionë euro mësohet të jetë çmimi i vendosur për Icardin, i cili e ka provuar veten në Serie A me Interin.

LEXO TE PLOTE

Sport

Ish-sulmuesi i kombëtares italiane me detyrë të re, emërohet “timonier” i ri i skuadrës së…

Publikuar

-

Nga

Ish-sulmuesi i njohur i kombëtares italiane dhe i Udinezes, Antonio Di Natale është emëruar trajner i ri i skuadrës së Karrarezes e cila militon në Serinë C italiane.

Di Natale i cili përpara dy vitesh “vari këpucët në gozhdë” me fanellën e Udinezes merr drejtimin e skuadrës së Karrarezes pas shkarkimit nga detyra e trajnerit të Silvio Baldinit. Për teknikun Baldini, fatal ishin 5 humbjet rradhazi nga ku ish-skuadra e tij noton në “ujëra të turbullta” në vendin e 15, një vend më lart se zona e Play-Out-it.

Di Natale më parë ka qenë pjesë e Specias, ku tek ekipi i parë ka qenë pjesë e stafit teknik dhe tek Specia U-17 ishte trajner i parë i skuadrës.

Lajmin e afrimit të ish-sulmuesit të kombëtares italiane si trajner i Karrarezes, e bëri publik vetë klubi me anë të një komunikate në sajtin e saj zyrtar.

 

 

LEXO TE PLOTE