Connect with Us

Qerimaj dhe Godelli nuk sjellin dot medalje në Shqipëri

Sport

Qerimaj dhe Godelli nuk sjellin dot medalje në Shqipëri

Publikuar

-

Erkand Qerimaj nuk ia ka dalë të sjellë medalje për Shqipërinë në kampionatin Europian të peshëngritjes që po zhvillohet në Rusi. Shkodrani u penalizua nga një dëmtim, edhe pse e vazhdoi garën duke bërë një sakrificë.

Qerimaj e mbylli në vend të tretë në Baterinë B në stilin e shkëputjes, ndërsa më pas në shtytje e nisi mirë duke ngritur 180kg, por nuk ia doli në 184 dhe 185kg.

Ndërkaq, Godelli nuk ia doli të tregonte veten pasi dëmtimi e penalizoi. Ai ngriti 152 kg në shtytje, por dëmtimi bëri që ta linte përgjysmë garën pasi ishte e pamundur ta vazhdonte. Kujtojme, se më parë në këtë kampionat Calja ia ka dalë të marrë medalje të argjendtë dhe të bronztë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Live Superiorja/ Teuta dyfishon ndaj Apolonisë, Vllaznia dhe Laçi në kërkim të golit

Publikuar

-

Nga

Duele mjaft interesante, që kanë nisur prej orës 16:00. Lacci-Vllaznia është kryendeshja e javës, mes skuadrave që duan titullin kampion. Ky duel po luhet, sikurse edhe Apolonia-Teuta.

Durrsakët morën javën e kaluar vendin e parë në klasifikim dhe do tentojnë të mos e lëshojnë më, ndaj marrja e tre pikëve me fierakët e vendit të fundit është detyrim.

LAÇI-VLLAZNIA 0-0

APOLONIA-TEUTA 0-2
Shënues: 
L. Vila 19′, Bregu 55′

55′ Dejvi Bregu ka realizuar golin e qetësisë për Teutën, që kryeson kundër Apolonisë me rezultatin e pastër 0-2

 

19′ Lorenco Vila ka realizuar në Fier kundër Apolonisë dhe Teuta kryesuese e kampionatit kalon në epërsi ndaj Apolonisë

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Shokohet Siti, e mund Lidsi i Bielsës me 10 lojtarë. Protagonist edhe një shqiptar

Publikuar

-

Nga

Mançester Siti ka marrë një humbje shokuese 1-2 në kampionat kundër skuadrës së Lidsit, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 31 të Premier Ligës angleze.

Heroi i Lidsit ishte mesfushori Dallas, i cili realizoi një dygolësh në këtë takim. Pjesa e parë përfundoi në avantazh të miqve teksa ishte Dallas, i cili kaloi ekipin e tij në avantazh në minutën e 42’. Në minutën e fundit të pjesës së parë, qendërmbrojtësi i miqve, Kuper, doli me karton kuq duke e lënë skuadrën e Bielsës me 10 lojtarë.

Djemtë e Pep u zgjuan vonë, teksa gjetën golin e barazimit në minutën e 76’ të takimit me anë të sulmuesit anësor Torrez. Kur  sfida po shkonte drejt fundit për golin e fitores mendoj dyshja Alioski-Dallas, ku pas një asisti fantastik të shqiptarit, Dallas shënoi të dytin për Lidsin dhe të dytin personal për t’i dhënë kështu një fitore të madhe ekipit të Bielsës.

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Përmbysje dramatike e Dinamos me Korabin, skuadrat mike bëjnë ligjin

Publikuar

-

Nga

Burreli dhe Dinamo do të luftojnë deri në fund për t’u ngjitur në Superiore. Matjanët kanë bërë detyrën ditën e sotme, duke fituar në transfertë me skuadrën e Vorës me shifrat 0-3. Skuadra e Nikajt e zhbllokoi ndeshjen me Raboshtën në fundin e pjesës së parë.

Në të dytën Kurbneshi me penallti ndëshkoi sërish skuadrën vendase, kurse japonezi Takashi mbylli të gjitha llogaritë. Në Peshkopi ndërkohë ndeshje ishte shumë emocionuese, me Korabin që u mposht nga Dinamo me përmbysje.

GRUPI A (PLAY-OFF)
Korabi-Dinamo 1-2
Shënues:
 Marku 58’ / Didjiwa 82’, Welber 89’
Vora-Burreli 0-3
Shënues:
 Raboshta 42’, Kurbneshi (pen.) 78’, Takashi 83’

Gara për mbijetesë në grupin A vijon të jetë interesante, pasi Partizani B dhe Oriku kanë marrë pikët e plota. Vlonjatët iu falën Branicës në ndeshjen me Besëlidhjen, kurse Bërdufi dhe Zani i dhanë tre pikët skuadrës së Partizanit B në Shkodër kundër Veleçikut.

Ky duel përfundoi më rezultatin 1-2 dhe ishte Taulant Marku që shënoi i pari, por më pas Djidjiwa dhe Welber mposhtën dy herë portierin e dibranëve dhe i dhanë tre pikët Dinamos, që ngjitet në vendin e dytë me dy pikë më pak se Burreli.

Më ndryshe situatë në grupin B, pasi Lushnja ka marrë tre pikët kundër Elbasanit të vendit të fundit. Fatet e kësaj ndeshjeje i vendosi sulmuesi me eksperiencë, Vilfor Hysaj, i cili shënoi në portën e verdhebluve që janë të rënë një kategori më poshtë.

GRUPI A (PLAY-OUT)
Veleçiku-Partizani B 0-2
Shënues: 
Bërdufi 33’, Zani 54’
Oriku-Besëlidhja 1-0
Shënues:
 Branica 17’

GRUPI B (PLAY-OUT)
Elbasani-Lushnja 0-1
Shënues:
 Hysa 74’

LEXO TE PLOTE