Connect with Us

Me premtime nga Elbasani/ Bardhi: PD do të japë llogari pas 4 vitesh

Aktualitet

Me premtime nga Elbasani/ Bardhi: PD do të japë llogari pas 4 vitesh

Publikuar

-

Gaz Bardhi hap ‘thesin’ e gënjeshtrave

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike në qarkun e Elbasanit Gazment Bardhi në një takim me banorët e Elbasanit vijoi fushatën ku nuk munguan premtimet.

Sipas tij, PD nuk premton mrekulli por do të angazhohet maksimalisht për të rikthyer situatën normale në vend.  Ai tha se ekipi i PD në Elbasan kanë marrë angazhime të realizueshme, të matshme, për të cilat do të japin llogari pas 4 vitesh.

“Kur ndamë zonat e marrjes në përgjegjësi, Qaniu më kërkoi pikërisht këtë lagje se tha, i kam njerëzit e mi dhe dua t’u rri në krah para dhe pas fushatës. Unë e shoh që vendimin ju e paskeni marrë. Përgjegjësia jonë në raport me besimin e secilit prej jush vjen me 26 prill e mbrapa. Po e thamë fjalën, do duhet me i qendru. Në këtë fushatë kemi vendos të mos dalim para njerëzve e të flasim gjëra që nuk i bëjmë dot. Do ishim të pavërtetë nëse do premtonim mrekulli këtu.

Dhe pas 4 vitesh të vimë e të themi, nuk i bëmë dot se kështu gjetëm ca borxhe në qeveri, po na jepni votën se do i bëjmë herën tjetër. Nuk ka më herë tjetër. Nuk ka më shans Shqipëria e këta djemtë e rinj që janë këtu, e brezi im. Prandaj në këtë fushatë ne kemi dalë me angazhimin për të kthyer normalitetin. Më mirë vij këtu, jam i vërtetë e them do bëj 3 gjëra, se sa të premtoj 300 e mos të bëj asnjërën. Nuk keni më mundësi, kohë e nerva me duru sërish këtë lloj modeli, që vjen këtu, merr besimin tuaj dhe e shndërron në mirëqënie për vete”, u shpreh Bardhi./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Analisti i zemëruar për karrigen e deputetit/ Sa e ‘shiti fytyrën’ Agron Gjekmarkaj

Publikuar

-

Nga

Analisti i zemëruar për karrigen e deputetit/ Sa e ‘shiti fytyrën’ Agron Gjekmarkaj

Analisti i zemëruar për karrigen e deputetit, Agron Gjekmarkaj, ka kthyer sërish faqe, pasi Lulzim Basha e përfshiu në lista.

Deri pak muaj më parë Gjekmarkaj ishte një nga zërat më kritik të kryedemokratit.

Zërat thonin se Gjekmarkaj ishte zemëruar pasi nuk u përfshi në listat e vitit 2017, madje zemërimi i tij ishte aq i madh, sa i ashtaquajturi analist, vijoi sulmet me një seri shkrimesh-opinionesh dhe analiza në të përditshmen “Panorama”.

Në qershor të 2017, Gjekmarkaj e ka sulmuar fort Lulzim Bashën, duke e akuzuar për listën skandaloze që kishte bërë, që sipas tij ishte e fëlliqur.

Në mars 2018, Gjekmarkaj ka komentuar situatën në Partinë Demokratike si dhe rastin e shumëpërfolur për lobime me rusët, ku fajsonte Bashën për situatën që po ziënte në PD.

Ndërsa në prill të 2018, Gjekmarkaj akuzonte se Basha e ka transformuar PD-në në një forcë politike personale e cila sot përballet me një krizë të thellë ku rrjedhimisht nuk jep më shpresë.

Por papritur, sa hap e mbyll sytë, Gjekmarkaj bëri një rrotullim 360 gradë sa i përket pikëpakmjeve të tij politike dhe këndvështrimin për kreun e PD Lulzim Basha.

LEXO EDHE:  Grabitet argjendaria në mes të ditës/ Ngjarja pranë Drejtorisë së Policisë

LEXO EDHE:  Basha viziton të strehuarit në hotelet e llixhave në Elbasan/ Mirënjohje për zemërgjerësinë

Pas përfshirjes në lista për deputet në qarkun e Lezhës, Gjekmarkaj  tërhoqi pas të gjitha kritikat dhe akuzat ndaj Lulzim Bashës, duke kapërdirë çdo akuzë, fyerje dhe ironi.

Por bashkë me kandidimin ndryshoi edhe fytyrën e tij. Nuk është më ajo fytyra akuzuese kundër Lulzim Bashës, përkundrazi u shndërrua në mbrojtësin më të zellshëm të tij.

Duket se për Gjekmarkaj, është koha kur të ndenjurat kanë më shumë rëndësi se sa fytyra.  Duke vërtetuar kështu, se lëpirja për karrige, është më e fortë se e vërteta./CNA.al

Kur i bënte mortin politik Lulzim Bashës/ Dyfytyrësia e Agron Gjekmarkajt

“Propaganda e PD, një farsë”/ Gjekmarkaj “këmbeu” fytyrën me të ndenjurat

Lëpirje për një karrige deputeti/ Akuzat e Agron Gjekmarkajt për Bashën

 

“S’hyj në lista unë”/ Si gënjente Gjekmarkaj para disa muajsh, i pështirosur nga Basha

 

Agron Gjekmarkaj tallet me Bashën/ “Le ta gëzojë Baftjari, se është djalë për së mbari”

 

Gjekmarkaj në dy faqet e librit/ Dje falenderonte Ramën, sot kandidon për deputet krah Bashës

“Është një lolo”/ Zbulohet niveli i Agron Gjekmarkajt

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dyfytyrësia e Bashës/ Si “i vrau” gratë demokrate pse ishin një zë ndryshe në PD

Publikuar

-

Nga

Dyfytyrësia e Bashës/ Si “i vrau” gratë demokrate pse ishin një zë ndryshe në PD

Kreu i Republikës së Re Lulzim Basha ka publikuar spotin e tij elektoral ku shprehet se është në mbrojtje të femrave, duke i cilësuar si gjysmën më të mirë të shoqërisë dhe se nuk do t’i përdorë kurrë si fasadë dhe numër në skenën e politikës shqiptare.

Por ndonëse sot del e na flet për mbrojtjen e femrave, vet Basha ka qenë ndër të vetmit politikan që i ka shkelur me këmbë dhe i ka ofenduar deri në poshtërsi gratë dhe vajzat.

Sulmet më mostruze Basha i ka bërë pikërisht ndaj femrave, ku me urdhër të tij, banditët e rinj të keqpagfuar nga call center dhe byrektorja e PD kanë sulmuar ashpër Jozefina Topallin, numrin dy të PD për shumë vite.

Lulzim Basha në mënyrë kriminale urdhëroj shpifjet dhe sharjet ndaj Majlinda Bregut, së bashku me urdhrin për akuza në disa gazeta.

LEXO EDHE:  Sfidoi policinë/ “Zjarrvënësi” prangos 38-vjeçarin

LEXO EDHE:  Protestat e dhunshme/ Balla: PD dhe LSI qëndrojnë pas sulmeve në selitë politike

Kreu i Republikës së Re nuk la fjalë pa thënë për Mesila Dodën. Ai e hodhi në kosh dhe e riktheu në PD Grida Dumën.

Basha asnjëherë nuk ka vlerësuar përfaqësimin e grave por shumica e atyre që ndodhen në listat e PD janë ende të reja, që prindërit e tyre kanë paguar para ose janë biznesmenë që financojnë fushatën e PD, ndaj dhe i ka vendosur si kandidate.

Spoti i Lulzim Bashës, më shumë sesa një përgjigje ndaj Ramës është një shpullë ndaj tij që ka pasur një sjellje prej palaçoje politik përballë femrave demokrate.

Ai “vrau” çdo femër që ishte një zë ndryshe në PD, e sot flet me parulla.

Kuptohet, tek gratë Aurela bën përjashtim sepse shumë thonë që ajo është “burri” në shtëpi.

Luli thjesht bën sikur hedh piper në vezë të skuqur kaq./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

200 kilogram kokainë në portin e Durrësit/ Mësohet emri i kompanisë që e kishte porositur

Publikuar

-

Nga

Rreth 200 kg kokainë  u kapën ditën e sotme në portin e Durrësit nga forcat e policisë në një kontinjer, i cili vinte nga Ekuadori drejt Shqipërisë.

Nga burimet mediatike mësohet se sasia e drogës ishte porositur nga kompania me iniciale M.F e cila ndodhet me seli qëndrore në Tiranë.

Sasia e drogës ishte fshehur në tavanin e konterierit, ku deri më tani janë raportuar 200 kg ndërsa ende po vijon puna e sekuestrimit për pakot e tjera.

Ndërsa nuk ka asnjë njoftim nga policia se kush ishte dërguesi i kokainës. Gjithashtu një punonjës i kësaj kompanie është shoqëruar në polici.

LEXO EDHE:  Basha viziton të strehuarit në hotelet e llixhave në Elbasan/ Mirënjohje për zemërgjerësinë

LEXO EDHE:  Video/ Policia publikon pamjet e autorit të atentatit në Elbasan

Vijon…

LEXO TE PLOTE