Connect with Us

Flik “ngre peshë” gjermanët: Nuk dorëzohemi

BundesLiga

Flik “ngre peshë” gjermanët: Nuk dorëzohemi

Publikuar

-

Shpresa e trajnerit Hansi Flik ka bërë optimist shumë tifozë të Bajernit të cilët ashtu si trajneri nuk janë dorëzuar ende për një kalim në gjysmëfinale pas humbjes ne shtepi nga PSG-ja 2-3.

“Bëmë një ndeshje të madhe, krijuam shumë, edhe pse pësuam disa në pak raste që u goditëm nga kundërshtari. Kjo është për të ardhur keq, por nuk mund të fajësoj asnjë nga lojtarët për atë çfarë dhanë në fushën e lojës”, tha Flik që shtoi: “Parisi është një nga pretendentët për ta fituar këtë kompeticion, edhe ne e dinim që do të ishte një ndeshje e vështirë.

Nejmar dhe Mbape janë shumë të shpejtë dhe të vështirë për t’u markuar në aksionet një kundër një. Leva? Nuk e di nëse do të jetë gati për ndeshjen e kthimit, për këtë duhet të pyesni mjekët të cilët janë duke ndjekur riaftësimin e tij.

Tani nuk na mbetet gjë tjetër veçse të mendojmë për ndeshjen e kampionatit dhe më pas për sfidën e kthimit në Paris. Unë besoj se kështu duhet të bëjnë edhe lojtarët. Në Paris do të shkojmë për t’u kualifikuar dhe për t’u kthyer si gjysëmfinalistë”, përfundoi trajneri i kampionëve të Europës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Shënoi gol me Verderin, ja vlerësimi për Milot Rashicën

Publikuar

-

Nga

Werder Bremen u mposht me rezultat të thellë 1-4 nga Leipzig.

Në pjesën e dytë u inkuadrua edhe Milot Rashica, i cili shënoi golin e nderit për vendasit, shkruan Gazeta Olle.

Ylli i Kosovës shënoi nga penalltia në minutën e 61-të, kur rezultati ishte 0-3.

Megjithatë, as ky gol nuk i mjaftoi ekipi të tij për tu rikthyer në këtë takim.

Rashica për paraqitjen e tij u vlerësua me notën 6.9 nga uebsajti i njohur ‘SofaScore’.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

VIDEO/ Bayern ndalet në shtëpi, Rashica shënon golin e parë të sezonit

Publikuar

-

Nga

Bayern Munchen mori një tjetër goditje ditën e sotme, ku u ndal nga Union Berlin me shifrat 1-1 për javën e 28 të Bundesligas. Musiala hapi ndeshjen duke shënuar për Bayernin në minutën e 68, ndërsa kryeqytetasit barazuan në minutën e 86 me Ingvartsen.

Hap fals për bavarezët, por pa pasoja të rënda për renditjen, me skuadrën e Flick, që ruan vendin e parë me 5 pikë më shumë se Leipzig. Këta të fundit fituan sot ndaj Werder Bremenit të Milot Rashicës.

Anësori i Kosovës gjeti golin e parë për këtë sezon me penallti, por Leipzig ishte tjetër nivel dhe tundii rrjetën 4 herë. Në ndeshjet e tjera Eintracht Frankfurt fitoi ndaj Wolfsburg me shifrat 4-3 pas një ndeshje shumë emocionuese. Herta dhe Gladbach barazuan 2-2. /abcnews.al

 

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Zbulohet e ardhmja e Zherom Boateng

Publikuar

-

Nga

Vetëm pak ditë pasi Hasan Salihamixhiç deklaroi se Zherom Boateng nuk do të jetë më pjesë e Bajernit të Mynihut në fund të sezonit, zërat për skuadrën e tij të re kanë nisur të qarkullojnë në mediat gjermane dhe ato angleze.

“Daily Mail” shkruan se të interesuar për mbrojtësin e Bajernit janë Çelsi dhe Arsenali. Dy skuadrat londineze duan të forcojnë skuadrën e tyre dhe mendojnë që Boateng ka eksperiencën e duhur për të ndihmuar skuadrat e tyre.

Boateng nuk do të rinovojë në Mynih dhe pas 11 vitesh pritet të largohet nga kampionët e Bundesligës. Bajerni ka menduar që tani për një zëvendësues të tij dhe të Alabës duke mbyllur marrëveshjen me mbrojtësin francez të Lajpcigut, Dajot Upamekano, që do të pjesë e bavarezëve në sezonin e ardhshëm.

LEXO TE PLOTE