Connect with Us

Arrestohen katër persona në Korçë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Kronika

Arrestohen katër persona në Korçë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Publikuar

-

Korçë/ Familjarët gjejnë të jetë 46-vjeçarin në banesë

Katër persona janë arrestuar ditën e sotme në Korçë, tre të shpallur në kërkim, të akuzuar për vepra të ndryshme penale.

Me një njoftim për mediat Policia bën me dije se është arrestuar një 44-vjeçar me inicialet T.H., banues në Tiranë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendimin e datës 01.02.2021, e ka dënuar këtë shtetas me 6 muaj burg, për veprën penale “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve”.

Po ashtu ka rënë në pranga edhe 35-vjeçar me inicialet S.V., 35-vjeç, banues në Korçë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendimin e datës 09.07.2019, ka caktuar për këtë shtetas masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Mashtrimi”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Devoll bënë edhe ndalimin e shtetasit në kërkim A. H., 41 vjeç, banues në fshatin Vranisht, Devoll, pasi tentoi që të kalonte kufirin në mënyrë të paligjshme. Pas verifikimeve të kryera rezultoi se ai ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Devoll, për veprën penale “Vjedhja”.

LEXO EDHE:  Ngacmimi ndaj të miturës/ Lirohet polici i video-skandalit seksual

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Pogradec bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. B., 35 vjeç, banues në Pogradec, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj hallës së tij, shtetases M. L., 59 vjeçe, në banesën e saj.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Korçë e Pogradec, për veprime të mëtejshme./CNA.al 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Bllokohet kontinjeri me kokainë në Portin e Durrësit/ Vinte nga Ekuadori drejt Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

Bllokohet kontinjeri me kokainë në Portin e Durrësit/ Vinte nga Ekuadorit drejt Shqipërisë

Kapen rreth 200 kg kokainë në portin e Durrësit nga forcat e policisë në një kontinjer, i cili vinte nga Ekuadori drejt Shqipërisë.

Mësohet se pas kontrollit në port është bllokuar kontinjeri në Portin e Durrësit ku dyshihet se ka pasur kokainë.

Ndërkohë që pritete edhe të dhëna të tjera lidhur me sasinë e kanfiskuar nga autoritete në Durrës pasi dyshohet se sasia mund të jetë më e madhe se 200 kg.

Nga informacionet mësohet se pas kontrollit të kontinerit në Portin e Durrësit, sasia e drogës është feshehur në tavanin e tij.

LEXO EDHE:  Shoferi humb kontrollin e automjetit/ Përplas babë e bir në Korçë

LEXO EDHE:  Policia aksion në Tiranë/ Arrestohen shtatë persona, zbardhen detajet

Autoritete po punojnë për të sharruar tavani metalik i dyfishtë i modifikuar teksa po nxirren, numërohen e peshohen pakot me drogë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Pamjet-Arsenale armësh në Tiranë/ Policia jep njoftim zyrtar, çfarë u sekuestrua

Publikuar

-

Nga

Vijon operacioni policor i koduar “Kompleks”.

Policia bën me dije se ditën e sotme janë zbuluar dhe goditur edhe 2 baza të tjera që shërbenin për modifikimin, magazinimin dhe shitjen e armëve luftarake nga grupe kriminale që kryenin krime kundër personit.

Strukturat për Hetimin e Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, me mbështetjen e sektorit operacional dhe Forcës së Posaçme “Shqiponjat” në DVP Tiranë, nën drejtimin e SPAK-ut, në vijim të operacionit policor të koduar “Kompleks”, kanë lokalizuar dhe goditur dhe 2 baza të tjera që shërbenin po për modifikimin, magazinimin dhe furnizimin me armë të grupeve kriminale në territorin e të gjithë vendit.

Në kuadër të operacionit të zhvilluar këtë mëngjes, gjatë kontrollit të maganizës së shtetasit Sokol Xhura, i cili është shpallur më herët në kërkim, Policia ka gjetur dhe sekuestruar në një ambient të përshtatur, një arsenal armësh luftarake të kalibrave të ndryshëm dhe municion luftarak: 50 automatik, 1 pushkë të precizionit të lartë (Snajper), 1 snajper draganoz, 1 antitank, 19 kundërajrorë, mitroloz (2 të rëndë dhe 1 të lehtë), pajisje ushtrarake, 10 dybli që përdoren për pushkët dhe snajperat, dhjetëra mijëra fishekë të kalibrave të ndryshëm, 24 predha antitank, 1 arkë me lëndë eksplozive tritol, 100 granata të ndryshme, 6 kilogramë lëndë ekspoloziv C4, 7 armë zjarri pistoletë të modeleve të ndryshme, 53 pushkë model 10 dhe pjesë për riparimin dhe modifikimin e armëve të zjarrit.

Më herët, më datë 01.04.2021, në kuadër të këtij operacioni u zbardhen tri ngjarje kriminale me armë e eksploziv të ndodhura më parë, u vunë në pranga 9 persona dhe u shpallën në kërkim 2 të tjerë, të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

LEXO EDHE:  Foto/ Aleanca Mano-Peleshi më e fortë se kurrë

LEXO EDHE:  Fotolajm/Policia ne ndjekje te krimit

Po në kuadër të operacionit të zhvilluar më datë 01.04.2021, Policia zbuloi 18 baza, gjeti dhe sekuestroi arsenal armësh luftarake të llojeve të ndryshme, snajper, antitanke, kallashnikovë, pistoleta, silenciatorë, radio policie e ushtrie, optikë termikë për snajper, pjesë të ndryshme për modifikimin e armëve luftarake e sasi municionesh luftarake, 7 automjete, 2 prej tyre të blinduara./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tragjike/ Gjenden të pajetë burrë e grua, një i djegur, tjetri i varur

Publikuar

-

Nga

Sherr me thika mes adoleshentëve në Tiranë/ Plagoset 16-vjeçari

Mesditën e sotme rreth orës 11:45, në fshatin Manskuri, Kavajë, është gjetur i djegur plotësisht një mjet.

Brenda mjetit është gjetur një kufomë e djegur, e cila dyshohet se i përket shtetases me iniciale Fëllënza Shirja, 45 vjeçe.

Nga kontrolli i zonës përreth është gjetur i vetëvarur në një pemë bashkëshorti i saj, shtetasi Bilbil Shirja, 48 vjeç.

LEXO EDHE:  Abuzuan me çmimet e ilaçeve dhe ushqimeve/ Ndjekje penale për 8 administratorë, gjoba për 6 të tjerë

LEXO EDHE:  Foto/ Aleanca Mano-Peleshi më e fortë se kurrë

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin dhe zbulimin e rrethanave te ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE