Connect with Us

Telashe për Atletiko Madrid, me kampionatin e rihapur humb Luis Suarez

La Liga

Telashe për Atletiko Madrid, me kampionatin e rihapur humb Luis Suarez

Publikuar

-

Atletiko Madrid ka humbur pak nga pak të gjithë distancën që kishte krijuar me skuadrat e tjera në kampionatin spanjoll dhe tashmë kryesimi në La Liga është në rrezik pasi Barcelona dhe Real Madrid mund ta kalojnë në javët e ardhshme. Pikërisht në pikën më delikate të sezonit, Diego Simeone ka humbur një nga elementët më të rëndësishëm për ndeshjet e ardhshme, sulmuesin Luis Suarez.

Futbollisti uruguaian la në mes seancën e sotme stërvitore pasi ndjente probleme muskulore. Kjo situatë alarmoi klubin që dërgoi menjëherë në klinikë lojtarin për teste më specifike dhe aty u konfirmua më e keqja, pasi shqetësimet e tij do të bëjnë që të qëndrojë pushim tre jave e të humbasë tre ndeshjet e radhës në kampionat.

Mediat spanjolle raportojnë se në klub e llogaritin Suarez si mungesë në sfidat ndaj Eibar, Hueska dhe Atletik Bilbao, duke shpresuar që të riaftësohet në kohë për duelin ndaj Elçe në javën e parë të majit, gjithmonë nëse nuk ka komplikacione gjatë riaftësimit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Ramos refuzon rinovimin e kontratës me Real Madridin

Publikuar

-

Nga

Pas 16 sezonesh tek Real Madrid, mbrojtësi Serxhio Ramos me shumë mundësi do të largohet nga madrilenët këtë verë, teksa çështje për tu zgjidhur është dhe kontrata e 35 vjeçarit i cili deri tani nuk ka rinovuar ende.

Sipas mediave spanjolle, Ramos ka refuzuar rinovimin e kontratës me madrilenët dhe ka pasur dhe një debat të shkurtër me presidentin e klubit, Fiorentino Perez, i cili dyshohet se i është drejtuar spanjollit me fjalët ‘’Ne duhet të planifikojmë që sezonin e ardhëm të bëjmë pa ty’’.

Nuk mungojnë dhe ofertat e klubeve europiane për mbrojtësin spanjoll, ku ndër to dy klubet e mëdha PSG-ja me Liverpulin. Nuk dihet ende e ardhmja e tij, por një gjë është e sigurte se qendërmbrojtësi spanjoll nuk do të luajë për madrilenët sezonin tjetër.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barcelona po bind Messin të qëndrojë, do përdorë… Haland

Publikuar

-

Nga

Barcelona nis bisedimet me Lionel Mesin për të bindur yllin argjentinas që të vazhdojë të jetë pjesë e katalanasve e të mos u japë lamtumirën në verë siç mendohet se po planifikon të bëjë.

Radio katalanase “Rac 1”, e cila ka lidhje të ngushta me presidentin Joan Laporta, ka zbuluar detajet e bisedimeve paraprake që janë zhvilluar në ditët e kaluara. Laporta e di që nuk mund të garantoja shifrat që përfiton aktualisht Mesi, pasi klubi është në një situatë të rënduar ekonomike, ndaj synon që argjentinasi të ulë pretendimet e tij financiare direkte. Ai mendon që të bindë lojtarin me një ofertë për ta kthyer në ambasadorin e klubit në të ardhmen, kur të vendosë ta mbyllë me futbollin e luajtur.

Por Mesi kërkon një projekt fitues dhe klubi ka bindjen se argjentinasi do të pranojë nëse atij do t’i garantohet një sulmues me emër që ta ndihmojë në repartin e avancuar. Emri që Laporta po përdor është Erling Haland, pasi shpreson që me norvegjezin të bëjë një goditje të dyfishtë, duke i kthyer pak prestigj klubit e duke bindur paralelisht Mesin që të vazhdojë të jetë pjesë e tij edhe me projektin e ri. Gjithçka do të formalizohet në një ofertë zyrtare në ditët në vijim, pasi klubi nuk do të presë fundin e sezonit për të bindur futbollistin.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ramos takon Perezin, do largohet nga Real Madridi

Publikuar

-

Nga

Lideri dhe kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka shumë gjasa të largohet në fund të edicionit.

Në emisionin “El Chiringuito” është zbuluar një bisedë mes presidentit të klubit Florentino Perez dhe Sergio Ramosit, kur janë takuar së fundmi për të arritur një marrëveshje për rinovimin e kontratës.

Gazetari Josep Pedrerol, nga burime të sigurta ka thënë se Ramos e ka refuzuar ofertën e Perez.

“Kur Ramos refuzoi ofertën e Real Madridit, Florentino Perez i tha; ‘Duhet ta planifikojmë sezonin pa ty…’. Dhe Ramos iu përgjigj; ‘Bëje’”, deklaroi Pedrerol.

Sergio Ramos është pjesë e Madridit që nga viti 2005.

Ai deri më tani ka bërë 670 paraqitje me klubin e Los Blancos, ka shënuar 101 gola.

LEXO TE PLOTE