Connect with Us

FAKTET-Propaganda në FB/ “Byrektorja” e Lulzim Bashës, komente dhe sharje me profile false

Politikë

FAKTET-Propaganda në FB/ “Byrektorja” e Lulzim Bashës, komente dhe sharje me profile false

Publikuar

-

FAKTET-Propaganda në FB/ “Byrektorja” e Lulzim Bashës, komente dhe sharje me profile false

CNA.al ka sjellë edhe më herët për publikun fakte konkrrete sesi në profilin e kreut të PD pyesnin në takimin e tij live me “qytetaret” nje tufë profilesh false qe hiqen si qytetarë të ndershëm të këtij vendi për të rritur besueshmërinë e Lulzim Bashës, komentet ndahen nga profile dhe faqe, ku duke qenë se Facebook ka dhënë mundësinë që edhe një faqe mund të komentojë si një profil personal,shkruan CNA.al.

Janë identifikuar edhe me foto shumë nga personazhet të cilët punojnë pranë asaj që në PD e quajnë “Byrektorja e cila është një zyrë me të rinj në katin e dytë të selise të PD, ku një staf i keq paguar me profile false bën komente dhe reagime. Këtij stafi i janë bashkuar edhe njerëz pranë kunatit të Lulit apo call centerat e ish-deputetit Agron Shehaj.

Duke hapur nje faqe me emër e mbiemër dhe duke vendosur foto profil e kopertine mund të jesh i besueshem, sipas drejtuesve te propagandes në zemrën e “Byrektores” alla Luli Basha. (lexo këtu) Por nëse shohim kohën dhe sa postime kanë këto profile apo faqe duket lehtë se janë të krijuar vetëm disa orë para se të postojnë ose janë faqe me vetëm disa like. Janë kryesisht profile që happen në mënyrë të vazhdueshme dhe të pandalshme, në fushatë zgjerimi i tyre është i pandalshëm.

LEXO EDHE:  Pas dështimit për karrigen e Prokurorit të Përgjithshëm/ Granit Shahu “peng” në KPK

Duke hedhur nje sy në postimet e fundit të Lulzim Bashës vihet re se në komente nuk ka gjë tjetër vec profileve false (dhe atyre pak mbështetësve që komentojnë disa herë, në postimet e ditës së djeshme ku Basha prezantonte programin e tij për rrogat në shendetësi bie leht në sy që komentuesit kanë vetëm fjalë pozitive. (Lexo këtu)

Postimi i Lulzim Bashës

CNA.al monitoroi edhe disa nga mediat online si: News Boomb, TPZ.AL, Syri.net, etj. Në këto faqe lajmet pro PD, Lulzim Bashës dhe drejtuesve të tjerë të kësaj partie mbushen me komente pozitive.

Ndërsa të njëjtat profile përdoren edhe për sulm ndaj kundërshtarëve të tyre siç është kryeministri Edi Rama dhe Partia Socialiste. (lexo këtu) /CNA.al

Me poshtë ju sjellim faktet

 

Demaskohet Byrektorja e PD/ Basha nxjerr ushtrinë për të korrur fitore imagjinare

 

Demaskohet Byrektorja e PD/ Basha nxjerr ushtrinë për të korrur fitore imagjinare

Nga kunati, Elona, Desada dhe Odeta tek Berisha/ Kush e drejton vërtetë PD-në?

 

Faktet/ Lulzim Basha i jep vetes kurajo me profile fallco

Basha nxjerr “ushtrinë” në sulm/ Shpall “fitoren” përballë Ramës

Lulzim Basha, i mbyturi që kërkon të mbytë Partinë Demokratike

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama jep lajmin e mirë/ Mbërrijnë të tjera doza vaksinash në aeroportin Nënë Tereza

Publikuar

-

Nga

Rama jep lajmin e mirë/ Mbërrijnë të tjera doza vaksinash në aeroportin Nënë Tereza

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se në aeroportin Nënë Tereza sapo kanë mbërritur 40,800 doza vaksinash Astrazeneca.

Përmes një postimi, Rama shkruan se në ditët në vijim pritet të vijnë edhe doza të tjera, për të mos ndalur ritmin e lartë të vaksinimit.

Këto doza vijnë nga marrëveshja që është nënshkruar me Covax.

LEXO EDHE:  Pas dështimit për karrigen e Prokurorit të Përgjithshëm/ Granit Shahu “peng” në KPK

LEXO EDHE:  Bindet edhe Meta/ Basha i shërben Ramës

Aeroporti “Nënë Tereza” – Mbërrijnë 40,800 doza të vaksinës AstraZeneca, nëpërmjet instrumentit Covax, teksa presim mbi 250,000 vaksina në ditët në vijim, për të mos e ndalur ritmin e lartë të vaksinimit, derisa çdo qytetar 🇦🇱 të mbrohet nga virusi i rrezikshëm“, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rindërtimi/ Basha: Kompensim për të gjitha familjet e dëmtuara nga tërmeti

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi elektoral në Kurbin u ka bërë thirrje qytetarëve që me 25 prill të votojnë numrin 9.

Më tej, Basha u shpreh se për të gjithë familjet e dëmtuara nga tërmeti do të ketë një proces vlerësimi në transparencë të plotë.

“Shikoni se çfarë bën me rindërtimin. Sot nga ky shesh është vendi ti them të gjithë të dëmtuarin nga tërmeti se detyra e qeverisë së re dhe e imja si kryeministër  do të jetë vlerësimi në trasprencë dhe kompensim për të gjitha familjet e dëmtuara nga tërmeti.

Ejani bashkohuni me shpresën. Më 25 prill, ne të gjithë bashkë do të votojmë numrin 9. Më 25 prill, shqiptarët do largojnë me votë Edi Ramën. tetë vjet dështime dhe guxon e vjen prapë e kërkon edhe katër vite të tjera mandate.

Ne e duam Shqipërinë në BE, ndërsa Rama pasuron pak oligarkë në kurriz të shqiptarëve.  Edhe pak ditë na kanë ngelur nga ndryshimi i vendit. Më prekin lotët e prindërve që kanë fëmijët në emigracion. Bashkë për ndryshim. Kurbini fiton, Lezha fiton dhe Shqipëria fiton. Zoti e bekoftë Shqipërinë. Fitore”, u shpreh Basha. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Betohu se më ke dashtë”/ Arsimi pendohet për këngën që i dedikoi Anës: Duhet me e korrigjuar

Publikuar

-

Nga

Para pak kohësh në mediat rozë u përfol për një lidhje  mes Ana Lleshi dhe Arsimit. Këto lajme në një farë mënyre u pranuan edhe nga dy protagonistëve, por mesa duket lidhja e tyre ka përfunduar.

Madje ndjekësit e dyshes vunë re se Arsimi dhe Ana nuk e ndiqnin më njëri-tjetrin në llogaritë e tyre në Insatgram. “Prive” ka konfirmuar nga burime pranë dyshes se ata janë ndarë dhe shkak është bërë një debat që kanë pasur me njëri-tjetrin në distance.

Para se kjo lidhje të përfundonte, Arsimi i kishte dedikuar një këngë Anës , për të cilën është penduar. Në InstaStory, Arsimi ka ndarë me ndjekësit këtë pjesë, teksa shkruan “Bon be? Se më ke dasht? Të uroj më të mirat beba. Sardi, tani vëlla duhet me e korrigju njëçikë këtë pjesë.”./CNA.al


LEXO TE PLOTE