Connect with Us

‘Tirana, si Real Madridi i Shqipërisë”, Muzaka: Eshtë shumë e vështirë për…

Sport

‘Tirana, si Real Madridi i Shqipërisë”, Muzaka: Eshtë shumë e vështirë për…

Publikuar

-

Gjergji Muzaka ka folur për karrierën e tij. Ish-futbollisti i Partizanit, Tiranës, Flamurtarit, Skënderbeut dhe Kombëtares kuqezi ka “varur këpucët në gozhdë”, ndërsa për gazetaren Sidorela Gjoni ka theksuar se nuk e ndan dot Partizanin me Tiranën.

Për Muzakën, në kohën e tij te bardheblutë, Tirana ishte Real Madridi dhe të gjithë kishin dëshirë të shkonin të luanin atje.

“Tirana apo Partizani: Është shumë e vështirë për të dalluar njërën nga tjetra sepse Partizani është klubi që më ka rritur dhe më ka dhënë gjithçka, më formoi si futbollist, si profesionist dhe më pas shkova te një klub që kisha kënaqësi që të luaja.

Le të themi se në atë periudhë kur unë kam luajtur futboll, Tirana shihej si skuadra ,po themi si Reali i kampionatit shqiptar, që të gjithë donin të shkonin të luanin njëherë aty, kështu që të dyja i kam të pandara”, tha Muzaka mes të tjerash.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

VIDEO/ Shokohet Siti, e mund Lidsi i Bielsës me 10 lojtarë. Protagonist edhe një shqiptar

Publikuar

-

Nga

Mançester Siti ka marrë një humbje shokuese 1-2 në kampionat kundër skuadrës së Lidsit, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 31 të Premier Ligës angleze.

Heroi i Lidsit ishte mesfushori Dallas, i cili realizoi një dygolësh në këtë takim. Pjesa e parë përfundoi në avantazh të miqve teksa ishte Dallas, i cili kaloi ekipin e tij në avantazh në minutën e 42’. Në minutën e fundit të pjesës së parë, qendërmbrojtësi i miqve, Kuper, doli me karton kuq duke e lënë skuadrën e Bielsës me 10 lojtarë.

Djemtë e Pep u zgjuan vonë, teksa gjetën golin e barazimit në minutën e 76’ të takimit me anë të sulmuesit anësor Torrez. Kur  sfida po shkonte drejt fundit për golin e fitores mendoj dyshja Alioski-Dallas, ku pas një asisti fantastik të shqiptarit, Dallas shënoi të dytin për Lidsin dhe të dytin personal për t’i dhënë kështu një fitore të madhe ekipit të Bielsës.

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Live Superiorja/ Teuta zhbllokon ndeshjen, ende nuk ka gol në Laçi-Vllaznia

Publikuar

-

Nga

Duele mjaft interesante, që kanë nisur prej orës 16:00. Lacci-Vllaznia është kryendeshja e javës, mes skuadrave që duan titullin kampion. Ky duel po luhet, sikurse edhe Apolonia-Teuta.

Durrsakët morën javën e kaluar vendin e parë në klasifikim dhe do tentojnë të mos e lëshojnë më, ndaj marrja e tre pikëve me fierakët e vendit të fundit është detyrim.

LAÇI-VLLAZNIA 0-0

APOLONIA-TEUTA 0-1
Shënues: L. Vila 19′

19′ Lorenco Vila ka realizuar në Fier kundër Apolonisë dhe Teuta kryesuese e kampionatit kalon në epërsi ndaj Apolonisë

LEXO TE PLOTE

Sport

Përmbysje dramatike e Dinamos me Korabin, skuadrat mike bëjnë ligjin

Publikuar

-

Nga

Burreli dhe Dinamo do të luftojnë deri në fund për t’u ngjitur në Superiore. Matjanët kanë bërë detyrën ditën e sotme, duke fituar në transfertë me skuadrën e Vorës me shifrat 0-3. Skuadra e Nikajt e zhbllokoi ndeshjen me Raboshtën në fundin e pjesës së parë.

Në të dytën Kurbneshi me penallti ndëshkoi sërish skuadrën vendase, kurse japonezi Takashi mbylli të gjitha llogaritë. Në Peshkopi ndërkohë ndeshje ishte shumë emocionuese, me Korabin që u mposht nga Dinamo me përmbysje.

GRUPI A (PLAY-OFF)
Korabi-Dinamo 1-2
Shënues:
 Marku 58’ / Didjiwa 82’, Welber 89’
Vora-Burreli 0-3
Shënues:
 Raboshta 42’, Kurbneshi (pen.) 78’, Takashi 83’

Gara për mbijetesë në grupin A vijon të jetë interesante, pasi Partizani B dhe Oriku kanë marrë pikët e plota. Vlonjatët iu falën Branicës në ndeshjen me Besëlidhjen, kurse Bërdufi dhe Zani i dhanë tre pikët skuadrës së Partizanit B në Shkodër kundër Veleçikut.

Ky duel përfundoi më rezultatin 1-2 dhe ishte Taulant Marku që shënoi i pari, por më pas Djidjiwa dhe Welber mposhtën dy herë portierin e dibranëve dhe i dhanë tre pikët Dinamos, që ngjitet në vendin e dytë me dy pikë më pak se Burreli.

Më ndryshe situatë në grupin B, pasi Lushnja ka marrë tre pikët kundër Elbasanit të vendit të fundit. Fatet e kësaj ndeshjeje i vendosi sulmuesi me eksperiencë, Vilfor Hysaj, i cili shënoi në portën e verdhebluve që janë të rënë një kategori më poshtë.

GRUPI A (PLAY-OUT)
Veleçiku-Partizani B 0-2
Shënues: 
Bërdufi 33’, Zani 54’
Oriku-Besëlidhja 1-0
Shënues:
 Branica 17’

GRUPI B (PLAY-OUT)
Elbasani-Lushnja 0-1
Shënues:
 Hysa 74’

LEXO TE PLOTE