Connect with Us

“Nuk është vendimtare ndeshja me Napolin”, Pirlo: Takimi i Anjelit me Alegrin? E dija, nëse darkoj me Maldinin…

Seria A

“Nuk është vendimtare ndeshja me Napolin”, Pirlo: Takimi i Anjelit me Alegrin? E dija, nëse darkoj me Maldinin…

Publikuar

-

Juventusi do të përballet ditën e nesërme me Napolin, në një ndeshje që është shumë e rëndësishme për të ardhmen e të dyja skuadrave, të cilat po luftojnë për një vend në Ligën e Kampioneve për sezonin e ardhshëm, pasi kreu që mbahet nga Interi duket shumë larg.

Këtë e konfirmoi edhe trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, i cili u shpreh se kanë përballë dy skuadra me objektiva të njëjtë. Gjithashtu tekniku bardhezi u shpreh se kjo nuk është një ndeshje vendimtare për të ardhmen. Pirlo u pyet edhe për takimin mes Anjelit dhe Alegrit, duke thënë se ishte në dijeni të kësaj.

“Do të jetë një ndeshje shumë e rëndësishme për renditjen. Napoli po kalon një moment shumë të miorë dhe do të kërkojë të marrë fitoren nesër. Të njëjtën gjë duam edhe në. Shpresoj të bëjmë mirë, nuk do të jetë një ndeshje vendimtare, pro e rëndësishme. Përballë janë dy skuadra me objektiva të njëjtë.

Takimi i Anjelit me Algerin? Unë isha paralajmëruar për këtë, presidenti ma kishte thënë që do takohej. Mbi të gjitha ekziston miqësia. Nëse unë do të kisha një takim me Maldinin, kjo nuk do të thotë se unë ditën tjetër do të jem trajner i Milanit. Unë kam kontakte të përditshme me Anjelin, ne i themi njëri-tjetrit gjithçka që ndodh, jam i vetëdijshme për besimin dhe qetësinë që më jep. Rezultatet ndryshojnë gjithçka dhe është në dorën time që të vendos nëse do të jem trajner për sezonin e ardhshëm.

LEXO EDHE:  Shënoi dje kundër Bolonjës, Kristiano Ronaldo thyen rekord në Serinë A

Ndeshja me Napolin vendimtare për mua? Unë punoj të bëj më të mirën dhe përpiqemi të fitojmë ndeshjet. Unë ndiej besimin e lojtarëve, jam gjithmonë në kontakt me ta, ne flasim para dhe pas stërvitjes, ata më japin besim në atë që dua dhe po vazhdojmë. Lojtarët më ndjekin, ata duan hakmarrje dhe janë të parët që trishtohen për këtë situatë. Unë nuk kam nevojë të sqaroj me lojtarët sepse gjithçka është në rregull, gjithmonë kam qëndruar i qetë në këtë anë, sepse shoh se ata ndjekin udhëzimet e mia dhe i falënderoj që e kanë bërë këtë edhe në kohë vështirësie.

Për fat të mirë Dibala është mirë, është stërvitur me grupin, nuk ndjen më dhimbje. Ai ka qenë në dispozicion dhe shpresoj ta kemi gati për nesër. Nuk i ka ende 90 minuta në këmbë, por e rëndësishme është që e kemi në dispozicion.”, tha Pirlo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Qeveria italiane “shpëton” Europianin. Mbeten 3 shtete në dyshim

Publikuar

-

Nga

Qeveria italiane i ka hapur dritën jeshile pranisë së tifozëve në shkallët e stadiumit gjatë Europianit të kësaj vere, duke mos rrezikuar kësisoj zhvillimin e aktivitetit në Itali. UEFA kishte kërcënuar se do t’u hiqte Europianin vendeve që nuk garantonin prani tifozësh në stadium dhe kështu ,qeveria italiane është ngutur të miratojë vendimin para datës 16 prill që ishte e fundit për t’i kthyer përgjigje ndërkombëtarëve.

Valentina Vecali, ish-skermiste e cila tashmë është sekretare për sportin në qeverinë italiane, i ka dërguar një shkresë zyrtare Federatës Italiane duke saktësuar se kishte një miratim nga qeveria për të paktën 25% të kapacitetit të stadiumit.

“Qeveria rinovon formalisht përkushtimin për zhvillimin e aktivitetit në Itali, duke garantuar në çdo mënyrë organizative direkte dhe sigurimin e pranisë të një kuote spektatorësh të barabartë me të paktën 25% të kapacitetit”, shkruhej në shkresën e qeverisë italiane.

LEXO EDHE:  Frikë te Juventus/ Cristiano Ronaldo nuk do të debutojë më 18 gusht?

LEXO EDHE:  Shënoi dje kundër Bolonjës, Kristiano Ronaldo thyen rekord në Serinë A

Ndërkohë,mbetet të mësohet se çfarë do të bëhet me Bukureshtin në Rumani, Bilbaon në Spanjë dhe Mynihun në Gjermani, të cilat nuk janë gati të presin tifozë në ndeshjet e tyre pasi e cilësojnë shqetësuese situatën e pandemisë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milani zonë e kuqe, Ibra “kapet” në restorant dhe bën të nisin polemikat

Publikuar

-

Nga

COVID vazhdon të mbajë të mbyllur shumë vende teksa rreziku nga infektimet mbetet konkret. Kështu ndodh edhe në Itali, aty ku një nga qytetet më të rëndësishme, Milano është konsideruar zonë e kuqe dhe aktivitetet janë të stopuara.

Këtu përfshihen edhe restorantet apo baret, mirëpo një foto e cila është bërë virale ka treguar të kundërtën teksa bëhet fjalë për Zllatan Ibrahimoviç. Suedezi duket se ka shkelur rregullat dhe është fotografuar në një restorant të Milanos, së bashku me disa miq pjesë e të cilëve ishte edhe ish-milanisti Abate.

Rreth kësaj foto tashmë kanë nisur edhe polemikat nëse për sulmuesin duhen marrë masa. Megjithatë, pronari i restorantit ku është fotografuar Ibra ka theksuar se ata nuk kanë qëndruar për darkë aty, por thjesht sa për të pirë verë mes miqsh.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Hysaj pranë Milanit, në Itali zbulojnë edhe skenarin surprizë

Publikuar

-

Nga

Periudhës 5-vjeçare në radhët e Napolit po i vjen fundi për Elseid Hysajn. Kontrata e tij skadon në fund të këtij sezoni dhe e ardhmja e tij ka nisur të jetë një temë e nxehtë. Emri i shkodranit është lidhur me ekipe të njohur të arenës së futbollit europian, ku një prej tyre është edhe Milani.

Sipas “Il Mattino”, kuqezinjtë kanë nisur negociatat e tyre me mbrojtësin shqiptar dhe agjentin e tij, por akordi ende nuk është arritur. Madje media në fjalë zbulon edhe skenarin që mund të ndodhë në minutat e fundit. Megjithëse menaxheri Xhufredi e ka përjashtuar mundësinë e rinovimit, një gjë e tillë mund të ndodhë në ekstremet e këtij sezoni, teksa Hysaj duket se nuk ia ka mbyllur plotësisht derën Napolit.

LEXO TE PLOTE