Manastirliu nga Korça: 150 mijë të moshuar kanë marrë doza të vaksinës anti-Covid

6 Prill 2021, 08:02, Sociale CNA
Manastirliu nga Korça: 150 mijë të moshuar kanë marrë

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirlu ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit në Korçë.

Manastirliu theksoi se që nga fillimi i procesit të vaksinimit masiv, 150 mijë të moshuar kanë marrë doza të vaksinës anti-Covid.

?Kemi vaksinuar mbi 10 mijë qytetarë dhe pjesa më e madhe janë të moshuar. Kemi arritur mbi 150 mijë të moshuar të vaksinuar deri më tani. Ndërkohë gjithsej janë mbi 260 mijë vaksinime. Sot kemi planifikuar të vaksinojnë mbi 300 të moshuar. Dje kanë mbërritur doza të Pfizer, ndërsa përgjatë fundit të prillit dhe majit vijon kontrata me Pfizer për dozat e shpërndara?, tha Manastirliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga