Connect with Us

Horoskopi i ditës, 6 prill 2021

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 6 prill 2021

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 19 Qershor 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Do të jetë dita e duhur për të analizuar sjelljen e personave përreth jush. Mundohuni të mos e mbyllni veten si një iriq por të komunikoni pak me të gjithë, përfshirë partnerin tuaj. Gjithashtu përpiquni të mos bëheni shumë agresivë edhe në punë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Do të jetë një ditë me shumë dashuri: do të keni vetëm sytë për partnerin tuaj. Yjet do ju japin sukses në vendin e punës dhe do ju bëjnë më krijues. Mos i neglizhoni miqtë tuaj.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Nje dite e favorshme si për dashurine ashtu edhe për miqësitë. Por përpiquni t’i mbani këmbët fort në tokë sepse njerëzit përreth jush mund të mos e kuptojnë qëndrimin tuaj. Në punë do ju duhen të gjitha përpjekjet.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ju tregon se do ta keni të vështirë të përqendroheni dhe për këtë arsye të merrni vendime të rëndësishme. Bëni kujdes në dashuri pasi do të jetë një ditë komplekse dhe shmangni diskutimet me partnerin.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Ju tregon se do të ndiqni atë dëshirë për liri që keni humbur me javë të tëra tani. Mundohuni të përdorni të gjitha burimet tuaja për të arritur rezultatet e dëshiruara. Sa i përket dashurisë, do ta lini partnerin tuaj në njërën anë për t’iu përkushtuar punës.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Do të jetë një ditë kushtuar rritjes personale. Në dashuri, përpiquni të mos veproni sipas impulsit, por merrni kohën e duhur.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Një ngjarje e veçantë mund të ndryshojë ditën tuaj. Momente alternative nervozizmi me momente euforie. Në dashuri do të ketë diskutime të vogla me partnerin në lidhje me çështjet e brendshme.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 30 prill 2021

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Gjatë ditës së martë do të dëshironi të kapërceni të gjitha kufijtë tuaj dhe gjithashtu do të përballeni me konfliktet e brendshme që ju mundojnë. Në dashuri do të ketë përmirësime të vogla por tani partneri nuk është mendimi juaj i parë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Ju jeni shumë i përqendruar në arritjen e qëllimeve tuaja në mënyrën më të mirë të mundshme.Nuk do të jeni veçanërisht me fat por do të jeni në gjendje të përjetoni një ekuilibër të shkëlqyeshëm midis dashurisë, jetës profesionale dhe emocionale.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Këto ditë ju pushton një energji e re dhe doni të kënaqeni me gjëra që deri më tani as nuk i keni marrë parasysh. Në një nivel sentimental, horoskopi këshillon të mos bëni zgjedhje shumë të nxituara: vendosni me qetësi se çfarë të bëni.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Do të merrni surpriza nga ata që doni dhe partneri do të jetë në gjendje t’ju tregojë të gjithë vlerësimin e tij. Situata financiare do të mbetet e qëndrueshme ndërsa këshillat janë të kaloni kohë me familjen.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Këto ditë ju keni mundësinë për të punuar me veten tuaj për të vendosur se çfarë të bëni me jetën tuaj. Në dashuri ndiheni të pushtuar nga një forcë pozitive që do t’ju shtyjë të hapeni me të dashurin tuaj

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi javor, 25-31 Korrik/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Publikuar

-

Nga

Horoskopi për javën e fundit të Qershorit/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

Dashi

Ka çështje që mund të bëjnë të humbni besimin tek njerëzit përreth jush , prandaj do të duhet të siguroheni që të mos humbin as edhe një minutë duke diskutuar, por duhet të ndërhyni menjëherë!

Demi

Ka shumë çështje për tu adresuar në fillim të javës,  kështu që do të ishte mirë të shtyni disa prej tyre dhe të përpiqeni të merrni vendime praktike sesa të përshtatshme. Mos i kushtoni vëmendje asaj që ju thonë ekspertët e mëdhenj, ju duhet të njihni klientët tuaj , shefin tuaj dhe kolegët tuaj, në mënyrë që të bëni gjithçka më harmonike, të qëndrueshme dhe të organizuar!

Binjakët

Edhe nëse nuk ju pëlqen të shkoni në punë me një buzëqeshje në fytytrë, përsëri mund të përpiqeni të shkëlqeni ditët tuaja, duke hequr ca teka të vogla që do ta bëjnë gjithçka më të këndshme.

Gaforrja

Nga e enjtja e tutje do të keni një fluks të madh në punë, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të pushoni gjatë fundjavës, përkundrazi, do të jetë e domosdoshme që ju të relaksoheni, përpara hapit të madh drejt suksesit!

Luani

Ju do të duhet të kujdeseni për aspektet sociale dhe thjesht ekonomike të punës suaj gjatë javës, pasi lënia jashtë e njërit prej të dyve mund të nënkuptojë shkatërrimin e projekteve tuaja.

Virgjëresha

Merrni gjithë kohën që ju nevojitet këtë të hënë për të menduar se çfarë të bëni dhe për t’u organizuar sa më mirë, pasi ditët e tjera nuk do të keni kohë as për një kafe! Ju do të duhet të merrni parasysh çdo aspekt të punës suaj.

Peshorja

Do të ishte më mirë të kishit bërë pak sakrifica dhe përpjekje në të kaluarën, në mënyrë që të mos punoni më shumë në këtë kohë. Për shkak të këtij gabimi në të kaluarën, tani nuk do të keni kohën që dëshironit për të pushuar.

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 31 tetor 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 4 dhjetor 2018

Akrepi

Ka momente në të cilat duhet të zgjidhni se si do të shkojë dita juaj, ose nëse do të merrni një vendim ose tjetrin dhe puna juaj do të varet nga kjo.Sigurisht që mund ta arrini qëllimin tuaj, por kjo nuk do të thotë që nuk duhet të punoni shumë dhe se nuk duhet të respektoni disa kufij!

Shigjetari

Në këtë periudhë ju jeni në gjendje të vendosni se cili është qëllimi juaj për javën e ardhshme, prandaj përpiquni të planifikoni gjithçka, në detaje. Kjo sigurisht nuk do të thotë që ju nuk keni nevojë, ose nuk mund të bëni diçka jashtë planeve tuaja nëse mendoni se është më e mira për ju.

Bricjapi

Ju duhet të bëni diçka më shumë gjatë kësaj periudhe, për veten tuaj dhe për njerëzit që janë afër jush, por mbi të gjitha duhet të përpiqeni të mbyllni marrëveshjen tuaj sa më shpejt të jetë e mundur. Mundohuni të mos planifikoni shumë për të ardhmen, por përkundrazi duhet të përpiqeni të merrni disa masa paraprake, por pa u dëshpëruar shumë . E tashmja është shumë më e rëndësishme.

Ujori

Në këtë periudhë fati është në anën tuaj dhe nuk mund të ankoheni për këtë. Mbi të gjitha, gjithçka që keni bërë në këto ditë të fundit do të jetë e dobishme për të ardhmen dhe për punën tuaj.

Peshqit

Kjo javë do t’iu gjejë dembel. Nuk do të doni të qëndroni asnjë minuatë jashtë orarit të punës tuaj. Ju presin sumë çështje të lëna pezull që kërkojnë zgjidhje patjetër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 25 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 25 korrik 2021

Dashi

Mos lejoni që ambicia të vendosë nën kontroll jetën tuaj, përkundrazi ngjiti shkallët e karrierës në mënyrë më agresive. Ngjitja lart duhet të jetë përparësia juaj kryesore tani – kryesisht, sepse të gjitha kushtet janë perfekte për ju që të arrini sukses!

Demi

Kohët e fundit duket se ju tërheq një jetë jo shumë e rregullt, por ju e dini thellë brenda vetes se kjo lloj jete nuk do të sigurojë substancën që është e nevojshme për lumturinë që kërkoni. Uluni dhe flisni me një person të mençur që me të vërtetë jep mendime të vyera.

Binjakët

Krijimi i romancave në jetën tuaj nuk ka të bëjë vetëm me një marrëdhënie dashurie. Edhe romanca është një pjesë e madhe e asaj se si lidhemi me botën. Gjërat mund të duken të pashpresa, por në planin afatgjatë, çdo gjë do të bëhet më interesante.

Gaforrja

Dikush me të cilin po punoni është duke hedhur pengesa nga e majta në të djathtë, por nesër ky person do të detyrohet të ndryshojë qëndrim. Për këtë nuk do të jetë e nevojshme të bëni asgjë. Në profesionin tuaj do t’ia dilni mbanë në çdo aspekt.

Luani

Idetë tuaja janë po aq të mira sa idetë e çdo kujt tjetër. Njerëzit që janë në pushtet do të preferojnë mënyrën tuaj të të menduarit mbi kolegët tuaj, prandaj mos e lini shansin t’ju shpëtojë nga duart. Nuk keni asgjë për t’u shqetësuar. Nëse doni që njerëzit t’ju respektojnë, duhet t’u jepni atyre një arsye për ta bërë këtë.

Virgjëresha

Riorganizimi i prioriteteve tuaja mund të kërkohet nga ju nesër. Zgjidhni ku e vendosni energjinë tuaj me shumë kujdes. Jini konstruktiv me emocionet tuaja sot dhe do të shpërbleheni me disa gjëra të mahnitshme.

LEXO EDHE:  Magjia e zezë/ Ja shenjat që tregojnë se jeni viktimë e ritualit të frikshëm

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 16 mars 2019

Përdorni kreativitetin tuaj gjatë një debati nesër, sepse do t’ju shpëtojë gjatë një situatë të ndërlikuar. Argëtojeni veten me mendimet se si do të kaloni fundjavën e ardhshme. Bëni plane interesante dhe gjithçka do të shkojë mbarë.

Akrepi

Do të kaloni një ditë të rehatshme në shoqëri të mirë. Kujtohuni se këta njerëz ju duan pa interes dhe kjo ju sjell shumë qetësi në aspektin emocional. Në çështjet financiare keni nevojë për një impuls të ri.

Shigjetari

Ju do të takoni njerëz interesantë nesër, pikëpamjet e të cilëve janë shumë, shumë ndryshe nga tuajat. Ata kanë shumë gjëra bindëse për të thënë në mbrojtje të anës tjetër të argumentit. Duhet të jeni të hapur për mendimin ndryshe.

Bricjapi

Nesër puna juaj është të zgjoni dikë nga gjumi. Tregojani këtij personi të vërtetat siç janë, pa i zbukuruar ato. Do të kuptoni se mirënjohja e këtij personi ndaj jush do të jetë e paharrueshme.

Ujori

Një nga cilësitë tuaja më atraktive është ndjenja juaj e humorit sepse ju mund të shihni aspekte komike të pothuajse çdo gjë. Ky qëndrim ju ka ardhur në ndihmë shumë shpesh në të kaluarën dhe ju ka mundësuar të ruani qetësinë edhe kur keni pasur probleme. Bëjeni edhe nesër këtë.

Peshqit

Intelekti juaj është i fortë dhe i fokusuar. Kjo do t’ju ndihmojë të kuptoni thelbin e problemit që ju rrethon. Duke zbuluar problemin do të arrini edhe ta zgjidhni atë. Në aspektin sentimental, parashikohen zhvillime pozitive.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Bëjnë gjithçka për partnerin/ Tre shenjat e horoskopit që sakrifikojnë për dashurinë

Publikuar

-

Nga

Bëjnë gjithçka për partnerin/ Tre shenjat e horoskopit që sakrifikojnë për dashurinë

Dashi

Në qoftë se partneri/-ja juaj i përket shenjës së dashit konsiderojeni veten me fat, pasi dashët janë ithtarë të dashurisë së vërtetë dhe duan të përjetojnë sa me shumë emocione pranë partnerit. Asgjë nuk i tremb për të pasur marrëdhënien e ëndërruar.

Virgjëresha

Virgjëreshat janë shumë pasionante në dashuri, por kur gjërat shkojnë keq ato braktisin menjëherë gjithçka. Vlerësojnë ndershmërinë më shumë se çdo gjë tjetër dhe presin që partneri i tyre t’ua kthejë me të njëjtën monedhë, sipas “opinion”. Nuk u pëlqejnë lojërat, duan lidhje të qëndrueshme e të gjata, dashuria për ta është forca më e bukur që mund të udhëheqë jetën e një njeriu.

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 31 tetor 2018

Peshorja

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 31 tetor 2018

Peshoret janë pasionante të lindura, të gatshme për të bërë çdo gjë që lidhja të funksionojë siç duhet. Ato janë të gatshme të marrin avionin, trenin, biçikletën, madje të hipin edhe në shpinën e një deveje për të shkuar pranë dashurisë. Por, sakrificat në emër të dashurisë nuk nënkuptojnë vetëm zhvendosje fizike, por edhe të bësh kompromise duke hequr dorë shpeshherë edhe nga dëshirat e tyre./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE