Connect with Us

Sëmuret arbitri gjatë ndeshjes Gramozi-Maliqi

Sport

Sëmuret arbitri gjatë ndeshjes Gramozi-Maliqi

Publikuar

-

Sezoni po luan ndeshjet finle, ndërkohë që inferiorja që është larg syrit të kamerave, e për më tepër që nuk ka edhe tifozë, duket se rrregullat e lojës anashkalohen, ndërsa ndeshja Gramozi-Maliqi ka nisur me vonesë. Ndërkohë që dy ekipet rivalë për t’u ngjitur në Kategorinë e Parë, Butrinti e Labëria e kanë nisur ndeshjen në orarin e caktuar nga FSHF-ja.

Në fakt, justifikimi ka qenë fakti që gjyqtari ka qenë me tension të lartë, por edhe kjo të bën pak të besosh, pasi ka ndodhur në Superiore, që gjyqtari ka pësuar tërheqje dhe është caktuar më pas me Delegatin e FSHF-s, apo Vëzhguesin që ndeshjen ta gjykojë gjyqtari i katërt!

Ndërkohë që në Ersekë nuk ndodhi kështu, por pjesa e dytë e takimit nisi me vonesë, madje është pritur që të mbërrijë edhe një ekip mjekësh, veç ndihmës së parë që kanë dhënë ata të dy ekipeve ndaj anësorit Spahiu…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

VIDEO/ Shokohet Siti, e mund Lidsi i Bielsës me 10 lojtarë. Protagonist edhe një shqiptar

Publikuar

-

Nga

Mançester Siti ka marrë një humbje shokuese 1-2 në kampionat kundër skuadrës së Lidsit, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 31 të Premier Ligës angleze.

Heroi i Lidsit ishte mesfushori Dallas, i cili realizoi një dygolësh në këtë takim. Pjesa e parë përfundoi në avantazh të miqve teksa ishte Dallas, i cili kaloi ekipin e tij në avantazh në minutën e 42’. Në minutën e fundit të pjesës së parë, qendërmbrojtësi i miqve, Kuper, doli me karton kuq duke e lënë skuadrën e Bielsës me 10 lojtarë.

Djemtë e Pep u zgjuan vonë, teksa gjetën golin e barazimit në minutën e 76’ të takimit me anë të sulmuesit anësor Torrez. Kur  sfida po shkonte drejt fundit për golin e fitores mendoj dyshja Alioski-Dallas, ku pas një asisti fantastik të shqiptarit, Dallas shënoi të dytin për Lidsin dhe të dytin personal për t’i dhënë kështu një fitore të madhe ekipit të Bielsës.

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Live Superiorja/ Teuta zhbllokon ndeshjen, ende nuk ka gol në Laçi-Vllaznia

Publikuar

-

Nga

Duele mjaft interesante, që kanë nisur prej orës 16:00. Lacci-Vllaznia është kryendeshja e javës, mes skuadrave që duan titullin kampion. Ky duel po luhet, sikurse edhe Apolonia-Teuta.

Durrsakët morën javën e kaluar vendin e parë në klasifikim dhe do tentojnë të mos e lëshojnë më, ndaj marrja e tre pikëve me fierakët e vendit të fundit është detyrim.

LAÇI-VLLAZNIA 0-0

APOLONIA-TEUTA 0-1
Shënues: L. Vila 19′

19′ Lorenco Vila ka realizuar në Fier kundër Apolonisë dhe Teuta kryesuese e kampionatit kalon në epërsi ndaj Apolonisë

LEXO TE PLOTE

Sport

Përmbysje dramatike e Dinamos me Korabin, skuadrat mike bëjnë ligjin

Publikuar

-

Nga

Burreli dhe Dinamo do të luftojnë deri në fund për t’u ngjitur në Superiore. Matjanët kanë bërë detyrën ditën e sotme, duke fituar në transfertë me skuadrën e Vorës me shifrat 0-3. Skuadra e Nikajt e zhbllokoi ndeshjen me Raboshtën në fundin e pjesës së parë.

Në të dytën Kurbneshi me penallti ndëshkoi sërish skuadrën vendase, kurse japonezi Takashi mbylli të gjitha llogaritë. Në Peshkopi ndërkohë ndeshje ishte shumë emocionuese, me Korabin që u mposht nga Dinamo me përmbysje.

GRUPI A (PLAY-OFF)
Korabi-Dinamo 1-2
Shënues:
 Marku 58’ / Didjiwa 82’, Welber 89’
Vora-Burreli 0-3
Shënues:
 Raboshta 42’, Kurbneshi (pen.) 78’, Takashi 83’

Gara për mbijetesë në grupin A vijon të jetë interesante, pasi Partizani B dhe Oriku kanë marrë pikët e plota. Vlonjatët iu falën Branicës në ndeshjen me Besëlidhjen, kurse Bërdufi dhe Zani i dhanë tre pikët skuadrës së Partizanit B në Shkodër kundër Veleçikut.

Ky duel përfundoi më rezultatin 1-2 dhe ishte Taulant Marku që shënoi i pari, por më pas Djidjiwa dhe Welber mposhtën dy herë portierin e dibranëve dhe i dhanë tre pikët Dinamos, që ngjitet në vendin e dytë me dy pikë më pak se Burreli.

Më ndryshe situatë në grupin B, pasi Lushnja ka marrë tre pikët kundër Elbasanit të vendit të fundit. Fatet e kësaj ndeshjeje i vendosi sulmuesi me eksperiencë, Vilfor Hysaj, i cili shënoi në portën e verdhebluve që janë të rënë një kategori më poshtë.

GRUPI A (PLAY-OUT)
Veleçiku-Partizani B 0-2
Shënues: 
Bërdufi 33’, Zani 54’
Oriku-Besëlidhja 1-0
Shënues:
 Branica 17’

GRUPI B (PLAY-OUT)
Elbasani-Lushnja 0-1
Shënues:
 Hysa 74’

LEXO TE PLOTE