Connect with Us

Rama “i nxjerr sheshit” telefonatat me të tijët/ Pas Peleshit, flet me Gjiknurin: Do bësh tërmet apo jo?

Politikë

Rama “i nxjerr sheshit” telefonatat me të tijët/ Pas Peleshit, flet me Gjiknurin: Do bësh tërmet apo jo?

Publikuar

-

Vizita në Korçë/ Edi Rama fushatë për Spahon dhe Salianjin

Kryeministri Edi Rama ka filluar të bëjë publike bisedat telefonike me ministrat dhe kanidatët për deputetë të Partisë Socialiste.

Pas telefonatës me drejtuesin politik të PS në Korçë, Niko Peleshi, Rama teksa ka qenë rrugës për në qytetin juglindor, ka telefonuar edhe drejtuesin politik të qarkut Vlorës, Damian Gjiknuri,

Gjatë bisedës telefonike të transmetuar live në faqen e tij të Facebook, Rama me ironi i thotë Gjiknurit, “hë mo do bësh tërmet në Vlorë?”.

Pjesë nga biseda:
Edi Rama: Ça bëhet Damian?

Damian Gjiknuri: Mirë mo ja fushatë, punë, lëvizje.
Rama: Do e bësh tërmet Vlorë apo jo
Gjiknuri: Kam qejf të bëhet fitorja dhe ta them edhe njëherë atë fjalën
Rama: Si shkon puna
Gjiknuri: Mirë, e përgjithshmja mirë, e rëndësishme që ka pasur fushatë të qetë.
Rama: Leskua ç’bën
Gjiknuri: Secili bën punën e tij
Rama: Po ky ka ardhur
Gjiknuri: Kush , presidenti?
Gjiknuri: Vjen i maskuar, ka mënyrën e tij, bën fushatë
Rama: me OFL apo KCK
Gjiknuri: LSI e ka humbur toruan, nuk e gjejnë veten
Rama: Po me komunitetin çam, po ecin kontaktet./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Konflikti Palestinë-Izarel/ Ironizon Spahiu: Jemi popull pa ‘shtyllë kurrizore’

Publikuar

-

Nga

Nga Kreshnik Spahiu/ “Shqipëria Fiton” nëse votohet Amerika, dhe jo Monika

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar lidhur me situatën e tensionuar mes Palestinës dhe Izraelit.

Spahiu shprehet se ne jemi një popull pa ‘shtyllë kurrizore’. Ai shton se partitë politike në vendin tonë kanë zgjedhur të heshtin në lidhje me këtë konflikt.

“Në shekuj kombi ynë ka qenë i ndarë dhe pa vizion partneriteti historik: Brenda një shekulli kemi ndërruar 30 popuj miq, dhe i kemi bërë armiq: Turqit, grekët, italianët, serbët, Jugo-sllavët, kubanezët, Vietnamezët, rusët, kinezët, amerikanët, gjermanët, francezët… Së fundmi për turpin tonë jemi ndarë si popull në dysh:

– Tifoza pro Palestinës

– Tifoza pro Izraelit

Thjesht tregojmë mediokritetin dhe mungesën e një shtylle kurrizore si komb i pa përcaktuar për të ardhmen tonë. Jo vetēm kaq por dy shtetet shqiptare dhe 200 partitë politike në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi kanë zgjedhur heshtjen”, shkruan Spahiu./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kush mund të drejtojë PD nëse largohet Basha?/ Arben Imami: Do bëjmë gati kandidatin

Publikuar

-

Nga

Kush mund të drejtojë PD nëse largohet Basha?/ Arben Imami: Do bëjmë gati kandidatin

Ish-deputeti Arben Imami, është pyetur se kush mund të jetë kryetari i PD-së nëse Lulzim Basha jep dorëheqjen.

Teksa ishte i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Imami tha se “Grupi për PD” është duke zgjedhur dhe bërë gati një kandidat për postin e kreut të PD-së.

Ai deklaroi se drejtimin e PD-së mund ta bëjë më mirë edhe një kandidat i paprovuar që ka eksperiencë në PD.

“Nuk janë hapur zgjedhjet. Ne si grup, “Grupi për PD” meqënëse ka një kohezion të mjaftueshëm pikëpamjesh dhe marrëdhëniesh besoj se do arrijmë të nxjerrim 1 ose më shumë kandidat që zgjedhjet e ardhshme në parti. Do ta bëjmë gati kandidatin, absolutisht jo s’mund të them që jam unë. Një kandidat i paprovuar që ka eksperiencë në PD, mund ta bëjë më mirë se Basha që ka provuar që nuk e bën dot”, theksoi Imami pa dhënë asnjë emër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Berishën e sulmonin, por e donin”/ Imami: Me Bashën tallen se nuk fiton dot

Publikuar

-

Nga

“Berishën e sulmonin, por e donin”/ Imami: Me Bashën tallen se nuk fiton dot

Ish-deputeti i PD-së Arben Imami, nuk i ka kursyer kritikat për kryetarin e opozitës Lulzim Basha, pasi humbi zgjedhjet parlamentare me rezultat të thellë.

Imami ka bërë një krahasim të shkurtër me ish-kryeministrin dhe ish-liderin historik të PD-së Sali Berisha, ku deklaroi se këtë të fundit pavarësisht se e sulmonin, edhe e donin.

Ai tha se e kundërta ndodh me Bashën, për të cilin theksoi se po tallen me të se nuk fiton dot kundrejt kryeministrit Edi Rama.

LEXO EDHE:  A ka një ofertë për opozitën?/ Përgjigjet Rama

LEXO EDHE:  “Ishte dëshmi e rrënimit që lanë pas ata që duan të rikthehen”/ Rama publikon fotot dhe ‘thumbon’ opozitën

“Berishën e sulmonin, nuk  kanë lënë fjalë pa i thënë, e urrenin shumë, por e donin shumë. Problemi është që këtë nuk e urren njeri, me këtë tallen. Nuk fiton dot. Unë e kam ditur para 2 vjetësh”, nënvizoi ish-deputeti në emisionin “Zonë e Lirë”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE