Connect with Us

Basha zgjohet herët/ Rama do të hyjë në histori si kryeministri që u kthye në satelitin tim

Politikë

Basha zgjohet herët/ Rama do të hyjë në histori si kryeministri që u kthye në satelitin tim

Publikuar

-

Kreu i PD, Lulzim Basha e ka nisur herët ditën e sotme.

Ai ka qenë i ftuar në emisionin ‘’Koha për t’u zgjuar’’ të Bashkim Hoxhës në News24 ka folur për fushatën elektorale. Basha thotë se kjo fushatë do të hyjë në histori sepse kryeministri është kthyer në satelit të kryetarit të opozitës.

Sipas Bashës, Rama ka frikë nga debati pasi nuk do të bëjë bilancin e tij të 8 viteve të qeverisjes.

‘’Prandaj e kam quajtur, dhe besoj do ketë një kohë, e kam quajtur satelitin tim. Kryeministri kthehet në satelit të kryetarit të opozitës. S’ka asgjë për t’iu thënë shqiptarëve. Ka ardhur të hapë 300 mijë vende pune, ekonomia në kolaps. Ka ardhur me premtime për shëndetësinë falas. Shëndetësia në pandemi doli që ishte në ditën më të zezë. Pra, është e qartë strategjia, nuk ësthë diçka që ndodh, e kalkuluar me sulme ndaj meje, opozitës, PD.

Rama përpiqet të shmangë vëmendjen nga pyetja normale, zotëri kishte 8 vjet pushtet, çfarë bëre Nuk ëshët detyrim ndaj meje, duhet të debatojmë. Ky tjetri që kërkon pushtetin ka për tdetyrë t’i thotë çfarë do bëjë, ku do na çojë. Unë i dëgjoj qytetarët, i jap vërejtjet Rama ka ndryshuar fjalorin nga kazani, tepsia, merret me mua. Do të hyjë në histori si kryeministri u kthye në satelit. Gjej rastin të them se është edhe një hendek mesa asaj që thotë e asaj që bënë. Tjetër gjë ka thënë, tjetër gjë bën,a ka frikë nga debati. Qëndrime pompoze, dhe pastaj ka frikë. ‘’– tha Basha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Djali i George Soros pushime në Shqipëri/ Takohet me Ramën dhe poston foto nga Vlora

Publikuar

-

Nga

Djali i George Soros pushime në Shqipëri/ Takohet me Ramën dhe poston foto nga Vlora

Djali i George Soros, Alexander Soros është takuar sot me kryeministrin Edi Rama në jug të vendit ku  ka zgjedhur të pushojë këtë fundjavë.

Soros ka ndarë fotot në rrjetet sociale, duke e quajtur Ramën mikun e tij të mirë, ndërsa ka postuar edhe pamje nga riviera shqiptare teksa e cilëson më të bukurën në Europë.

LEXO EDHE:  Ibsen Elezi i mbyll gojën Jemin Gjanës/ Ka një mesazh për Berishën

 “Ishte e mrekullueshme të kthehesha në bregdetin e bukur shqiptar me mikun tim të mirë Kryeministrin shqiptar Edi Rama. Shfletoni disa fotografi të nje nga rivierave më të bukura dhe të paprishura të Evropës“, shkruan djali i Soros.

LEXO EDHE:  Basha mbërrin në Partinë Demokratike/I shoqëruar si kurrë më parë

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dje gërmadhë e tërmetit, sot fituese e çmimit të arkitekturës/ Rama nxjerr pamjet nga shkolla në Durrës

Publikuar

-

Nga

Dje gërmadhë e tërmetit, sot fituese e çmimit të arkitekturës/ Rama nxjerr pamjet nga shkolla në Durrës

Shkolla “Bedrie Bebeziqi” në Durrës, është shpallur fituese e çmiimit prestigjioz ndërkombëtar të arkitekturës.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dhe fotot në rrjetet sociale ku shkruan se shkolla “Bedrie Bebeziqi” e cila dje ishte gërmadhë e tërmetit ka fituar një çmim prestigjioz në fushën e arkitekturës.

Statusi i Ramës

SHKOLLA “Bedrie Bebeziqi” dje gërrmadhë e tërmetit në Durrës, sot FITUESE E ÇMIMIT PRESTIGJOZ NDËRKOMBËTAR TË ARKITEKTURËS

LEXO EDHE:  U shkatërrua nga tërmeti, Rama nxjerr videon e lagjes së re në Fushë Krujë

LEXO EDHE:  Sulmi ndaj Saimir Tahirit/Kush e dekonspiroi paisjen e përgjimit?

“BigSEE Architecture Award 2021”

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha urdhër Xhaferrajt/ Kush nuk eshtë me mua hiqe nga whatsapp, largohen 120 vetë nga PD e Durrësit

Publikuar

-

Nga

Basha urdhër Xhaferrajt/ Kush nuk eshtë me mua hiqe nga whatsapp, largohen 120 vetë nga PD e Durrësit

Situata në Partinë Demokratike nuk duket të jetë e qetë, pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit.

Në PD e Durrësit vazhdon hemorragjia e largimit të antarëve brenda saj që nga dita kur u shpallën antarët e Këshillit Kombëtar.

Ndërkohë që një pjesë e tyre janë larguar në heshtje nuk kanë munguar ata që kanë reaguar duke akuzuar hapur Fred Xhaferrajn si zbatuesin e urdhrave të Bashës.

Po gjërat në PD e Durrësit po rrëshkasin keq saqë me ikjen e Bashës për pushime Xhaferraj nuk ka mundësi udhëzimi.

LEXO EDHE:  Basha e shpërbleu me post/ Gazmend Bardhi shënon humbjen e parë

LEXO EDHE:  U shkatërrua nga tërmeti, Rama nxjerr videon e lagjes së re në Fushë Krujë

Një nga kryetarët e larguar është shprehur se Xhaferraj për të zbatuar urdhërin e Bashës ka gjetur një mënyrë interesante. Ai ka marrë urdhër të largoj nga ëhatsappi  të gjithë ata që reagojnë,  po Fredi këtë nuk e bën vetë po mercenar.

Në PD gjithsesi ka plasur gallata me pyetjen epike: Të ka heq Fredi nga ëhatsappi apo nuk e ke sharë Bashën? Tani po nuk qe në whatsappin e Fredit je i përjashtuar nga PD!/bulevardi.com

LEXO TE PLOTE