Connect with Us

Horoskopi javor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

Horoskopi

Horoskopi javor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

Publikuar

-

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 18-25 Prill 2021

Dashi

Ju jeni duke punuar me bindje dhe kjo më në fund mund të jetë e vlefshme për kënaqësitë që keni kërkuar për një kohë të gjatë. Mos u ndalni në pengesën e parë të ditës, përndryshe java do të mbetet në një trend negativ.

Demi

Keni nevojë për energji të re dhe do ta gjeni vetëm në aktivitet. Në fakt , ju jeni njerëz me shumë iniciativë , nga ata që punojnë nga mëngjesi deri në darkë.

Binjakët

Ju kishit dhënë disa informacione dhe tani me siguri nuk mund t’i riktheheni fjalës suaj. Këtë javë, do t’ju duhet,  thjesht të zvogëloni dhe të përpiqeni të jepni shpjegimet tuaja.

Gaforrja

Nëse nuk rrezikoni diçka, është e qartë se nuk do të merrni asgjë. Sidoqoftë, nuk ju pëlqen ta ekspozoni tepër veten, prandaj është normale që të mos jeni aq reaktiv  përpara propozimeve sfiduese.

Luani

Ju do të lejoni që të gjithë rreth jush të ngrijnë, duke parandaluar edhe veten tuaj që të përfundoni një detyrë. Ka shumë bashkime për të menduar të dilni nga një gabim i padëmtuar.

Virgjëresha

Edhe nëse nuk jeni ndalur kurrë në këtë periudhë, sigurisht që nuk mund të bëni një vlerësim të asaj që keni arritur . Ju duhet të shtyni dhe të guxoni përsëri, përndryshe nuk do të gjeni asgjë as në muajt e ardhshëm.

Peshorja

Mund të ketë disa ndryshime të rëndësishme, që duhet të bëhen në mjedisin tuaj të punës ose në punën tuaj, por ju nuk do të keni frikë me të vërtetë, do të duhet të merreni menjëherë me punë .

LEXO EDHE:  Astrologjia e vitit 2019/ Tre data të rëndësishme për çdo shenjë

Akrepi

Përqendrimi dhe ekuilibri që ju nevojitet mund të mos jenë gjithmonë të pranishëm gjatë javës, pasi është normale të keni momente vështirësie, përfshirë ato emocionale, të cilat mund t’ju ngadalësojnë.

Shigjetari

Imazhet tuaja për të ardhmen mund të jenë paksa të paqarta, pasi që ju ende nuk e keni goditur plotësisht objektivin dhe as nuk dini si ta arrini atë së shpejti. Do të ketë nevojë për stuhi mendimesh.

Bricjapi

Ju nuk mund ta lini dikë të tallet me ju në një nivel biznesi. Nëse ata ju japin fjalën, është e domosdoshme që ata ta mbajnë atë. Ju nuk mund të anashkaloni disa sjellje të gabuara, edhe nëse keni frikë se jeni të rëndë.

Ujori

Ju nuk mund ta lini dikë të tallet me ju në një nivel biznesi. Nëse ata ju japin fjalën, është e domosdoshme që ata ta mbajnë atë. Ju nuk mund të anashkaloni disa sjellje të gabuara, edhe nëse keni frikë se jeni të rëndë.

Peshqit

Mundohuni të punoni më shpejt,  mos e vendosni veten në pozicione shumë të vështira dhe përpiquni të lësh disa deklarata.  Mbi të gjitha, nuk ka asgjë që nuk mund të shkojë siç dëshironi, prandaj shmangni përleshjet./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 27 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

Ambicioze dhe mbizotëruese/ Gratë më të vendosura sipas shenjës së horoskopit

Dashi

Disa email-e ose telefonata zhgënjyese mund t’ju vijnë sot. Ndoshta dikush me të cilin shpresonit të takoheshit nuk do të jetë në gjendje që të vijë. Mos lejoni që t’ju prishë humorin. Gjerat ndodhin. Mbani veten të zënë me përgatitjet dhe shijoni ditën tuaj.

Demi

Sot mund të ndiheni të shqetësuar për gjendjen tuaj financiare. Ju mund të keni pritur të merrni disa para që tani janë vonuar. Një ndarje e përkohshme nga një partner romantik mund t’ju bëjë të ndiheni paksa të mërzitur. Koha do të kalojë shpejt derisa të jeni sërish bashkë.

Binjakët

Një ngjarje e papritur mund t’ju bëjë të ndaheni përkohësisht nga personi i veçantë në jetën tuaj. Konfuzioni rreth incidentit dhe rolit të bashkëshortit tuaj në të mund t’ju shqetësojë dhe mund të dyshoni në motivet e mikut tuaj. Paratë mund të jenë në mendjen tuaj dhe nevoja për to mund t’ju bëjë të gjeni mënyra për të rritur të ardhurat tuaja.

Gaforrja

Simptomat e lehta të ftohjes mund të ndikojnë në aftësinë tuaj për t’u marrë me punët tuaja sot. Ju jeni një person aktiv, kështu që kjo mund të ndikojë në vetëbesimin dhe aftësinë tuaj për të bërë atë që dëshironi të bëni. Sa i përket shëndetit, konsumoni sa më shumë lëngje.

Luani

Dikush i veçantë në jetën tuaj mund të ndihet paksa xheloz për miqtë tuaj tani. Ndoshta ju keni pasur një sërë ftesash që përfshijnë vetëm ju dhe miqtë tuaj. Qëllimet dhe projektet mund të bllokohen përkohësisht, gjë që është zhgënjyese. Në dashuri mund të keni fat.

Virgjëresha

Ka të ngjarë të dëshironi të merrni një ditë pushimi, ndoshta për t’u kujdesur për një projekt krijues të papërfunduar për të cilin keni punuar për disa kohë. Por nuk ka gjasa të arrish shumë larg pasi mosmarrëveshjet brenda miqve e mbajnë mendjen të zënë. Pavarësisht të gjithave, përpiquni të qëndroni të fokusuar.

LEXO EDHE:  Kanë një shpirt sakrifikues dhe vetëmohues/ Kjo është shenja më e ëmbël e horoskopit

LEXO EDHE:  Mos e ëndërroni lumturinë, thjesht punoni shumë për ta arriturPeshorja

Po mendoni për miqtë dhe anëtarët e familjes që jetojnë larg dhe pyesni veten se çfarë po bëjnë. Ju mund të ndiheni pak nostalgjik për kohët e kaluara. Telefononi miqtë tuaj. Ata do të jenë të lumtur të dëgjojnë nga ju dhe ju do të ndiheni më pozitivë për ditën.

Akrepi

Çështjet e parave mund të ngatërrohen sot. Mund të ketë një vonesë në marrjen e fondeve që ju detyrohen, gjë që mund të jetë zhgënjyese, por mund të rregullohet. Kjo nuk është një ditë e mirë për të bërë investime, për të blerë prona apo për të kërkuar një kredi. Mos u dëshpëro. Kjo është e përkohshme dhe ndoshta përtej kontrollit tuaj.

Shigjetari

Problemet me miqtë dhe ndoshta një partner romantik gjatë një ose dy ditëve të fundit mund t’ju bëjnë të ndiheni të padashur, të pasigurt dhe të bllokuar emocionalisht. Sa i përket aspektit financiar, sot do të merrni lajme pozitive rreth një investimi.

Bricjapi

Mundohuni ta mbani mendjen të zënë me aktivitete që nuk ju lodhin fizikisht. Dhe merrni pak vitaminë C për të forcuar imunitetin. Sa i përket aspektit financiar, do të jeni në një gjendje pak pesimiste, por mos u dorëzoni kaq shpejt.

Ujori

Pavendosmëria është armiku juaj më i madh tani. Pjesa më e madhe e kësaj ka të bëjë thjesht me shumë informacione që keni në dispozicion. Sa më shumë kërkime të bëni dhe me sa më shumë njerëz që të flisni, aq më shumë konfuzoheni. Merrni kohë dhe fokusohuni.

Peshqit

Përgjegjësitë në shtëpi mund të rëndojnë në mendjen tuaj sot dhe të ndërhyjnë në detyrime të tjera. Kjo mund të shkaktojë ndonjë konflikt të brendshëm, por ju keni një jetë personale dhe është e rëndësishme të kujdeseni edhe për këto gjëra. Shqetësimet në rrethin tuaj shoqëror mund t’ju shpërqendrojnë dhe t’ju stresojnë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Sa xhelozë dhe posesivë jeni, sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi – Dashi është një shenjë e fortë dhe krenare dhe kur tradhtohet nuk mund të bëjë ndryshe por të lëshojë zemërimin e tij në skena shpërthyese. Në rastin e tij, në vend të xhelozisë, mund të flitet për zemërim dhe impulsivitet, dy gjëra që e bëjnë atë të ziejë përbrenda dhe të paarsyeshëm.

Demi – Demi është një shenjë jashtëzakonisht kokëfortë që, në marrëdhëniet e dashurisë, nëse nuk ka siguri, nuk beson se mund të vazhdojë. Ai është shumë xheloz, sidomos kur partneri nuk arrin të japë prova materiale për ndjenjën e tij dhe në të njëjtën kohë edhe jashtëzakonisht besnik.

Binjakët – Binjakët kanë ironi, humor dhe pozitivitet të lindur, xhelozia nuk është me të vërtetë në akordet e tyre. Kur ata tradhtohen, mund ta shohin qartë situatën dhe pastaj e çdramatizojnë situatën me të qeshura. Sipas këndvështrimit të tyre, askush nuk duhet të ketë të drejtën e shkatërrimit të jetës së tyre.Gaforrja – Gaforrja është shenja më posesive e zodiakut, është e lidhur me njerëzit që duan me këmbëngulje, aq shumë për t’i konsideruar ato si pjesë integrale të jetës së saj. Më mirë të mos e tradhtoni besimin e saj nëse nuk doni të përfundoni duke argumentuar për ditë të tëra duke zbuluar të kaluarën.

Luani – Luani, në vend që të jetë xheloz, është egocentrik, ai duhet të jetë gjithmonë “sundimtari” i marrëdhënies. Kur partneri tregon një rënie të lehtë të interesit, nuk ndjehet i ofenduar aq shumë për shkak të dyshimit se kanë qenë të tradhtuar, por më tepër për faktin se ai nuk është më në qendër të vëmendjes.

Virgjëresha – Virgjëresha është një shenjë racionale me sa duket, por në realitet ka një pafundësi pasigurish. Pikërisht për shkak se nuk ka vetëvlerësim është xheloze. Shpesh, megjithatë, logjika nuk fiton në dashuri dhe kjo është arsyeja pse ata që lindin nën këtë shenjë ndihen përjetë të mposhtur.

Peshorja – Peshorja ka një konceptim shumë të ligjshëm të dashurisë dhe gjithmonë përpiqet të bëjë gjënë e duhur në shoqërinë e partnerit. Kur gjen “gjysmën tjetër të mollës”, ajo e mbron atë me çdo kusht me xhelozinë e saj të çmendur. Më mirë të mos e sfidoni atë.
Akrepi – Akrepi është “Don Zhuani” me i madh dhe për të nuk ka asgjë më të mirë se sa të magjeps dhe t`i marrë mendjen dikujt me fjalët e tij. Është një shenjë që nuk e mohon tradhtinë dhe prandaj planifikon mënyrën e të menduarit edhe ndaj të tjerëve. Kjo është arsyeja pse ai është shumë xheloz dhe e sheh partnerin e tij gjithmonë me dyshim.
Shigjetari – Shigjetari është spontan, instiktiv dhe kaq naiv sa që gjithmonë i jep besim të plotë partnerit. Nuk është xhelozi klasik, edhe pse përballë zhgënjimeve mbetet shumë keq. Optimizmi i tij i lindur, megjithatë, i lejon atij të vazhdojë me një buzëqeshje.
Bricjapi – Bricjapi është një shenjë shumë racionale dhe paqësore madje përballë zhgënjimeve duket se mbetet plotësisht indiferent. Reagimi i tij ndaj tradhtisë është mbyllja e të gjitha dyerve pa dhënë asnjë shpjegim, në realitet, prapa kësaj forme të blinduar, shtypet xhelozia e tij e madhe.
Ujori – Ujori është origjinal, jashtë skemave të zakonshme dhe tenton të largojë çdo mendim negativ. Pikërisht për këtë arsye posesiviteti dhe xhelozia nuk janë pjesë e natyrës së tij. Rregulli i tij është: nëse ai është partneri i duhur ai do të më mbajë të shtrënguar, përndryshe unë do t`i them lamtumirë pa probleme.
Peshqit – Peshqit janë shpirtërorë, ëndërrimtarë, altruistë dhe shumë xhelozë. Partneri krijon një imazh të idealizuar si në përrallë dhe për këtë arsye ata shpesh zhgënjehen nga marrëdhëniet e dashurisë. Tradhtitë i bëjnë ata të çmendur, aq shumë sa për të shkaktuar skena të vërteta melodramatike./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Zhgënjime dhe trazira/ Si do të mbyllet java e fundit e tetorit për të gjitha shenjat

Publikuar

-

Nga

cna lajm horoskopi

Dashi: Këtë javë do të jeni shumë me fat. Të hënën, të martën dhe të mërkurën, Hëna do të kalojë në shenjën tuaj dhe gjithçka do t’ju ecë mbarë. Pas një periudhe të qetë do të përjetoni emocione të forta dhe do të keni risi të shumta. Në fundjavë gjithçka do t’ju shkojë mirë në aspektin e ndjenjave.

Në punë mund të zhgënjeheni nga shefat dhe nuk do keni dëshirë të bëni asnjë nga detyrat që iu janë dhënë. Do ju duket e kotë çdo gjë që keni bërë deri më sot. Me shpenzimet tregohuni sa më të matur që të mundeni në mënyrë që të mos keni tronditje më vonë. Duhet menduar edhe për të ardhmen.

Demi: Edhe kjo javë e fundit e tetorit nuk do të jetë e mbarë për të lindurit në shenjën e Demit. Venusi vazhdon të ndikojë negativisht, duke ju krijuar vështirësi në aspektin e ndjenjave. Do të vihen në pikëpyetje edhe lidhjet më të forta. Shmangini situatat stresuese në ambientet e punës. Për fat, të enjten dhe të premten, Hëna do të kthehet nga shenja juaj.

Binjakët:  Gjatë këtyre ditëve do të shijoni praninë e një Hëne pozitive në shenjë, e cila do t’jua ndriçojë ditët, sidomos në fundjavë. Për ata që duan të përfshihen në lidhje të reja, pritet që të kenë takime interesante. Kush është në kërkim të emocioneve të reja, do t’i përjetojë ato. Të hënën dhe të martën do të merrni kënaqësi të mëdha në aspektin profesional.

Gaforrja: Falë pranisë së Hënës në shenjë, gjysma e parë e javës nuk do të jetë dhe aq e mbarë. Do të ndiheni nervozë dhe do të keni dëshirë t’i vini shkelmin gjithçkaje. Mos e bëni, sepse duke filluar nga dita e enjte gjërat do të përmirësohen. Mërkuri do t’ju ndihmojë t’u jepni zgjidhje çështjeve të mbetura pezull në punë. Venusi do të sjellë qetësinë në lidhjen tuaj.

Luani: Këto do të jenë ditë të vështira për të lindurit në këtë shenjë, falë pozicionimit të Venusit dhe Mërkurit. Nuk do të mungojnë tensionet dhe mosmarrëveshjet në ambientet e punës, sidomos të enjten dhe të premten. Edhe lidhja në çift nuk duket fort e mbarë. Përfitoni në fundjavë nga prania e Hënës në shenjë për të kaluar disa çaste pushimi me partnerin.

Virgjëresha: Java parashikohet të jetë e qetë, e mbushur me surpriza në aspektin sentimental. Venusi favorizon takimet dhe lindjen e dashurive të reja. Për ata që janë në një lidhje, ky është momenti për të marrë iniciativa të reja. Bëni kujdes të shtunën dhe të dielën, sepse Hëna në pozicion të pafavorshëm do të ndikojë që të përjetoni një gjendje nervozizmi ose të hasni ndonjë të papritur.

LEXO EDHE:  Do të tallen me ndjenjat tuaja/ Këto shenja nuk do të krijojnë kurrë një lidhje serioze

LEXO EDHE:  Astrologjia e vitit 2019/ Tre data të rëndësishme për çdo shenjëPeshorja: Java nuk do të fillojë në mënyrën më të mirë të mundshme për të lindurit në shenjën e Peshores. Gjatë gjysmës së parë të javës do t’ju duhet të duroni ndikimin negativ të Hënës, e cila do t’ju bëjë të ndiheni në humor të keq. Mos u dorëzoni, sepse planetët e tjerë janë në pozicion të favorshëm dhe shumë shpejt gjithçka do të gjejë zgjidhje. Fundjava do të jetë e paharrueshme.

Akrepi: Do të vazhdojë për ju një periudhë me shumë fat. Venusi do të ndikojë shumë për mirë në lidhjen tuaj, aq sa mund të vendosni të hidhni hapa të rëndësishëm. Nuk do të mungojnë kënaqësitë edhe në aspektin profesional. Mos hezitoni të jepni ide të reja. Bëni kujdes vetëm të enjten dhe të premten, kur Hëna nuk do të jetë e kthyer nga shenja juaj dhe mund të hasni vështirësi.

Shigjetari: Java do të fillojë shumë e mbarë. Hëna do të jenë në anën tuaj dhe do të ndikojë për mirë, duke ju dhënë mundësinë t’i jepni zgjidhje gjithçkaje të mbetur pezull. Fundjava nuk do të jetë dhe aq pozitive, do të keni probleme në çift dhe do të dalin në dritë çështje që i injoronit me dashje. Qëndrojini në krah partnerit dhe nuk do të pendoheni.

Bricjapi: Venusi dhe Mërkuri do të ndikojnë që të keni stabilitet dhe të merrni shumë kënaqësi. Pavarësisht kësaj, mund të ndiheni gjithsesi në ankth apo të acaruar. Hëna nuk do të ndikojë për mirë gjatë gjysmës së parë të javës dhe ju do të ndiheni pesimistë. Tregohuni të duruar, sepse situata do të përmirësohet në ditët në vazhdim dhe do të kuptoni se nuk ia vlen të shqetësoheni.

Ujori: Venusi dhe Hëna do të ndikojnë që këtë javë, veçanërisht të enjten dhe të premten, të përjetoni shqetësime në aspektin sentimental. Tensionet dhe zënkat me partnerin do të arrijnë kulmin. Fundjava do të jetë më e mbarë, prandaj mund të përfitoni që ndonjë bisedë ta shtyni për gjatë atyre ditëve. Edhe në aspektin profesional do të përjetoni ditë stresuese dhe nuk do të merrni ndonjë kënaqësi të dukshme.

Peshqit: Do të fillojë për ju një periudhë pozitive. Të gjithë planetët janë radhitur në anën tuaj dhe do të keni mbështetjen e tyre për të gjitha projektet që keni bërë. Venusi do të ndikojë që të përjetoni emocione të bukura, tamam siç ju pëlqen ju. Lajme të mira priten edhe në aspektin profesional, sidomos të enjten dhe të premten. Në fundjavë mund të ndiheni në humor të keq për shkak të pozicionimit të Hënës.

 

LEXO TE PLOTE