Connect with Us

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për të gjitha shenjat?

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për të gjitha shenjat?

Dashi

Çiftet duhet të shmangin të qenit shumë të druajtur dhe tepër fatalist. Ju nuk mund të merrni gjithmonë atë që dëshironi nga partneri juaj, veçanërisht nëse nuk bëni asgjë për ta lumturuar atë.

Demi

Ndjenjat tuaja mund të jenë shumë më të dukshme se zakonisht dhe kjo padyshim që do t’ju bëjë pak të prekshëm. Por çfarë rëndësie ka për ju ? Lumturia është një çmim që mund ta paguani tani!

Binjakët

Në muajt e ardhshëm më në fund do të jeni në gjendje të zgjidhni të ardhmen tuaj, por për momentin duhet t’i nënshtroheni asaj që fati ju ka rezervuar, madje pa i bërë vetes shumë pyetje në lidhje me të.

Gaforrja

Ju keni disa mundësi, por nuk i vëreni ose më mirë, bëni sikur asgjë nuk ka ndodhur. Ky është një qëndrim që sigurisht nuk do t’ju çojë të takoni shpirtin tuaj binjak ose ta mbani atë afër jush!

Luani

Aventurat tuaja mund të mos kenë një fund, të paktën këtë javë , dhe e gjithë kjo do të duhet t’ju kënaqë, sepse do të gjallërojë një jetë ndryshe të rrafshuar pa stimuj të mëdhenj sentimental!

Virgjëresha

Ju mund të përballoni shumë më shumë efuzione afektive nëse thjesht dëshironi, kështu që do të ishte e këshillueshme që të bëni një përpjekje pak më shumë ndaj të afërmve, miqve dhe kështu me radhë, në mënyrë që të mos kritikoheni ose pyeteni.

Peshorja

LEXO EDHE:  Nuk pranojnë as shakatë/ Burrat më antipatikë sipas shenjës së horoskopit

Çiftet duhet të jenë më spontanë dhe të shohin si shkojnë gjërat. Nëse partneri ju vlerëson, do ta bëjë atë falë asaj që jeni dhe jo domosdoshmërisht falë asaj që mund të jeni!

Akrepi

Beqarët do përpiqen shumë të takojnë njerëz por nuk do të jetë e lehtë. Ndonjëherë do të ishte shumë më mirë të qëndroje vetëm në shtëpi sesa të shohësh disa skena. Njerëzimi nuk është gjithmonë i gatshëm të japë më të mirën e tij.

Shigjetari

Çiftet do të kenë një moment shumë të butë me partnerin e tyre dhe kjo do i afrojë ata në rast se kanë qenë pak të ftohtë me njëri-tjetrin. Ata që nuk kanë pasur momente të tilla nuk mund të thonë se nuk janë me fat.

Bricjapi

Ju keni disa vështirësi objektive tani, veçanërisht në lidhje me marrëdhënien tuaj të fundit. Ju nuk jeni të sigurt se çfarë po ndieni ose të paktën jo aq të sigurt më. Mund të jetë çështje kohe dhe asgjë më shumë.

Ujori

Çiftet do të duhet të ngacmojnë pak më shumë me njëri-tjetrin , në mënyrë që të mos arrijnë në një përkufizim të sheshtë të marrëdhënies, i cili gjithmonë mund të jetë i rrezikshëm.

Peshqit

Supozime të caktuara mund t’i vënë marrëdhëniet tuaja në telashe. Shmangni të qenit shumë agresiv ndaj atyre që ju kërkojnë vetëm pak kohë , ndoshta për t’u përshtatur./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Financat/ Parashikimi i yjeve për xhepat tuaj

Publikuar

-

Nga

Dashi

Java do të jetë e pafavorshme për veprimet që lidhen me një institucion gjyqësor ose ligjor.Këtë javë do të keni një kohë të favorshme për të përfunduar një angazhim që zgjati më shumë se sa pritej.Disa prej jush mund të jenë të kënaqur me paratë nga qiraja, pensioni, bursa, ndihma sociale, trashëgimia dhe më shumë.

Demi

Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, këtë javë arsyeja e gëzimit do të jenë përfitime të ndryshme ose përmirësime për shtëpinë tuaj. Zhvillimi i çështjeve të rëndësishme materiale gjithashtu mund të krijojë një humor të mirë për ju. Dhuratat mund t’ju befasojnë.

Binjakët

Gjatë javës do të ketë situata të ndryshme në lidhje me paratë, shpenzimet e papritura ose nevojën për të përgatitur (nënshkruar) një dokument.

Gaforrja

do të kenë një kohë të favorshme për zgjidhjen e dokumenteve, për pagimin e borxheve, faturat e familjes, marrëdhëniet e pazgjidhura financiare, etj.

Luani

Angazhimet financiare në lidhje me një person në familjen tuaj do të kenë një zhvillim të suksesshëm dhe disa prej jush mund të befasohen nga paratë që do të marrin.

Virgjëresha

Do të kërkoni angazhime orare ose sezonale për verën për të siguruar një standard të mirë jetese.Financat do të jenë të mira gjatë kësaj jave por duhet të jeni më të kujdesshëm me shpenzimet e panevojshme.

Peshorja

LEXO EDHE:  Nuk pranojnë as shakatë/ Burrat më antipatikë sipas shenjës së horoskopit

LEXO EDHE:  Horoskopi i financave/ Çfarë ka rezervuar muaji Shkurt për xhepat tuaj?

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, keni një javë para jush në të cilën do të shihni përfitimet e vendimeve tuaja të mëparshme të arsyeshme ose anasjelltas, do të paguani për ato të gabuara.

Akrepi

Nëse keni aplikuar për një punë të re, këtë javë mund të jeni të lumtur të merrni një kontratë të re profesionale ose do të ftoheni për një intervistë. Nga kjo mundësi e re mund të vijë një burim mjaft i mirë i të ardhurave.

Shigjetari

Do të diskutojnë me miqtë mundësi të ndryshme për të ardhura shtesë përmes punës me kohë të pjesshme ose angazhimeve të tjera profesionale.

Bricjapi

Ju presin ditë të vështira këtë javë. Pasi keni shpenzuar shumë javën e shkuar, këtë javë do të duhet të përgatiteni për të kursyer në maksimum.

Ujori

Gjatë kësaj jave, shumë do të gëzohen në suksesin e mirë financiar që do të arrini falë mbështetjes së dikujt ose veprimeve të përbashkëta.

Peshqit

Do të përqendroheni në punët tuaja financiare, të ardhurat, shpenzimet, investimet dhe më shumë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për të gjitha shenjat?

Dashi

Ankohuni vetëm kur është e nevojshme,  këtë javë mund të keni nevojë për mbështetjen e njerëzve që janë afër jush dhe për këtë arsye , nuk do të jeni në gjendje t’i prishni ata.

Demi

Do të gjeni shumë gjëra për të bërë gjatë kësaj kohe,  por asgjë nuk do të jetë e barabartë me atë që mund të përjetoni me personin që doni . Ju me siguri do të zgjidhni mënyrën më romantike për t’i treguar ato.

Binjakët

Intimitetin tuaj do ta gjeni këtë javë, nëse e kërkoni butësisht dhe jo sikur të ishte diçka e marrë si e mirëqenë . Koha është një dhuratë e çmuar, mos e humbni atë pa nevojë.

Gaforrja

Ju ende nuk keni një plan të qartë për të ardhmen, kështu që njerëzit përreth jush shpesh do të pyesin nëse jeni personi i duhur për të ndarë qoftë edhe një pjesë të jetës tuaj.

Luani

Mundohuni të thelloni marrëdhëniet tuaja, veçanërisht në këtë kohë pasigurie. Ju papritmas mund ta gjeni veten ballë për ballë me dështimin, madje as duke ditur se si keni arritur atje.

Virgjëresha

Mësoni më shumë tani që mundeni, veçanërisht nëse merrni reagime pozitive nga njerëz të tjerë. Nuk  ka asnjë arsye për të krahasuar të kaluarën me të tashmen , pasi nëse jeni në të tashmen, kjo do të thotë që keni preferuar të jetoni në këtë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 8 dhjetor 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi mujor Dhjetor 2018/ Ja surprizat për çdo shenjë

Mos u mashtroni nga fytyrat engjëllore të njerëzve që mund t’ju zhgënjejnë , shumë më tepër sesa ata që janë sjellë gjithmonë sinqerisht, edhe nëse janë paksa agresivë.

Akrepi

Mos e vendos veten në pozicionin e duhur për të zgjedhur midis nevojave të tua dhe të të tjerëve . Ju thjesht mund t’i parashikoni ato në mënyrë që të mos keni nevojë të gjendeni shumë shpesh në situata të ngjashme.

Shigjetari

Ju keni gjithnjë e më shumë frikë nga e ardhmja dhe vetmia. Sidoqoftë, kjo nuk duhet t’ju shtyjë në krahët e të parit që iu dle para. Ende keni mundësi, të cilat nuk duhet t’i humbni duke qarë për veten tuaj.

Bricjapi

Nuk është gjithmonë mirë dhe e drejtë të mbash gjithçka brenda dhe të mos u japësh të tjerëve mundësinë të njohin mënyrën tënde të të menduarit. Në vend të kësaj, mund të gjejë miratim të madh, veçanërisht tek ata që me të vërtetë ju duan.

Ujori

Harrojeni sfidat profesionale dhe angazhohuni në diçka që ka të bëjë më shumë me familjen tuaj , të dashurit tuaj, miqtë dhe të njohurit. Ju ende duhet të provoni shumë në një nivel sentimental.

Peshqit

Java mund të fillojë në një mënyrë alternative , pasi dëshironit të rrezikonit disa situata. Tani do të duhet të paguani pasojat e vendimeve tuaja, të cilat jo domosdoshmërisht do të jenë negative./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi javor/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

Dashi

Do të përballeni me shumë vështirësi këtë javë dhe nuk do të keni shumë kohë për veten tuaj, por gjithsesi do të jeni të kënaqur me to. Lodhja ju jep kënaqësi, kështu që vazhdoni kështu.

Demi

Nëse e doni konkurrencën, kjo është java për ju. Ju keni aq shumë aftësi të pazbuluara që mund t’i përdorni. Mos u përqendroni shumë në fitore, por në pozicionin tuaj.

Binjakët

Ju jeni duke bërë një punë të shkëlqyeshme për veten tuaj, duke qenë në gjendje të kontrolloni veten , edhe pse nuk jeni aq të bindur se jeni gabim dhe nuk mund të arrini më shumë. Të heqësh dorë nuk është gjithmonë sinonim i dështimit.

Gaforrja

Mos e vendosni veten në ndonjë kusht të veçantë këtë javë që do t’ju rrëzojë ose do t’ju bëjë të humbni besimin në veten tuaj. Mos shko më tej nëse nuk ke forcë të përballosh beteja të caktuara.

Luani

Mbajtja e vendimit të duhur gjatë kësaj periudhe mund të jetë padyshim mënyra më e mirë për t’u marrë me çështje të caktuara, të cilat po përpiqen të marrin hov . Duhet një moment i caktuar për të qenë në gjendje të kapërcejmë pengesat.

Virgjëresha

Do të gjeni shumë impulse pozitive, prandaj përpiquni të jeni shembull për të tjerët, përpiquni të jeni nxitës dhe të ndihmoni ata që ndihen konfuzë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 18 nëntor 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi fundjavës/ Cilat janë shenjat me fat dhe ato pa fat

Në ditët e para të javës do t’ju duhet të lundroni midis burokracisë dhe nevojës për të përfunduar biznesi.Njëri nuk përjashton tjetrin, por do t’ju duhet shumë përqendrim.

Akrepi

Ndoshta ju ende po ndieni efektet e ditëve të kaluara dhe nuk doni të përsërisni disa përvoja të pakëndshme nga e kaluara . Është e kuptueshme, por duhet të keni marrë edhe masa paraprake.

Shigjetari

Ju do të gjeni shumë njerëz në konfuzion këtë javë, por nuk do të jeni në gjendje t’i mbështesni të gjithë, as të jeni veçanërisht mirëkuptues. Ju absolutisht duhet të vazhdoni me punën tuaj.

Bricjapi

Ju prapë mund të shëroheni, mund të merrni akoma vendime të vetëdijshme dhe absolutisht konkrete, por nuk jeni akoma në gjendje të shkëputeni nga disa paramendime.

Ujori

Do të gjallëroni këtë javë, kështu që nuk do të keni më hezitimet që ju bllokuan më parë. Tani nuk keni më justifikime, thjesht duhet të vazhdoni me programin.

Peshqit

Nuk ka më shumë mundësi për të ndryshuar mendim, kështu që nëse keni një të mirë, përndryshe mbështetuni tek ata të të tjerëve, të cilët ju kanë sugjeruar me një zemërgjerësi të madhe , pa pritur asgjë në këmbim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE