Veliaj flet për komplote/ “PD po bën plane për pastrimin e Shqupit pas humbjes”

3 Prill 2021, 10:00, Politikë CNA
Veliaj flet për komplote/ “PD po bën plane për pastrimin e

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj ka sqaruar të gjithë ata që e konsiderojnë si një pasardhës të kryeministrit Edi Rama.

Ai është shprehur se ndryshe nga partitë e tjera që diskutohet për pasardhës , në PS i qëndojnë në krah kryeministrit.

 ?Është një familje që nuk vuan nga këto ankthe. Në qoftë se në Partinë Demokratike, teksa ne flasim këtu, Bujar Nishani me Genc Pollon janë mbledhur diku dhe po komplotojnë datën 26, si do heqin humbësin e radhës nga partia.?, shprehet ai.

Veliaj ka shkuar edhe më tej se nëse partitë e tjera po bëjnë planin për ditën pas humbjes se si do të pastrohte oborri i Shqupit, në PS plani për datën 26 prill është si të kapin rekordin e vaksinimit dhe të ndërtimit të shtëpive.

?Në qoftë se në partitë e tjera po bëhet plani për ditën pas, dita  e humbjes dhe si do pastrohet oborri i Shqupit, jo vetëm nga gropat që s?arrijnë të asfaltojnë dot.

Por, në Partinë Socialiste, plani për datën 26 është si do kapim rekordin e vaksinimit dhe si do kapim rekordin e shtëpive të reja, ndërs ane jemi një shtëpi që nuk vuan nga këto ankthe dhe nuk ka këto dilema?, shprejhet Veliaj.

Më tej, ai u shpreh se do të dëshironte edhe një mandate të tretë në Bashkinë e Tiranës.

?E thotë ligji. Edhe 1 maksimalisht. Në qoftë se qytetarët e Tiranës do më japin bekimin dhe privilegjin t?ju shërbej edhe një mandat të tretë, unë do ta bëj këtë me kënaqësi.

Ligji thotë mund ta bësh deri në tre herë këtë punë dhe nëse ky qytet ma jep privilegjin t?i shërbej edhe një mandat të fundit unë do ta bëj me shumë kënaqësi  që edhe unë të çoj punën deri në fund.?, përfundoi Veliaj./CNA.al

07:20 Politikë

1

“Rama e do të tretin për të paguar Bechettin”/ A...

Lajmet e fundit nga