Connect with Us

Berti Qerosi uron LSI dhe Papin e pularisë për 1 prillin

Satire Politike

Berti Qerosi uron LSI dhe Papin e pularisë për 1 prillin

Publikuar

-

Kuvendi miratoi shkarkimin e Metës/ LSI nis sulmet ndaj deputetëve: U bëtë noter të çmendurisë së Ramës

Berti Qerosi është kthyer me një urim në festën simbol të LSI.

Në fakt ajo është ditë gënjeshtrash, por Berti e trajton edhe si ditën e hajdutëve. Duke qenë lideri shpirtëror dhe kryesues i fushatës të LSI në Korçë, Berti Qerosi ka zgjedhur të bëjë një surprizë.
Ai ka marrë në telefon Papin e pularisë, një personazh të rëndësishëm politik të Republikës së Re të Lulzim Bashës.

Papi që dikur e filloi politikën duke vjedhur pula dhe tashmë ishte një pulashitës i rëndësishëm për opozitën, mirëpriti urimin e Berti Qerosit.

Ky i fundit i shkruante “i dashur Papi, ti dikur ke qenë hajdut pulash, tani ke qenë shitës pulash. Shiko sa shumë të rriti aleanca me LSI. Unë vetë nuk kam vjedhur pula, as nuk i kam shitur ato, por i kam ngrënë megjithëse jo si ballistët, por si komunistët. Prandaj edhe ndodhem te LSI e cila është aleate me Partine Demokratike për të fituar zgjedhjet. Ne të dy si simbole të fushatës, pra ti Papi i pularisë dhe unë Berti Qerosi, jemi ata që do të sjellim ndryshimin për Korçën. Me pula, pa pula ne do të fitojmë, ata le të thonë çfarë të duan. Ti je simboli ynë Papi”.

Nga ana tjetër Berti Qerosi theksoi e aleanca e tij me Papin e pularisë do të sillte më shumë vota edhe me kontributin që do të jepte Mateo, një nga të rinjtë e apasionuar pas politikës që së fundmi ka filluar edhe ai të hajë pula me Papin apo me Bertin.

LEXO EDHE:  Gënjeshtra për qeveri teknike/PD i përgjigjet menjëherë Ramës

Nuk ka rëndësi çafrë aksioni bëjnë, vjedhin, shesin apo hanë, rëndësi ka që të fitojnë fitoren e tyre e cila fillon pikërisht në 1 Prill./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

Foto-“Krimi, krimi, kokat hëngshin me njëri-tjetrin”/ Rrjeti “kryqëzon” Ramën

Publikuar

-

Nga

Ngjarjet e rënda kriminale kanë tronditur vendin, gjatë ditëve të fundit, sidomos në Vlorë.

Por, ndërsa vrasjet vijonë të trondisin opinionin dhe situate duket se ka dalë jashtë kontrollit, faqet e humorit në rrjetet sociale, kanë risjellë në vëmendje një deklaratë të kryeministrit Edi Rama, kohë më parë I cili thoshte “kokat e njëri tjetrit hëngshin”.

LEXO EDHE:  Një mandat për Berti Qerosin në Korçë

LEXO EDHE:  Berti Qerosi telefonon Ilir Kullën, i përgjigjet Ilir Meta

Vetëm se e para, nga vrasjet mes kriminelëve rrezikohen edhe qytetarët, dhe e dyta, në prag të nisjes së sezonit turistik, ky nuk është një imazh i mirë për Shqipërinë.

Në mungesë të një përgjigje nga shteti, rrjeti ka ironizuar nëpërmjet memeve.

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë:/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

“Rrini pa merak, Rama më mësoi si manipulohen zgjedhjet”/ Plas humori në rrjet, fotot që nuk duhen humbur

Publikuar

-

Nga

Situata e zgjedhjeve të brendshme në Partinë Demokratike, nuk i ka shpëtuar faqeve të humorit në rrjetet sociale, të cilat kanë ironizuar nëpërmjet memeve.

Kreu i PD-së Lulzim Basha, edhe pse në 25 prill shënoi dështimin e radhës, jo vetëm që nuk jep dorëheqjen, por rikandidon për tu rizgjedhur kryetar, ndërkohë që është në karrigen e kryetarit.

LEXO EDHE:  Gënjeshtra për qeveri teknike/PD i përgjigjet menjëherë Ramës

LEXO EDHE:  Si e anulloi rritjen e rrogave Kryeministri i 1 prillit

Këtë radhë nuk luajti as lojën “ngriva-shkriva” si në vitin 2017, por duke vënë në shërbim të tij gjithë administratën, duket se ka përgatitur farsën e radhës në 13 qershor.

Ndaj edhe në rrjet, duket se gara për drejtimin e PD-së është marrë me shumë sportivitet.

Më poshtë disa nga memet më pikante.

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Lajthit Petrit Vasili…

Publikuar

-

Nga

Peçua, Peçua more Peçua, Peçua i Metës mo paska lajthitur.

Ja kështu thonë nëpër Tiranë e të tërë qeshin e gajasen me këtë personazhin më qesharak të politikës shqiptare, që pasi e mbylli me 360 votat e fituara në të gjithë qarkun e Tiranës, nuk rri pa u kruar edhe me komentet e tij në Facebook.

Njëri nga rastet më qesharake është i ditëve të fundit.

Jakup Gjoca me anë të një mesazhi të postuar ne faqen e tij, uron zonjën Irena Beqiraj me rastin e ditëlindjes.

Mirëpo nuk të le rradhë Petrit Vasili, gjithollogu i kudogjendur që nuk le rast pa treguar se sa torrollak është.

LEXO EDHE:  Berti Qerosi telefonon Ilir Kullën, i përgjigjet Ilir Meta

LEXO EDHE:  "Rama dhe Meta mes dashurisë dhe urrejtjes"/ Cili është mesazhi që i çoi dje Presidenti

Sepse truthari ka bërë një koment duke i thënë Jakupit “ të falenderoj mik”, paçka se Jakupi nuk e kishte fare me Vasilin, pasi urimi i tij i adresohej Zonjës Irena.

E si për t’i vënë kapak muhabetit, pas lajthitjes së Peço Vasilit ndërhyn njëri nga komentuesit e rradhës: “Gëzuar o Petrit po më duket nuk e kishte me ty zotëria”.

Ironia për lajthitjen e rradhës është përgjigja më e mirë në raste të tilla për njerëz si Petrit Vasli, njëri prej karagjozëve të politikës shqiptare vlera e të cilit nuk është më shumë se 360 vota!

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: