Connect with Us

Vaksina të skaduara/ Berisha akuza ndaj Ramës

Politikë

Vaksina të skaduara/ Berisha akuza ndaj Ramës

Publikuar

-

U shpall non grata/ Sali Berisha thyen heshtjen, i përgjigjet Antony Blinken

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka thënë se vaksina kineze te mbi 60 vjeçarët duhet të ndalojë.

Sipas tij kjo duhet të ndodhë se kohët e fundit numri i personave që kanë ndërruar jetë është shtuar ndjeshëm.

Berisha akuzon kryeministrin Edi Rama se fsheh njoftimin e autoriteteve kineze që ndalojnë këtë vaksinë në personat mbi 60 vjeç.

“Të dashur miq, autoritetet kineze kanë njoftuar  zyrtarisht qeverinë shqiptare se ndalohet të përdoret vaksina Sinovac në personat me moshë 60 vjeç e sipër.

Por Xhahili i Surrelit dhe Ndrikull Hajnia fshehin në mënyrë kriminale njoftimin zyrtar të autoriteteve kineze dhe vazhdojnë të injektojnë këtë vaksinë mijëra raste të moshës 60 vjeç e sipër gjë që është shoqëruar këto ditë me shtim të vdekjeve pas vaksinës në këta persona”– ka shkruar Berisha.

LEXO EDHE:  Berisha: Rama dhe Gjiknuri duhet të dënohen me 35 vjet burg/ Balla, në konflikt interesi

 

Berisha i dënon këto qëndrime si të pa përgjegjshme dhe kriminale dhe kërkon tre pika për vaksinat duke filluar nga ndalimi i përdorimit të saj, publikimi i datës së skadencës dhe këtë çështje ta marrë në shqyrtim Avokati I popullit.

“Duke dënuar si të papergjegjshme kriminale këto qëndrime të Xhahilit të Surrelit dhe Ndrikull Hajnise, të cilat po kushtojnë jetë të shumta njerëzish kërkoj:

1-Ndërprejen e menjëhershme të përdorimit të vaksinës kineze tek personat 60 vjeç e sipër.

2-Bërjen menjëherë transparente të datës së skadimit te të tre vaksinave që përdoren në Shqipëri.

3-Avokati i popullit të marrë në shqyrtim urgjentisht të gjithë dokumentacionin e vaksinave që administrohen e Shqipëri dhe t’ia dërgojë për hetim dhe ekspertizë OBSH”, shkruan Berisha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

‘Kuvendi i demokratëve do jetë më 11 dhjetor’/ Berisha: Në datë 18 ka takim shoqata Basha-Bardhi!

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar me anë të një statusi në rrjetet sociale ku shkruan se Kuvendi i demokratëve do jetë më datë 11 dhjetor.

Berisha thekson se më datë 18 dhjetor do ketë takim shoqata Basha-Bardhi.

Ish-kreu i qeverisë, edhe në Foltoren e mbajtur me vajza e gra nga LDG deklaroi se Basha ka mbetur tashmë vetëm një shoqatë.

LEXO EDHE:  Rama i lidhur me trafikantët dhe pronarët e medias/Ç’do iu bëjë ministri i Bashës?!

LEXO EDHE:  35 mjete të reja i shtohen Urgjencës Kombëtare/ Rama dhe Manastirliu show në sheshin ‘Skënderbej’Postimi i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Kuvendi i demokratëv e do jetë më datë 11.

Më datë 18 ka takim shoqata Basha – Bardhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘Luli politikan që s’e mban fjalën’/ Ndoka: Berisha është shumë më lart se Rama, Nano e Basha

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ishte i ftuar pasditen e sotme në “Dola te Ola”, ku ka folur për karrierën e tij politike.

Teksa tregonte për marrëdhëniet e tij më figurat e njohura politike në vend, ai e veçoi Berishën si një dëgjues të mirë, nga i cili mund të marrësh edhe këshilla, ndryshe nga Basha që sipas tij nuk të dëgjon dhe është i pavëmendshëm.

Sipas tij Basha ështën një politikan i  ftohtë dhe që nuk e mban fjalën, edhe pse shtoi se ka kaluar edhe momente të mira me të, madje ka edhe njohje familjare.

LEXO EDHE:  Procesi i legalizimit/ Balla: Nëse nuk do kishte ikur Berisha, do ishte kthyer në bombë sociale

LEXO EDHE:  "Tragjedi e paralajmëruar”/ PD reagon për vrasjen e efektivit të PolicisëNë lidhje me shpalljen “non grada” të Berishës, ai tha se e njeh ish-kryeministrin më mirë se sa SHBA-ja. “Nuk është modeli i politikanit të korruptuar, ka problemet e veta, por nëse e krahasoj me Ramën, Nanon, Bashën, Berisha është shumë lart”, tha ai.

Nard Ndoka shprehu hapur dëshirën për ta parë Sali Berishën sërish në krye të Partisë Demokratike. “Basha është prodhim i Berishës, nuk ka fituar asnjë betejë pa të”, theksoi Ndoka./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha e paralajmëroi se do i nxjerrë gjëra të pabesueshme/ Basha reagon menjëherë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar menjëherë pas mbylljes së foltores së liderit Sali Brisha.

Nga foltorja me gratë demokrate Berisha paralajmëroi se do të nxirrte gjëra të pabesueshme për Bashën për pabesitë e tij të turpshme.

Kur ky i pabesë dhe pa dinjitet dhe u garantoj ju se dora dorës do të mësoni gjëra të pabesueshme për pabesitë e tij të turpshme.

Ky zotëri deklaronte të gjitha gafat e tij, mi ka imponuar Sali Berisha. Ju them këtu se burime zyrtare amerikane se i thoshte ambasadores të dalim nga zyra pasi Berisha më ka vendosur regjistrues, të flasim jashtë. “, ishte deklarata e Berishes.LEXO EDHE:  Ndryshimi i kufijve të Kosovës/ Habit Rama

LEXO EDHE:  Rama i lidhur me trafikantët dhe pronarët e medias/Ç’do iu bëjë ministri i Bashës?!

Në reagimin e tij, Basha shprehet se asgjë nuk do ta shndërrojë PD në mburojë të interesave të tij personale.

“E trishtueshme kur dëgjon sa poshtë ka rënë Sali Berisha. Asnjë trillim, mashtrim, të thash e me the, nuk do ta shndërrojë PD në mburojë të interesave të tij personale”, shkruan Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE