Connect with Us

Shqipëria kalon Italinë me shifrat e vaksinimit!/ Mjeku i ‘çjerr maskën’ Ramës

Politikë

Shqipëria kalon Italinë me shifrat e vaksinimit!/ Mjeku i ‘çjerr maskën’ Ramës

Publikuar

-

E moshuara humbi jetën pasi bëri vaksinën kineze/ Mjeku Vargu: Ne nuk dimë as se çfarë kemi blerë, duhej minimalisht një autopsi

Shqipëria vijon prej katër ditësh vaksinimin masiv të qytetarëve, ndërsa strukturat shëndetësore kanë raportuar rreth 15.000 vaksinime në ditë.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe mjeku Petrit Vargu, i cili i quan qesharake këto shifra. Duke bërë dhe një krahasim me shtetin fqinj Italinë, Vargu thotë se në proporcion me popullisinë, i bie që ne të kemi tejkaluar dhe një ndër vendet e para të Evropës Perendimore.

Vargu shton se nuk do lejojë që shifrat e vaksinimit të fryhen.

“A mund te na thoni sa qendra vaksinimi ka ne gjithe Shqiperine?

Sa vaksinatore ka nje qender?

A mund te dalin emrat e te vaksinuarve cdo dite neper ambulancat e lagjeve?

Te pakten keto elemente ngaqe nuk perbejne asnje sekret ,duhen ti deklarohen popullit.

Dhenia e ketyre informacioneve i cjerr masken shifrave te vaksinimit qe ju proklamoni.

A e kuptoni qe shifra 15.000 vaksinime ne dite eshte qesharake dhe ne proporcion me popullsine eshte shume me e larte se ajo e Italise, duke llogaritur se popullsia e Italise eshte 22 here me e madhe se ajo e Shqiperise.Italia ben 300 mje vaksinime ne dite dhe ka si objektiv mbas dy muajsh te artije ne 500 mije.Dhe Italia eshte nder vendet e para te Evropes Perendimore.

Une e kuptoj qe ketu eshte kthyer ne mode te ikesh jashte shtetit per studime.

Por dhe ju duhet te dini qe ne kete vend nuk banojne vetem rilindas dhe injorante.

Pavarsisht se ndonjeri ka arritur te behet dhe drejtor spitali….

P.S. Terri informativ ,nuk do ju lejoje kurre qe shifrat e vaksinimit te fryhen.Ne jemi ketu…..”

 

LEXO EDHE:  Dekriminalizimi/ Artan Hoxha tregon si trafikantët po përfshihen në politikë

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

‘Nuk duam t’i lexojmë marrëzitë e tij’/ Anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD ‘braktisin’ Bashën

Publikuar

-

Nga

‘Nuk duam ti lexojmë marrëzitë e tij’/ Anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD ‘braktisin’ Bashën

Pas humbjes në zgjedhjet e 25 prillit, dhjetëra anëtarë të Kryesisë, Këshillit Kombëtar dhe themelues të PD-së kanë kërkuar njëzëri dorëheqjen e Lulzim Basha nga posti i kryetarit.

Megjithatë, nga Basha nuk ka pasur asnjë reflektim, ndërsa kryetari vijon me propagandën e tij se beteja sapo ka filluar.

Pas dorëheqjes së sekretarit organizativ Sahit Dollapi, demokratët kanë filluar të braktisin Bashën njëri pas tjetrit.

CNA.al mëson se në grupin e Whatsapp-it të Këshillit Kombëtar të PD, ku shpërndahet propaganda e SHQUP-it, anëtarët kanë filluar të largohen njëri pas tjetrit.

LEXO EDHE:  Dekriminalizimi/ Artan Hoxha tregon si trafikantët po përfshihen në politikë

LEXO EDHE:  “Histori domethënëse suksesi për 2020”/ Rama nxjerr videon: Këto janë lehtësitë që kanë përfituar qytetarët nga e-Albania

Mësohet se nga grupi është larguar jo vetëm Sahit Dollapi, por edhe anëtari i Këshillit Kombëtar Darien Xhindoli, i cili ka qenë kandidat për bashkinë e Lushnjes.

Ky largim i demokratëve vjen vetëm një ditë para se Basha të mbledhë Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar ku do të analizohet rezultati i zgjedhjeve të 25 prillit  në çdo qark.

Kjo tregon edhe një herë se varka e Lulit tashmë është në mbytje e sipër dhe koha do tregojë që do e braktisin të gjithë një nga një./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Njerëz si ty duam të na drejtojnë”/ Luljeta Bozo: Do të jem zëri i qytetarëve në Parlament

Publikuar

-

Nga

“Njerëz si ty duam të na drejtojnë”/ Luljeta Bozo: Do të jem zëri i qytetarëve në Parlament

Inxhinieria Luljeta Bozo, një nga zërat kryesorë gjatë periudhës së tërmetit ka treguar se si ka marrë qindra falenderime nga ana e qytetarëve për për këshillat e dhëna gjatë asaj periudha.

E ftuar në emisionin ‘Fol me mua’ Bozo ka treguar se si qytetarët e ndalonin në rrugë për ta falenderuar ndërsa tha se kishin dëshirë dhe besim se do të ishte zëri i tyre në Parlament.

“Unë jam mbushur domethënë jam habitur, por edhe jam mbushur plot me energji dhe me një gëzim që nuk e blej dot me asnjë gjë që mbas tërmetit unë ecja vetëm 10 m dhe do të takoja një ‘Ku je Luljeta, ku je inxhiniere, ku je profesore’. Falenderime pafund dhe urime që i kisha qetësuar dhe që shprehën dëshirën njerëz si ty duam të na drejtojnë. Domethënë kishin një dëshirë dhe kishin një besim që unë po të shkoj në Parlament jo se do të bëj përmbysje se nuk bën përmbysje asnjë njeri, por unë zërin e tyre do ta çoj. Kjo është e sigurtë, për këtë janë të sigurtë ata.

Çdo shqetësim që ka një grup shoqëror dhe e ka të argumentuar gjithmonë me fakte dhe njëkohësisht ai që e ka atë shqetësim shikon dhe një rrugëzgjidhje ai e bën një rrugëzgjidhje me mendjen e vet që duhet të bëhët kjo. Se atij që i pikon çatia e di sesi duhet ta riparojë, edhe ai e di që kjo punë nuk ecën, por po të bëj  këtë gjë, po ta rregulloj me ligj do eci çdo gjë mirë.

Kështu që ai mendim i pjekur nuk po them nga një person, por një grupim mund të jetë grupimi i pensionistave që kanë problemet, rinia, gratë, gratë biznesmene, përjashtuar nga tërmeti po kanë problemet e përditshme që ka Shqipëria. Kështu që ajo më shtyu të them të drejtën se unë nuk jam marrë me politikë, plus edhe vlerësimi që ishte maksimal nga ana e Kryeministrit që më bëri ftesën”, u shpreh inxhinieria Bozo./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha i quajti shërbëtorë të Ramës/ Reagon anëtari i KAS: S’kam pasur presion

Publikuar

-

Nga

Basha i quajti shërbëtorë të Ramës/ Reagon anëtari i KAS: S'kam pasur presion

Anëtari i Komisionit të Ankesave dhe Sanksioneve (KAS), Ledio Braho, i është përgjigjur akuzave të opozitës se janë shërbëtorë të kryeministrit Edi Rama.

Braho mohoi akuzat dhe tha se pavarësisht se është propozuar nga PD nuk ka pasur asnjë presion nga askush. Ai deklaroi në Report Tv se KAS është i depolitizuar.

Unë nuk kam pasur asnjë presion apo shtysë, dhe pse jam propozuar nga PD. Kodi Zgjedhor, pas Reformës Zgjedhore të fundit ka parashikuar që të gjithë anëtarët e KQZ janë të depolitizuar, por kryetari i opozitës, nisur edhe nga vendimmarrjet e fundit që refuzojnë marrjen e provave shtesë, apo për fletën e votimit, apo shfrytëzimit të votave, patjetër që e konsideron si vendimmarrje politike,që kanë marrë shumicën e votave“, u shpreh anëtari i KAS, ndërsa zbuloi se të hënën do të shqyrtohet ankimimi për qarkun e Beratit.

LEXO EDHE:  Murrizi publikon foto me zyrtarin e DASH, thumbon Ramën dhe Bashën

LEXO EDHE:  Pazaret e dy netëve më parë sollën qeverinë Rama-Meta-Berisha/Ta dënojmë me votë!

Ditën e hënë në 10 do të vijohet me qarkun e  Beratit nëse KQZ do i ketë bërë gati, në rast të kundërtën do vijohet me qarkun e Vlorës, dhe po presim provat për Gjirokastrës“, theksoi Braho./ CNA.al

LEXO TE PLOTE